Skocz do zawartości

Małe auta dla dużych facetów


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra. Mam błogosławieństwo admina, więc proszę o nie zmienianie lokalizacji tego tematu. Do Hyde Parku nie pójdę, bo tam panoszą się Janusze, a tutaj mamy na pewno sporo fanatyków modeli aut. Skala wszelka od 1/18 przez 1/24 do 1/ 87. Bburago, Ebbro, IXO, Welly… to nie ma tutaj znaczenia.

 

Jako pierwszy wrzucę swoją skromną kolekcją. Oczywiście z każdym modelem jest jakaś historia i coś mi przypomina.

 

Pierwszy mój model bburago to właśnie ten Peugeot. Pamiętam, jak po wyjściu ze sklepu, tata śrubokrętem odkręcił mi auto od podstawki. Crash testy już na parkingu Auchana :D

 

 

WfMH8zQh.jpg

 

 

 

Na tej focie widnieją Porsche. Pamiętam. jak byłem dzieciakiem i dostałem 911 od przyjaciela. Nie wiedzieliśmy, co to za auto w ogóle jest :D

 

 

f38IxjVa.jpg

 

 

 

 

Trzecia fota to moje francuzy. Ten Alpine wygląda świetnie i polecam każdemu jego zakup.

 

 

q5mOqX9E.jpg

 

 

 

Czwarta to Alfa Romeo 156, którą oczywiście na początku pomyliłem z kumplem z BMW (sorry Pajda ;) ) i Land Rower. Piękny, niebieski metalik <3

 

 

aUavjWEX.jpg

 

 

 

Piąta to zbiór aut bez podstawek. Merc i Ferrari dostałem w dość styranym stanie, Jeep to pamiątka pobytu w szpitalu (wymiatała w sali na zakaźnym) i ostatnia fura, która zawsze przypominała mi Batmobil :D

 

 

L3Mna2v0.jpg

 

 

 

Ostatnia to zbiór resoraków i motor. Dobrze wspominał tę 911, bo znalazłem ją na plaży pod piaskiem. Fuks

 

 

T5VHP0n5.jpg

 

 

 

 

Ogólnie to zbiór bez zmian od jakiś 10 lat. Teraz Colin zajarał mnie swoimi zajawkami kolekcji i myślę, że kilka modeli wpadnie.

 

 

PS Teraz czekam na kolekcję Colina i można zamykać :D

 

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Za małolata uwielbiałem przeglądać te katalogi Burrago niemal tak samo jak katalogi LEGO. Miałem kilka aut, z tego co pamiętam to między innymi duży model Porsche (kochałem to auto)

 

 

BMW M3

 

 

 

i do tego jeszcze czerwone BMW Roadster i Dodge Viper. Zostały mi jedynie dwa modele BMW, ale trójeczka jest w bardzo kiepskim stanie bez naklejek. Pamiętam, że brat miał jeszcze dwa modele Ferrari F40 i F50 i jakieś Lamborghini. Więcej modeli nie pamiętam. Smuteczek, że nie mam już tego Porsche, było takie piękne :(

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

od szczyla to praktycznie zawsze z resorówkami i autami. jak miałem te parę lat pamiętam całkiem spory model zielonego malucha. pamiętam nawet gdzie zawsze go chowałem, mimo że to było dobre 20 lat temu. później był epizod z 1/24 do samodzielnego złożenia. teraz służą dzieciakom do zabawy kiedy wpadną rozrabiać. kolejnym etapem była fascynacja 1/18. miałem kilkanaście modeli ale sporo sprzedałem a sobie jedynie zostawiłem 5 Wampisów Mustangów.

 

2qxccol.jpg

sm4x8h.jpg

v8k4sw.jpg

 

od paru lat jednak wkręciła mi się skala 1/43. cholernie duży wybór. skala mała ale poziom detali momentami zachwyca i ośmiesza większych braci. kolekcja systematycznie się rozrasta. zmieniając meble nawet specjalnie gablotkę zamówiłem. teraz żałuję że o jedną półkę za mało bo zaczyna robić się ciasno a nie sposób przejść obojętnie obok jakiejś naprawdę dobrej okazji.

Odnośnik do komentarza

Burago to zawsze były moje obiekty porządania. Do dziś na półce stoi Ferrari 550 Maranello, które dostałem wraz z NFS IV na PC pod choinkę w wieku 7 lat. Mam teź BMW Z1, ale kompletnie nie pamiętam skąd.

 

Pamiętam, jak za dzieciaka często w sklepach widziałem tego Peugeota i Alfę, co wrzucił Grzegorz, wspomnienia ;)

Odnośnik do komentarza

Mustangi 1/18. Eleanor jest od Shelby Collectibles, Bullitt od ERTL, 2 Machy od AutoArt :wub: , a SVT od Maisto. jak będę kiedyś sprzątał to zdejmę gablotkę i szczegóły porobię. Machy mają np. miękką wykładzinę bagażnika, pasy bezpieczeństwa, działające zawierzenie i pierdołki które cieszą michę.

Odnośnik do komentarza

Kurde, myślałem w sumie, żeby kupić sobie Mustanga I. Oraz Golfa GTI, najlepiej nówkę.

 

Kolekcja nieco przypadkowa. Z8 prezent, Cayenne bo chciałem coś większego, a Kadett po prostu mi się podobał.

 

2yv10n9.jpg

 

super kadett, czy na allegro można to kupić? aktualnie jest przerwa techniczna, ale zapewne różne burago są tam dostepne?

Odnośnik do komentarza

miałem Testarosse i Vipera RT10 w 1/24. fajnie się składało. technicsom mogą naskoczyć ale frajda była niesamowita. przy składaniu Vipera nawet musiałem improwizować bo było coś nie tak z wałem napędowym ale problem naprawiły obcinarki do paznokci :D teraz te auta bawią młodsze pokolenie. są w takim stanie, że tylko w solance wymoczyć i rat-rod jak się patrzy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.