Skocz do zawartości

Terminator universe


Rekomendowane odpowiedzi

Mad max, jurrasik park, idol, chappie, furious 7 czy dzikie historie to filmy na których byłem w tym roku w kinie i mi się bardzo podobały.

 

Nawet avengersi czy ted2 byli fajnym blockbusterem na raz. Szczerze to pierwszy film na którym w kinie zastanawiałem się co tutaj robię więc skąd te insynuacje :)?

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

wezcie mi zdradzcie, jak ktos pamieta, w jaki sposob bylo wyjasnienione istnienie tego glownego bad boya, johna connora. kim on wkoncu byl? maszyna czy czlowiekiem? i jak powstal, na czym to polegalo bo mi sie nie chce isc do kina na to guwno, a to mnie akurat zaciekawilo

Edytowane przez Andżej
Odnośnik do komentarza

wezcie mi zdradzcie, jak ktos pamieta, w jaki sposob bylo wyjasnienione istnienie tego glownego bad boya, johna connora. kim on wkoncu byl? maszyna czy czlowiekiem? i jak powstal, na czym to polegalo bo mi sie nie chce isc do kina na to guwno, a to mnie akurat zaciekawilo

 

Został zmieniony w maszynę przez skynet/ doctora Who. Na poziomie komórkowym każda jego cząsteczka z człowieka w maszyne. Ogólnie jedna z wielu bzdur w tym filmie :D

 

 

 

Masorz  - to będzie następny Rambo :0 Widzę że Sylwek i Arni starzeją się jak wino :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Noo więc film taki nawet do obejrzenia na weekend, ale klimatu to on raczej nie ma. Cieszy Arnie, cieszą nawiązania do 1 i 2, ale ogólnie to trochę kino familijne się z tego zrobiło a nie klimatyczny film o zagładzie ludzkości. Uproszczenia w scenariuszu, zupełnie niepotrzebna rola Simmonsa, dziwny pomysł na Connora, trochę zbyt duże zagmatwanie historii dla niedzielnego odbiorcy - takie ogólne minusy. Ciekawe czy zarobi na tyle żeby pchnąć kolejne części. Aha, nie wiem czy nie zauważyłem czy nie było powiedziane

kto wysłał T-800/Popsa nad jezioro do małej Sary i kto wysłał T-1000 do 1984 i skąd wiedział o Kyle'u że przybędzie (czyżby nowy odrodzony po scenie po napisach Skynet 2.0?)

Odnośnik do komentarza

 

Nie zostało to pokazane. W pewnym sensie wydarzenia całkowicie odmienił podróżujący w czasie Skynet, który zaatakował Connora. Z wywiadu z twórcami wiemy, że ten właśnie Skynet widział że w każdej wersji wydarzeń dostawał baty przez Connora, dlatego w końcu zdecydował się go przerobić na terminatora. Na pewno więc Skynet wiedział, że Kyle tam przybędzie - bo przecież przerobiony Connor mógł mu nawet powiedzieć, a dzięki temu mógł sam się też tam znaleźć. Nie wiadomo kto jednak wysłał Popsa by ocalił Sarę. Może to był sam Connor, gdyż wiedział że Sarah musi przeżyć, by on mógł się narodzić? W takim razie kto wysłał T-1000 (o ile pamiętam to ten model został wysłany by zabić Sarę) i jak go pokonano? Może to zrobił Skynet zanim zrozumiał, że nie ma sensu wysyłać kolejnych terminatorów, bo i tak znajdzie się jakiś cwaniak co ich rozwali ;p Ewentualnie to był ten sam co potem z nim walczyli, tylko z kolei skąd wiedział o Kyle Reese? Ogólnie nie sądzę, by w kolejnej części poruszoną tą kwestię, raczej skupią się na walce ze Skynetem :)

 

Dla mnie to trochę szkoda, bo faktycznie zrobi się z tego drugi Transformers - takie kino familijne z dużą ilością gniecionego metalu, bez takiego mrocznego tła i przesłania o nuklearnej zagładzie, i żadnych głębszych przemyśleń nad tym do czego dąży człowiek i jak postrzega go maszyna, niejako dziecko ludzkości które wyrabia sobie negatywne zdanie o rodzicu i postanawia się zbuntować.

 

Zresztą liczyłem, że podejmą się tematyki z nowel i TSCC, gdzie część maszyn Skynetu buntuje się przeciw niemu, gdyż zyskując co raz większą inteligencję maszyny same uświadamiają sobie, że Skynet niewiele różni się od tych, z którymi walczy - czyli jest takim samym tyranem wykorzystującym maszyny do własnych celów, prowadząc egoistyczną wojnę w której giną również maszyny. To taki moment zwrotny w uniwersum, ale skoro nowi reżyserzy idą w jakiegoś ultimate Skynet badassa, a terminatory mnożą się jak króliki, to można spodziewać się że będzie po prostu taka typowa sieka na ekranie ;)

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

obejrzałem i ja, najpierw przypominając sobie poprzednie części. Wciąż T1 i T2 mimo widocznego upływu czasu, dają mocno radę i nie ma się w nich do czego przyczepić, od historii, po grę i dobór aktorów. T3 mimo wszystko nie był taki zły, pokazał jak efektowne, nowoczesne efekty specjalne mogą przydać się w uniwersum Terminatora i nie zepsuć go. T:S mimo, że było z założenia spełnieniem marzeń fanów serii o pokazaniu w końcu przyszłości i wojny ze skynetem przyniosło rozczarowanie, bo jak patrzę na Christiana Bale w roli Connora, to mam wrażenie, że zaraz pojawi się toi toi, żeby mógł wy*rać wszystko to, co rysuje się na jego napiętej kij wie z jakiego powodu facjacie. Plus pełno bzdur i coraz gorszy dobór aktorów. Ci z T1 T2 a nawet T3 byli jacyś tacy ludzcy w tym wszystkim, a od T:S zaczęło się poszukiwanie ludzi ładnych w obrazku ale pustych aktorsko. Genesys w tym przypadku już przegiął. Absolutnie nie trafiona żadna postać. Mimo, że główna aktorka jest prześliczną dziewczyną, ale nijak nie pasuje do roli zwykłej kelnerki, wygląda jakby ją zabrali z przesłuchań do domu Hefnera, a jej kolega Kyle jakby wrócił z gejowskiego rejsu po morzu beznadziei aktorskiej. To co wymyślili z Connorem i jego gęba przypominająca mi Chendlera z Przyjaciół wywoływało u mnie tylko uśmiech politowania. Wzięto uniwersum i je bez skrupułów wyrzygano, robiąc z Arnolda maskotkę do nabijania kasy. Nigdy więcej Terminatora

 

2/10

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Gorąca prośba do osoby która pode mną zechce wyrazić swoją opinię o tym filmie. Niech mój post będzie ostatnim w temacie. 

 

Jeśli chcesz coś napisać, pozytywnego / negatywnego. Nie pisz! :D Niech ten temat nigdy więcej nie pojawia się na stronie głównej forumka. 

 

Tak właśnie bardzo nienawidzę tego filmu 0/10 

 

Film powstał za 155 mln $ a w USA zarobił 85 mln. Globalne zyski to 350 mln. 

 

Oczywiście nie traktuj mojego posta poważnie, chodzi tylko o to że jak ktoś coś napisze w tym temacie to jest on widoczny na głównej stronie forum.  A gdy widzę napis Terminator Genesis to mnie szlak jasny trafia. 

 

Oglądałem film w kinie i maży mi się zwrot moich 25 zł za bilet. 

Edytowane przez ussr
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

dodam od siebie, że też obejrzałem to dzieło. mogłem nie oglądać. najgorszy "duży film" jaki oglądałem w tym roku, najsłabszy terminator, początek dobry, a po 30 minutach filmu to już miałem dosyć. ten film nie powinien istnieć albo nie nazywac sie terminator. zaraz sie wezme za jurrasic park i sie boje :/

chyba 95% budżetu filmu to gaża Arnolda bo nawet efekty specjalne to śmiech na sali xd

Odnośnik do komentarza

Gorąca prośba do osoby która pode mną zechce wyrazić swoją opinię o tym filmie. Niech mój post będzie ostatnim w temacie.

 

Jeśli chcesz coś napisać, pozytywnego / negatywnego. Nie pisz! :D Niech ten temat nigdy więcej nie pojawia się na stronie głównej forumka.

 

Tak właśnie bardzo nienawidzę tego filmu 0/10

 

Film powstał za 155 mln $ a w USA zarobił 85 mln. Globalne zyski to 350 mln.

 

Oczywiście nie traktuj mojego posta poważnie, chodzi tylko o to że jak ktoś coś napisze w tym temacie to jest on widoczny na głównej stronie forum. A gdy widzę napis Terminator Genesis to mnie szlak jasny trafia.

 

Oglądałem film w kinie i maży mi się zwrot moich 25 zł za bilet.

Nie wiem jakim cudem chcesz aby ten post traktowano na serio, skoro piszesz "maży" :facepalmz:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...