Skocz do zawartości

Orange is the New Black - 2013 - Netflix


selene

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie ja też się trochę nudzę. Formuła buntu rozciągnięta na cały sezon trochę tak średnio, spokojnie 3 odcinki by wystarczyły. Flashbacki coraz słabsze (z małym wyjątkiem tej młodej skautki, którą ojciec zostawił na noc w lesie). Takie to trochę o niczym, nie ma komu kibicować nawet.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

No najsłabszy sezon :( Formuła kiedy to więźniarki są po drugiej stronie barykady średnio się sprawdziła, bo siłą wcześniejszych było właśnie to jak sobie radziły w opresji, tutaj jest takie niewiadomo co, a słuchanie po raz 74 o tym, że robią to dla Poussey to aż się wymiotować chciało.

 

Dodatkowo scenarzyści chyba byli z łapanki, bo pogrążyli niemal wszystkie postacie i ich motywacje, Rudą aż się z niesmakiem oglądało, dwie narkomanki przebiły Piper w irytowaniu widza, a cały gang murzynek wyglądał jak najsłabsze odcinki Cosbych.

 

Jedyne fajne momenty to te z Suzanne w drugiej połowie sezonu, cały wątek Fridy (łącznie z jej retrospekcją), potyczki Caputo z Fig i częściowo Flaritza. Z odcinków to finałowy i ten a'la horror mi zapadły w pamięć.

 

Jak pisałem wcześniej, jakby bunt był na 3-4 odcinki a potem ciąg dalszy (czyli to co się ma dziać w nowym sezonie) to ok. A póki co wygląda to na sztuczne wydłużanie serialu. Zawiodłem się.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

 Nie liczę na przemianę bohaterek podobną do tej z Breaking Bad, ale szósta cześć radosnej les odsiadki, to już za dużo. Bardzo lubię ten serial i liczę na to, że twórcy mają pomysł jak to pociągnąć. Te łzy i generalnie wyprowadzka do Maxa sugerują, że może być grubo. Oby. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Niestety, fałszywy Mesjasz. Pierwszy odcinek był naprawdę dobry, później niestety serial zaczął zjadać własny ogon zbyt dużą liczbą ciągniętych wątków jednocześnie, gdzie trudno było zdecydować który jest w miarę ważny a który nie. W efekcie mamy cały środek sezonu o niczym. Dopiero ostatnie 3 (w zasadzie to 2) odcinki jako tako można zaliczyć do udanych i sam finał każe się mocno zastanowić co będzie dalej. Ale sezon jako całość to tak max 5/10.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...