Skocz do zawartości

Fargo (2014)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 262
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Jak interpretujecie pierwszą scenę z pierwszego odcinka (Berlin)? Bo ja nie mam pomysłu, nie ogarniam - specjalnie jeszcze dzisiaj ją obejrzałem ale...

 

Niby można ją powiązać z ostatnia sceną. Troszkę męczy mnie to heh bo myślałem, że będzie jakieś wyjaśnienie w późniejszych odcinkach.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

4 sezon w 2019

 

“It’s not gone. Noah Hawley, who has become quite a busy bee… has told us that he has an idea that excited me enormously for a fourth cycle of Fargo and the plan is to have that ready in 2019. The anti(pipi)tion is there will be another cycle of Fargo in 2019.”

 

https://screenrant.com/fargo-season-4-release-date-2019/

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Trzeci sezon nadrobiony i cóż można napisać, może nie jest to poziom bardzo dobrego pierwszego sezonu i genialnego drugiego, ale to nadal poziom o którym 99% obecnych seriali może pomarzyć. Każdy sezon musi mieć wyróżniającą się postać, tu show skradł Thewlis grający Varge. Gdy tylko się pojawiał na ekranie, cała reszta była tłem, do tego genialnie napisane dla niego dialogi. Typ bezwzględny, z głową na karku, który wie że z jego znajomosciami i inteligencjią ma niemal nieograniczone możliwości. Może nieco przerysowany, jak jakaś postać z komisku, ale śmiało mozna go postawić przy Malvo. 

Do tego Nikki Swango :wub:, Azjata, Rusek, jak zawsze nie brakuje barwnych postaci w Fargo. McGrego moim zdaniem trochę zawiódł, może to nie jego wina, tylko postaci, które grał, a które były napisane tak, a nie inaczej. Jak na standardy serii, jakoś nie powalił.

 

Sam historia bardzo fajna, miałem nadzieję, że skończy się nieco inaczej, ale ogólnie, kto nie oglądał niech bierze się za te 10 swiatnych odcinków. 

 

 

Świetny powrót Pana Wrencha z pierwszego sezonu, fajnie gdyby w czwartym powrócił np. Hanzzie. Szkoda że Nikki zginęła, miałem nadzieję na happy end z jej udziałem. Poza tym scena w lesie

:obama:.

 

Jedno pytanie koleś ktory min. przysiady się do Nikki z kotem Reyem, jak odbieracie ta postać, anioł?

 

Co do ostatniej sceny, szkoda że zostawili taka furtkę, ale moim zdaniem wszedł ktoś do pokoju, postać Vargi tego wymagała.

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Opis 4 sezonu. 

 

Oficjalny opis 4. sezonu "Fargo" jest bardzo długi i poplątany – jak na ten serial przystało.

 

W 1950 roku, pod koniec dwóch wielkich fal amerykańskich migracji – Europejczyków z południowych krajów, jak Włochy, którzy przybyli do USA na przełomie wieków i zamieszkali w północnych miastach, np. Nowym Jorku czy Chicago, oraz Afroamerykanów, którzy opuścili Południe, uciekając przed prawami Jima Crowa i przeprowadzili się do tych samych miast – mogliście zobaczyć starcie outsiderów, walczących o swoją część American dream.

W Kansas City w stanie Missouri dwa syndykaty kryminalne osiągnęły niełatwy pokój. Jeden włoski, drugi afroamerykański. Razem kontrolują alternatywną gospodarkę – tę opierającą się na wyzysku, łapówkach i narkotykach. To także jest historia Ameryki. Aby scementować pokój, szefowie rodzin wymienili swoich najstarszych synów.

Chris Rock gra głowę jednej z rodzin, człowieka, który – aby dobrze prosperować – oddał najstarszego chłopca swojemu wrogowi i w zamian musi wychowywać syna swojego wroga. Pokój nie jest łatwy, ale przynosi zyski. A potem boss mafii z Kansas City idzie do szpitala na rutynową operację i umiera. I wszystko się zmienia.

To historia o imigracji i asymilacji, i rzeczach, które robimy dla pieniędzy. I jak zawsze, to historia o w zasadzie przyzwoitych ludziach, którzy pakują się w coś, co ich przerasta. Wiecie, "Fargo".

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

To co Fargo robi zarąbiście to dobrze nacechowane postacie. Zarówno Varga jak i Yuri czy Meemo ale też Nikki.

W dniu 26.03.2019 o 21:00, YETI napisał:

 

 

 

 

  Ukryj zawartość



 

Jedno pytanie koleś ktory min. przysiady się do Nikki z kotem Reyem, jak odbieracie ta postać, anioł?

 

Co do ostatniej sceny, szkoda że zostawili taka furtkę, ale moim zdaniem wszedł ktoś do pokoju, postać Vargi tego wymagała.

 

Spoiler

 

Nawet krótki występ Ray'a Wise'a dostarczył. Miks Twin Peaks z Reaperem i wystarczyła jedna scena w kręgielni by pozamiatać :obama:  Osobiście? Biorąc właśnie jego wcześniejsze role obstawiam reapera albo nawet samego diabła. Ten facet jest zayebisty we wszystkim.

A co do ostatniej sceny. Niedopowiedzenie jest lepsze. Gdyby ktoś wszedł miałbyś zakończenie z

Spoiler

Lord of War

z Nickiem Cage'em, a to już by pachniało niepotrzebną zagrywką. Tak jest dobrze.

 

 

 

Niestety sezon 3 siadł w pełni dopiero tak od 6-7 odcinka. To wciąż Fargo ale jakby pogubiła się droga.

Nie wiem czy czekam na 4 sezon. Na pewno musi to być rozpisane dobrze i równo na te 10 epizodów. Zmiana scenerii na Missouri może wyjść na dobre chociaż uwielbiam zimę w Północnej Dakocie. W Minnesocie zresztą też. No i Chris Rock? No nie wiem, zobaczmy.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...