Skocz do zawartości

Ori and the Blind Forest


kubson

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 740
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

36 minut temu, Ukukuki napisał:

Dopiero teraz ogrywam ten tytuł, zdecydowanie nie dostał tyle uwagi na ile zasługuje. Jak dla mnie jest to jedna z lepszych gier tej generacji. Mam dopiero ponad 3h na liczniku i jestem oczarowany.  Świetna animacja, grafika, tła. Udźwiękowienie również 10/10 tak samo jak kolorystyka. Do tego śmierć kompletnie nie frustruje tylko uświadamia ,że spokojnie możemy to zrobić jeszcze raz lepiej.

 


Lepiej późno, niż wcale. :drinks:

Co do reszty - pełna zgoda. Ori jest jedną z pierwszych gier w jakie grałem na Xbox One. Wiedziałem, że skosztuję tej przygody zaraz po tym jak ogram Forzę i Sunset Overdrive (polecam). Niemniej nie miałem pojęcia, jak nieprawdopodobne wrażenie zdoła wywrzeć na mnie ten tytuł. Tak mi się całość spodobała (gra kompletna), że pomimo posiadania edycji cyfrowej, kupiłem również wersję pudełkową.

w98TKU6.jpg

Niesamowita pozycja. Już sam wstęp robi wrażenie. To niebywałe, by gra tego typu niosła i to w pierwszych minutach zabawy, taki pokład emocji. :cray:
A cała reszta.... Ciężko jakąkolwiek wadę znaleźć (szczególnie w def. edit.). Gra wygląda, jak marzenie. Pomimo 4 lat na karku wciąż cieszy oczy.

ijNg6vE.jpg
q6yOUOX.jpg

Piękne animacje, cudowne tła. Muzyka - majstersztyk. No i sama rozgrywka jakże wspaniała i wymagająca zarazem. Osobiście jestem oczarowany tym co zaoferowało Ori and the Blind Forest :yahoo:To jest tytuł, w którym każdy element składowy zasługuje według mnie na najwyższe uznanie i maksymalna notę. Całościowo 40/40, bo nie wyobrażam sobie, by za jakikolwiek element (A/V, grywalność, całokształt) obniżyć ocenę. Ograłem wiele gier na tej generacji. Rożne platformy, różne gatunki, ale bohater tego tematu to jak dla mnie jedna z najlepszych gier ostatnich lat. Pomimo posiadania Xbox Game Pass nie ma opcji bym Ori and the Will of the Wisps nie kupił na premierę, a zapowiada się majstersztyk tej klasy co poprzedniczka. :good2:

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze dodam ,że do tej pory nie lubiłem elementów metroidvania  tak w tej grze jest to wykonany w cudny sposób. Kompletnie nie nuży wracanie w te same miejsca. Do tego wraz z zdobywaniem nowych umiejętności zmienia się trochę rozgrywka. Jest to z czasem co raz lepsze, wydaje ci się ,że się już lepiej poruszasz a tu proszę nowa umiejętność i jest jeszcze lepiej. Do tego nie ma takich rzeczy jak wybieranie czegoś z ekwipunku czy przełączanie się między umiejętnościami. Jest to zrobione w tak przyjemny i płynny sposób ,że zostawia daleko w tyle konkurencję. 

 

O gierce zdecydowanie było za cicho. Gdyby wydało to Nintendo to był by zaraz kwik w internecie ,że kolejny mesjasz. A to naprawdę jest genialna gierka. Gierka na pewno będzie w mojej topce platformówek życia. Bardzo miło się tym zaskoczyłem, zdecydowanie najlepsza nowa marka od Microsoftu w tej generacji. I zdecydowanie nie jest to poziom indyków, jeśli chodzi o wykonanie. Czuć spory budżet w tej gierce, nie tylko mamy tu świetne wykonanie ale też grafikę czy muzykę. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Pierwsze przejście na hardzie za mną. Przepiękna gra pod każdym względem. Jak ktoś jeszcze nie grał, to koniecznie musi spróbować. Ktoś próbował robić speedruna dla achievementa? Dzisiaj zacząłem i po pierwszym evencie mam 51min. W kilku miejscach popełniłem błędy i nie wiem czy nie restartować, bo boję się, że w ognistych etapach najdłużej mi zejdzie.

Odnośnik do komentarza

Tez kupiłem bardzo dawno temu na promocji i nawet nie wiem dlaczego po 4h skończyłem grac. Może w tamtym okresie miałem przesyt calakując nieco wcześniej Guacamelee. Zgadzam się ze wszystkim co zostało powiedziane - znakomicie przemyślana gra, z przepięknym światem, urzekającą muzyką do tego miejscami istny łamacz palcy. Jak ktoś jeszcze nie grał, to czym prędzej powinien to nadrobić!

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Wczoraj skończyłem drugie podejście do gry, które było speedrunem. Udało mi się przejść w trochę ponad 2h i jak sobie teraz pomyślę, że za pierwszym razem potrzebowałem 8h, to nie wiem na co ja zmarnowałem tyle czasu. No to teraz jeszcze zbiorę wszystkie śmieci na mapie, kupię wszystkie skille i zabieram się za "one life". Nie wiem jak ja to zrobię, bo zginąć w tej grze jest bardzo łatwo :frog: Fajnie, że druga część dopiero w lutym, to zdążę zatęsknić za tym kolorowym światem.

Odnośnik do komentarza

Nie robiłem 100% za pierwszym razem. Zacząłem od hard i udało mi się zebrać po drodze do 79% (a może 74, nie pamiętam). Po ori zrobię przerwę na coś 3d i wezmę się za guacamelee albo hollow knighta. Btw. gdzieś wyczytałem, że przy zakupie DE dostaje się też podstawową wersję. Myślicie, że to wciąż aktualne? Może bym sobie kupił, żeby w przyszłości, jak mnie najdzie ochota na ori1, wbić drugiego calaka.

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Ja pamiętam, że jak kupowałem Definitive Edition na premierę to w bibliotece pojawiły mi się dwie ikonki: zwykła i DE. Obstawiam, że dalej tak jest ale pewności nie mam. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Ja jeszcze dodam ,że nawet jak ktoś nie lubi gier typu metroidvania to Ori i tak może podejść. Ja gier z tego gatunku nie trawię chociaż po pozytywnych opiniach i tak kupuję i później się odbijam. Tak było właśnie Hollow Knight za które się wziąłem po Ori bo wydawało mi się ,że ten typ gier mi zaczyna podchodzić xd I mimo tego ,że pograłem z 5h to gierka nie dla mnie i odstawiam na półkę. 

 

Gorąco polecam nawet osobą które tego gatunku gier nie trawią. Dla mnie Ori to 10/10. 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.