Skocz do zawartości

Xbox One: komentarze i inne rozmowy


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

W wakacje 2014 rozmawiałem ze znajomym pracującym w łódzkim empiku w dziale gier. Powiedział wtedy, że nie było jeszcze u nas na tamten czas premiery xbona i musieliśmy na nią czekać z tego powodu, że zbyt dużo na rynku było nadal 360tek, co w sumie potwierdzają Wasze wpisy nawet dziś. U mnie w łęcznej - sypialni Lublina dopiero w zeszłym tygodniu w neonecie zainstalowali na sklepie pierwszy stand z Xboxem 360. A One? Parę gier na półce. O grach na premierę w sklepie można zapomnieć. To samo w media expert - tam jedynie trochę większy wybór.

 

 

Jak instalować gry na XOne, by nie pobierało patchy podczas instalki?

Jak tylko wsadzisz płytę to z miejsca zaczyna się instalacja i konsola jednocześnie pyta czy pobierać aktualizację. Wystarczy wtedy ją odrzucić i zgodzić się na nią po zainstalowaniu gry przy próbie jej włączenia.

Edytowane przez Humulin
Odnośnik do komentarza

Jak ja kupowałem swojego to ciężko było znaleźć w marketach elektr. Opcja z kinectem niedostępna byla w euro RTV! Chyba dalej nie ma. Najlepszą wg mnie ofertę znalazłem w media expert. We Wrocławiu nie było ani sztuki, w Opolu znalazłem kilka zestawów. Może zależy od regionu, albo w grudniu był większy popyt i ciężko było dostać

Odnośnik do komentarza

U mnie w Avansie goście to z jakiejś innej planety się urwali. Watch Dogs Special Edition nalepka z ceną 69 zł no to myślę biorę, podchodzę do kasy a gościa nagle oświeciło ,że przecież gry na X1 nie mogą tyle kosztować i zmienił cenę na 249zł.. Akcja sprzed bodajże dwóch tygodni ale gra stała tak już w połowie grudnia ale wtedy nie miałem funduszy i nie podszedłem do kasy z tym tytułem.

Ale gier pod dostatkiem tylko z cenami już gorzej :) X1 też stoją, oczywiście bundle z Forza 5 + Fifa 15 lub sama Fifa 15. Stoją tak od początku września..

PS: Tarnobrzeg na podkarpaciu

Edytowane przez BuRRRza
Odnośnik do komentarza

U mnie w Avansie goście to z jakiejś innej planety się urwali. Watch Dogs Special Edition nalepka z ceną 69 zł no to myślę biorę, podchodzę do kasy a gościa nagle oświeciło ,że przecież gry na X1 nie mogą tyle kosztować i zmienił cenę na 249zł.. Akcja sprzed bodajże dwóch tygodni ale gra stała tak już w połowie grudnia ale wtedy nie miałem funduszy i nie podszedłem do kasy z tym tytułem.

Ale gier pod dostatkiem tylko z cenami już gorzej :) X1 też stoją, oczywiście bundle z Forza 5 + Fifa 15 lub sama Fifa 15. Stoją tak od początku września..

PS: Tarnobrzeg na podkarpaciu

 

Ej, trzeba się było kłócić. To nie Twój problem, że gra została wystawiona na sprzedaż po cenie 69 zł. Jeżeli z taką ceną i taką informacją idziesz do kasy, to sprzedawca ma obowiązek sprzedać Ci ten produkt w takiej cenie jaka widnieje na opakowaniu.

 

Ja swego czasu kłóciłem się w ten sposób o kilka produktów, oszczędzając na tym sporo kasy. Np. kupowałem słuchawki, które kosztowały normalnie 279 zł, ale znalazłem gdzieś na dnie pudełko (całkiem przypadkowo) z ceną 219 zł. Podchodząc do kasy, babka skasowała i wyskoczyło 279 zł oczywiście. Grzecznie ją poinformowałem, że cena na opakowaniu jest inna i chciałbym kupić ten produkt w takiej cenie. Wykonała dwa telefony gdzieś tam, przyszła kierowniczka, sprawdziła to i sprzedali mi za 219 ;)

 

Jak robią Cię w jajo i zmieniają cenę na Twoich oczach, to nie wolno im tego robić i możesz to wyraźnie zaznaczyć, poza tym masz swoje podstawy prawne, żeby tak postąpić ;)

 

Swego czasu Empik mistrzowsko wydymał mojego kumpla. Kupował Skyrima na premierę na PC. W dniu premiery były na pudełku dwie ceny. Z przodu opakowania widniała cena 109 zł, z tyłu 139 zł. On, zamiast się zapytać, która cena ma znaczenie, to po prostu poszedł do kasy i skasowano go za 139 zł. Jak zapytał o co chodzi, to powiedzieli mu, że cena jest z tyłu pudełka. On nawet nie zaprotestował, no bo faktycznie tam była. Poszedłem następnego dnia do znajomego, który pracuje w Empiku i on powiedział, że trzeba przy kasie wyraźnie zaznaczyć, że chce się kupić ten towar w cenie z przodu pudełka, bo sprzedawca może skasować za cenę z tyłu opakowania i nie ma w tym żadnego problemu. Tłumacząc się starą promocją czy coś w ten deseń. Jakaś kpina.

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza

 

U mnie w Avansie goście to z jakiejś innej planety się urwali. Watch Dogs Special Edition nalepka z ceną 69 zł no to myślę biorę, podchodzę do kasy a gościa nagle oświeciło ,że przecież gry na X1 nie mogą tyle kosztować i zmienił cenę na 249zł.. Akcja sprzed bodajże dwóch tygodni ale gra stała tak już w połowie grudnia ale wtedy nie miałem funduszy i nie podszedłem do kasy z tym tytułem.

Ale gier pod dostatkiem tylko z cenami już gorzej :) X1 też stoją, oczywiście bundle z Forza 5 + Fifa 15 lub sama Fifa 15. Stoją tak od początku września..

PS: Tarnobrzeg na podkarpaciu

 

Ej, trzeba się było kłócić. To nie Twój problem, że gra została wystawiona na sprzedaż po cenie 69 zł. Jeżeli z taką ceną i taką informacją idziesz do kasy, to sprzedawca ma obowiązek sprzedać Ci ten produkt w takiej cenie jaka widnieje na opakowaniu.

 

Ja swego czasu kłóciłem się w ten sposób o kilka produktów, oszczędzając na tym sporo kasy. Np. kupowałem słuchawki, które kosztowały normalnie 279 zł, ale znalazłem gdzieś na dnie pudełko (całkiem przypadkowo) z ceną 219 zł. Podchodząc do kasy, babka skasowała i wyskoczyło 279 zł oczywiście. Grzecznie ją poinformowałem, że cena na opakowaniu jest inna i chciałbym kupić ten produkt w takiej cenie. Wykonała dwa telefony gdzieś tam, przyszła kierowniczka, sprawdziła to i sprzedali mi za 219 ;)

 

Jak robią Cię w jajo i zmieniają cenę na Twoich oczach, to nie wolno im tego robić i możesz to wyraźnie zaznaczyć, poza tym masz swoje podstawy prawne, żeby tak postąpić ;)

 

Swego czasu Empik mistrzowsko wydymał mojego kumpla. Kupował Skyrima na premierę na PC. W dniu premiery były na pudełku dwie ceny. Z przodu opakowania widniała cena 109 zł, z tyłu 139 zł. On, zamiast się zapytać, która cena ma znaczenie, to po prostu poszedł do kasy i skasowano go za 139 zł. Jak zapytał o co chodzi, to powiedzieli mu, że cena jest z tyłu pudełka. On nawet nie zaprotestował, no bo faktycznie tam była. Poszedłem następnego dnia do znajomego, który pracuje w Empiku i on powiedział, że trzeba przy kasie wyraźnie zaznaczyć, że chce się kupić ten towar w cenie z przodu pudełka, bo sprzedawca może skasować za cenę z tyłu opakowania i nie ma w tym żadnego problemu. Tłumacząc się starą promocją czy coś w ten deseń. Jakaś kpina.

 

 

Niby tak tylko ,że u Ciebie różnica wynosiła 60 zł a u mnie prawie 200 zł..

Swoją drogą u mnie wszystkie gry na X1/PS4 są w jakiś plastikowych pudełkach, gdzie tylko sprzedawca może je otworzyć przy kasie. I to właśnie na tym pudełku była taka cena. I pewnie pudełko zostało po jakiejś innej grze a jakiś gamoń na sklepie się zagapił i wrzucił tam WD a ceny nie zmienił.. To już by było trudniej udowodnić

Odnośnik do komentarza

Słyszałem, że jest taki zapis w prawie (ragus popraw jak coś), że jesli ponad połowa danego asortymentu jest w niższej cenie niż w tej, która wyskoczy w systemie to po takiej muszą sprzedać, ale jesli trafi się tylko jedna sztuka to można uznać to za błąd kogos z sklepu. Ragus hm

Odnośnik do komentarza

 

 

Jeżeli z taką ceną i taką informacją idziesz do kasy, to sprzedawca ma obowiązek sprzedać Ci ten produkt w takiej cenie jaka widnieje na opakowaniu.

Pracuję w sklepie, w którym do zmian cen dochodzi dosłownie co kilka dni, więc wiadomo że zawsze dojdzie do jakiejś pomyłki.

Obowiązuje zawsze cena która wyskakuje w kasie i w razie innej na pudełku żaden wykłucanie ani wzywanie kierowniczki nie pomoże.

Pocztą pantoflową wiem, że niestety większość placówek handlowych tak działa.

Odnośnik do komentarza

ekhm wczoraj na konfie pokazali ze na pc streamujemy gry z xboxa.

 

MS jednak pracuje także aby działało to w drugą stronę.

 

http://www.gamespot.com/articles/microsoft-really-looking-at-offering-pc-to-xbox-on/1100-6424796/

 

"People ask about the streaming in the opposite direction--can I stream from my PC to my Xbox?--and I'll just say it's something that we're really looking at," Spencer said during a group interview at Microsoft's headquarters today. "If you think about that vision--my games are my games wherever I am, and I can play with whoever I want to play with--we want to be able to land solutions that are as native as the one we showed there. We just have to kind of work with the physics of time and work it through."
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Ktoś dostrzegł na prezentacji MS, szykuje się nowy ficzer - ustawianie własnych challengy w grach (kiedyś o tym była mowa, a później temat ucichł):

 

QMXhi3j.png

 

 

Systemowa możliwość ustawiania challengy w grach?

 

:banderas:

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...