Skocz do zawartości

Opony


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, _Red_ napisał:

N o r a u t o?

Bo do nich mam najblizej i w sumie wyjdzie najkorzystniej.

 

Nie nie. To gorzowski wulkanizator mający dwa duże oddziały, będący członkiem konsorcjum z Warszawy zrzeszającego duże zakłady wulkanizacyjne z całej polski tworząc m.in. 1 grupę zakupową itd.

Odnośnik do komentarza

Najgorsze. Pisałem kilka postów wcześniej :dynia:

W dniu 2.11.2018 o 07:28, balon napisał:

@_Red_ ja od lat zmieniam opony u ziomka co ma własną wulkanizację, zawsze mi poleca opony i nigdy jeszcze nie narzekałem. W tamtym roku polecił mi takie gumy,

teraz widzę że są w ładnej promocji.

https://www.oponeo.pl/dane-opony/debica-frigo-hp2-215-55-r17-98-v-xl-mfs#171147765

 

Jedna zima za mną. Na dużym śniegu w górach było okey na deszczu (czyli większość polskiej zimy) też nie miałem problemów.

 

 

Odnośnik do komentarza

Trochę zastanawiające, dlaczego ja nie odczułem żadnych negatywów z użytkowania Dębic, skoro wszyscy odradzają. Może nie robię jakiś kosmicznych przebiegów, ale 2 zimy przejeżdżone na nich i beż żadnych kłopotów, ślizgania kół, zakopywania się w śniegu, czy problemów z przyczepnością, albo hałasem. Porównanie mam, bo na słabych oponach też jeździłem.

Odnośnik do komentarza

Tutaj Dębica wypadła lepiej niż "lepsze" marki

https://www.autobild.de/artikel/winterreifen-test-10811081.html

 

Co do alusów na zimę, to u mnie w firmie się przekłada opony i tyle. Tata ma w Passacie (6 lat i 200k km) te same alusy od początku, też 16, zawsze przekładane i nic im nie jest. Poniżej 18 cali bym się szczególnie nie zastanawiał, chyba, że ktoś ma miejsce na cały drugi komplet i cebuli zmieniając koła samemu lub po znajomości.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Bylem dzis przelozyc gumy na zimowe w norauto. W garazu po powrocie umylem felgi szmatka, plynem i mnie szlag trafil. Na kazdym kole ok 1.5cm od rantu głęboka rysa. Są dość regularne, nie występują na wszystkich ramionach felgi, zwykle na dwoch z pięciu i na tej czesci wypukłej ramienia. 

 

Wrocilem do norauto pogadac, facet zabral mnie na warsztat pokazać maszyny i ponoc nie ma opcji by zedrzec w tym miejscu. Jak nawet już cos by skopali to rant bylby podarty a nie ramie.

 

Jakies tropy macie? Kraweznik raczej nie zostawilby sladu na 4 kołach. Na myjce szczotkowej nie byłem. Wcześniej nie widzialem rys, ale też dlugo mialem brudne kola wiec nie rzucalo sie w oczy.

 

http://imgur.com/a/8HMAo1D

 

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Przytarcia nie kojarzę, nawet jak juz to gora jednym kołem najezdzajac na kraweznik. Pytalem faceta w norauto, z kierownikiem obejrzeli felgi, pokazali maszyny i rozne potencjalne opcje. Ponoc faktycznie od maszyn takiej ździery nie bylo opcji zrobić. Przy odkladaniu bylby najwyzej jakis odprysk, mówili. 

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

No to jest ewidentnie zrobione w miejscu, gdzie był wąski przejazd lub koła mialy jakieś ograniczenie.

 

Z drugiej strony, to tylko felgi, nie przezywaj tak xd Jak chcesz zmniejszyć widoczność tych rys to zamaluj, zalakieruj, wypoleruj i zapomnij. Są pewnie lakiery z pędzelkiem w kolorze felgi, chwila roboty.

Odnośnik do komentarza

O każdej częsci można tak powiedzieć xD To tylko drzwi, to tylko lampa. Ale wnerwia fakt, że zakład się wyprze, a ja nie wiem kiedy to mogło równo na czterech kołach się pojawić. Szukam jeszcze opinii w Google, ale raczej ma pozytywne - nikt nie skarżył się na podobny defekt. Jakby kanał miał taki problem jak opisujesz, pewnie nie byłbym jedynym.

 

Cztery felgi do wymiany to znowu kasa. Będę jeździł do końca leasingu już nie poprawiając niczego, najwyżej na końcu przy odsprzedaży poinwestuję w kosmetykę.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.