Skocz do zawartości

Orange is the New Black - 2013 - Netflix


selene

Rekomendowane odpowiedzi

orange_is_the_new_black.jpg

 

 

Komediodramat od Netfliksa. Laska z dobrego domu trafia do więzienia za przestępstwo, które popełniła 10 lat wcześniej dla swojej kochanki.
 

Serial czasem śmieszny, częściej odpychający, ale przede wszystkim ciekawy, bo oparty na prawdziwych wspomnieniach (http://en.wikipedia.org/wiki/Piper_Kerman).

Niedawno skończył się drugi sezon, będzie trzeci.

Odnośnik do komentarza

Na pewno jest bardziej lajtowy niż Oz (w końcu komediodramat), ale jednocześnie bardziej realistyczny. Jest też mniej brutalny, bo kobiety preferują zaszczuwać i wyniszczać się psychicznie. Jednak dosyć dosadnie prezentuje realia żeńskiego więzienia.

 

Odpychający ze względu na obrzydliwe i/albo irytujące zachowania niektórych więźniarek (swoją drogą wszystkie postacie są świetnie przedstawione a obsada całkiem trafnie dobrana). Ale to w sumie kwestia bardzo subiektywna, dla mnie na przykład Oz nie jest odpychający, za to kiedy widzę niektóre osobniki z Orange mam ochotę sięgnąć po shotguna.

Edytowane przez selene
Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...

zainteresowałem się serialem głównie ze względu na cycki laury prepon, która jako brunetka w okularach prezentuje się jeszcze bardziej apetycznie ale sam serial okazał się na tyle dobry że wciągnął. skończyło się na oglądaniu do poduszki epizodu lub dwóch i dwa sezony zeszły nawet nie wiem kiedy. teraz trzeci leżakuje i czeka na swoją kolej. po prostu dobry, solidny serial. fajna kreacja postaci, dobra reżyserka, specyficzny humor. bardzo przyjemnie się ogląda.

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Świetnie zagrany serial z mocno zarysowanymi, wyrazistymi postaciami, które bardzo rzadko kiedy są przesadzone (poza Vee i chłopakiem Żydkiem). To w jaki sposób twórcy pokazują charakter każdego z bohaterów, jak budują z wielu elementów (czasem bardzo małych jak sposób poruszania się, mimika twarzy, mowa ciała) kompleksowe i wielowymiarowe osoby powinno być szkołą dla innych twórców chcących się mierzyć z podobnymi serialami. Sama Piper (kreowana na główną bohaterkę) w sumie potrafi drażnić, ale na szczęście w późniejszych sezonach jest jej trochę mniej. Póki co 3>1>2 jeśli chodzi o ranking sezonów i odliczam dni do kolejnego. 

 

Jak ktoś nie widział polecam zasiąść na całym pierwszym sezonie żeby sobie zdanie wyrobić. 

 

PS No i są cycki.

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

git, bo serial oglada mi sie niezwykle przyjemnie :) Co prawda oglądałem to dość długimi ciągami, potrafiłem wrócić z roboty i odpalić 5-6 odcinków pod rząd więc część mi się lekko zlewa, ale 2 sezon imo najgorszy (choć i tak w porządku), Vee irytowała a zakończenie to sroga beka, ale pozostałę to miodzio. A ostatni :obama: jak ja się cieszę, że obejrzałem go zaledwie miesiąc przed premierą kolejnego, bo jakbym miał siedzieć na takim cliffhangerze rok to by mnie kurwica strzeliła chyba.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

skonczylem :dunno:

 

spoko sezon, ale wydaje mi sie gorszy od np poprzedniego. motywacje niektorych mocno niejasne i przesadzone, jakos tak troche wariackie to wszystko bylo, ale moze o to chodzilo, by oddac ten chaos dziejacy sie podczas buntu i to jak kazdemu psycha peka. koncowka w miare ok, choc juz mogli sobie darowac taki slaby clifhanger, ktorego wynik i tak kazdy zna.

 

Podobal mi sie odcinek a'la horror, fajny mial klimacik

Odnośnik do komentarza

Ja jestem w połowie, ale niezbyt dobre wrażenie ten sezon na mnie robi. Cały ten bunt można by pewnie było zmieścić w 3 odcinkach.

Zbyt absurdalne to się robi a przez zbyt dużą liczbę głównych postaci taka 'skompresowana' formuła niezbyt się sprawdza.

Gdzie jest Ruda do cholery?! Po 6 odcinkach widziałem ją w dosłownie paru scenach.

Przygody dwóch ćpunek już nikogo (zapomniałem ich imion).

Póki co, najgorszy sezon.

Odnośnik do komentarza

Ruda bedzie potem, ale wlasnie w zupelnie innej hmm.. roli niz dotychczas. sam zreszta zobaczysz, to jest to na co nrzekalem, niejasne motywacje, przesadzone momenty.

 

a, podobało mi się nawiązanie do polski i powiedzonek :banderas:

 

 

I te flashbacki z młodą rudą w ZSRR, ładniutką aktorkę ogarnęli :sorcerer:

 

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...