Skocz do zawartości

Pokémon - temat ogólny


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Po paru latach znowu gram na starym DS-ie, i oczywiście maniaczę w Pokemon Platinum. Wstyd powiedzieć, ale odpuszczam pracę i w dwa dni od włączenia mam na liczniku 20 godzin... Z przerwami głównie na naładowanie baterii. I mógłbym dużo mówić po 10 latach o tej grze, ale jedna rzecz.

 

 

Czemu Nintendo nie robi już ulepszonych edycji? Skala ulepszeń i poprawionych błędów w Yellow, Crystal, czy właśnie Platinum jest ogromna. Na tyle, że wracanie do powstawowych edycji zawsze wydaje mi się wręcz bolesne. Działanie gry, różne elementy scenariusza żeby się więcej i sensowniej działo, dodatkowe grafiki czyniące całość niby nie inną, a jakoś ciekawszą i fajniejszą, lepszy balans pokemonów do znalezienia (czasami nadal jest to zmiana z "ognisty pokemon? Ponyta!" na "ognisty pokemon? Ponyta albo poczekaj do prawie połowy gry i są dwa inne!", ale zawsze), więcej do robienia poza głównym wątkiem (także w kwestii prawdziwych wyzwań - pamiętam do dziś, jak w Crystal wprowadzono Battle Tower, pierwszy raz w normalnej grze singlowej wymagając czegokolwiek w stylu turniejowego przygotowania do walk).

 

Nie wydaje mi się też, żeby to było nieopłacalne - Platinum sprzedało do (pipi)a prawie 8 mln kopii, co oczywiście jest tylko połową z edycji podstawowych, ale jakie były koszty produkcji gry zawierającej jednak tylko pewne zmiany, a niewiele rzeczy robionych od podstaw? A jednak ani Gray, ani Z już nie powstały.

Odnośnik do komentarza

Zamiast Gray, dostaliśmy remix z nową kampanią i najlepszą zawartością post-game w historii całej serii, a co do Z, no cóż, coś tam chyba grzebali, ale postanowili zrobić S/M, a to co wymyślili do Z (szukanie Zygarde) chyba włożą do SM.

 

Chociaż prawda, Pokemony Z by się przydały, bo potencjał Kalos nie został do końca wykorzystany, jeżeli w ogóle.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Akurat DS mi się zepsuł po premierze B/W, więc nie wiem dokładnie, jak wyglądają B/W 2. Ale zajrzałem na listę lokacji i to raczej jest jednak nowa gra, a nie takie ulepszenie, o jakim mówię. A to, że w kolejnych częściach poprawili dane rzeczy... Ale mi chodzi o to, że te części, daną przygodę można przeżyć w najlepszej wersji. Gdy się gra w stare gry, retrospektywnie, to jest to bardzo odczuwalne, że np. ze starymi edycjami zawsze jednak się wraca do Crystala, a nie trzeba do Gold/Silver (teoretycznie, bo teraz oczywiście są jeszcze remake'i. HeartSilver itp. wiadomo bardzo spoko, ale np. nie wiem, czy remake'i Ruby/Sapphire na 3DS-a nie pomijają wielu poprawek, które były w Emeraldzie! Irytujące w swojej bezsensowności).

 

W Diamond i Pearl jest wiele fajnych rzeczy (nie mówię o szkielecie, tylko o treści, która przecież w następnych częściach jest inna), które jednak byłyby znacznie mniej fajne, gdybym musiał ich wszystkich doświadczać grając teraz w Diamond/Pearl, a nie Platinum. Te edycje zawsze niby nie tak wiele szlifowały, a jednak naprawdę celnie. Z Pokemonami X i Y też można łatwo wymyślić różne rzeczy do poprawy, a tak jak mówię - skoro zawsze na tym raczej zarabiali miliony, to naprawdę dziwne, że zaprzestali. Właściwie to XY mają ich nawet i może więcej i mam wrażenie, że grając w nie za 5 lat, fani mogą uznawać je za najgorszą część, a nie musiało tak być.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

A tak a propos grania w Platinum po latach. W tej grze jest przezarąbista muzyka. Jest to praktycznie pomijany aspekt tych gier, nie widziałem ich nigdy specjalnie na listach najlepszych muzyk w grach, co w sumie mnie nie dziwiło, bo i ja jakoś specjalnie nie myślałem nigdy "o kurde, ale zarąbista muza". Może dlatego, że grałem nieco na słuchawkach, nieco bez dźwięku, wiadomo, że różnie gra się na kieszonkach. Ale teraz gram i... tak myślę. Uczta. Ta muzyka jest wszystkim, czym nie jest typowa muzykach w wielkich grach i filmach obecnej dekady. Bardzo prosta, oczywiście w jakości midi, ale praktycznie każdy motyw jest wyrazisty, narracyjny i coś wnosi do gry.

 

 

Ale te HM-y! Grr! Mam 6 miejsc na pokemony, z czego jedno często zajmuje jajko czy pokemon do dawania szczęścia/ewolucji w celach pokedexowych, nie walki. Jeśli jeszcze 2 miejsca zajmują mi pokemony z HM-ami, a do swobodnej eksploracji przydałyby się 3, to trochę mało mam pokemonów do faktycznego używania. Oczywiście, teraz już to wszyscy wiemy. Ale Platinum jako ostatni katuje nas HM-ami. Mam nadzieję, że remake tych edycji nas uwolni od HM-ów.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Sun/moon czyli najnowsze.

 

Heart gold/soul silver Czyli remake g/s/c

 

Black/white I black2/white2, najlepsze pokemony do czasu Sun moon

a która z tych części jest najtrudniejsza, żeby trzeba pokombinować podczas walk a nie każdego przeciwnika rozjeżdżać, czy wszystko jednak jest w miarę łatwe?

Edytowane przez xbor
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

 

Sun/moon czyli najnowsze.

 

Heart gold/soul silver Czyli remake g/s/c

 

Black/white I black2/white2, najlepsze pokemony do czasu Sun moon

a która z tych części jest najtrudniejsza, żeby trzeba pokombinować podczas walk a nie każdego przeciwnika rozjeżdżać, czy wszystko jednak jest w miarę łatwe?

 

 

 Powiedziałbym, że najtrudniejsze części to te, gdzie mechanika rock-paper-scissors nie jest aż tak oczywista. Chyba już w III generacji pojawił się typy mieszane np fire/fighting Combusken, który już tak łatwo lodowych typów nie stopi, bo lód rozwala walczące. Z tego co pamiętam, to Black/White struł mi sporo nerwów, bo w niej jest najwięcej mieszańców. Elite four w 4 generacji też nieźle wnerwia.

 

Z innej beczki: jakie są waszym zdaniem najlepsze rom hacki pokemonów? Szukam takich, gdzie można złapać na początku nie tylko normalne rattaty i latające zubaty, ale jakieś ciekawsze ogniste, czy wodne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...