Skocz do zawartości

Gotham


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 325
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Piąty sezon jest bardzo okej. Oczywiście, dalej są te debilizmy i wręcz akcje jak z kreskówek Looney Tunes, ale ogląda mnie się to elegancko.

Jeszcze 3 odcinki i koniec.

@Farmer, skoro obejrzałeś 70% serialu to mógłbyś dokończyć. Szczególnie, że będą ŚWIETNE sceny i twisty związane z Jeromem.

Odnośnik do komentarza

No właśnie nie do końca pasują mi te twisty z Jeromem.

Spoiler

 

Pierwotnie miał być jeden ale potem bezczelnie podebrali pomysł z kilkoma Jokerami z komiksów. Teraz jeden Jerome wrócił do życia i przekabacił brata bliźniaka czy coś? Nie wiem dokładnie o co chodzi ale na zajawkach i z tego co obiło mi się o oczy w internetach to mamy/mieliśmy:

1)Jerome z cyrku

2)Jerome ożywiony z facjatą jak w "Batman: Śmierć Rodziny"

3)Jerome w stylu Jacka Nicholsona

4)okularnik Jerome (?)

Oczywiście 1, 2 i 3 to jeden i ten sam Jerome (chyba bo jak pamiętam Jerome "Pocięta Gęba" też zginął (znowu)).

 

  Ogólnie nie ma to sensu, a oglądanie Mazouz i jego dramatycznej gry aktorskiej sprawia, że mam ochotę pociąć sobie twarz więc... nie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

A ja dopiero zacząłem oglądać pierwszy sezon i mi się podoba. Fajny elseworld, z wątkami i bohaterami z Gotham Central i historiami o genezie Batka, plus cała plejada przeciwników Batmana za młodu. Trochę się dłużą niektóre odcinki, czasem dialogi przesadnie teatralne, ale casting na złoczyńców zrobiony perfekcyjnie (Dent, Pingwin, Electrocutioner, Zsasz). No i plus dwa oczka za Morenę. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Skończyłem całość i jako do kotleta/prasowania może być, ale niestety im dalej tym więcej głupot. Chyba najlepszy z tego był pierwszy sezon - podobały mi się te mafijne porachunki a w tle jedynie trochę nawiązań do Batmana, coś jak Gotham Central. Poniżej gdy już wchodzą wszyscy złoczyńcy na raz, do tego każdy grany zerojedynkowo i mocno przerysowany (oglądając Strange'a wolałem paznokciami skrobać po tablicy). Główny aktor grający Bruce'a też niestety nie błyszczy. O ile jako młodemu można było mu wybaczyć pewne zachowania tak potem to już poziom braci Mroczków. No i ta niekonsekwencja w pokazywaniu postaci - Zsasz tak świetnie się zapowiadał a potem zrobili z niego wsiowego głupka z pistoletem, Riddler w 1. sezonie złoto a potem jakby mu mózg wyjęli itp. itd. Piąty sezon to w ogóle jedno wielkie "ucięli nam liczbę odcinków więc wrzućmy cały materiał w dwa razy mniej odcinków". I potem wyszły takie kwiatki jak Bane czy nieodżałowany Scarface. 

 

Mogło być lepiej, ale też mogło być gorzej. Nie tęsknię. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
W dniu 8.07.2019 o 10:48, Rudiok napisał:

Mogło być lepiej, ale też mogło być gorzej. Nie tęsknię. 

Gorzej byc juz nie moglo. Ilosc abusrodow, nawet jak na serial o komiksie, byla tak ogromna, ze przestalem liczyc. Sceny walk, poscigow, strzelanin byly tak kiepskie, ze w porownaniu z poprzednimi sezonami az zauwazalne. Z wszystkiego najbardziej podobal mi sie odcinek ostatni bo nikt na sile nie probowal wyrezyserowac jakiejs sceny walki barmana z 10 zakapiorami a wszystko bylo jedynie sugerowane. I to wlasnie, tak jak Rudiokowi, przypomnialo mi pierwsze dwa sezony, gdzie wszystko opieralo sie na dialogach a nie na strzelaniu. No ale w trzecim czy tam ktorym musieli wprowadzic jakies pier.dolone mutanty i sie wszystko zes.ralo. Dobrze ze juz koniec. A sie jeszcze przy sciaganiu napisow do pierwszego epizodu zastanawialem dlaczego to ma tylko 12 odcinkow...

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...