Skocz do zawartości

Xenogears


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wy (pipi) pokonali tego bossa ? Wszyscy trzepaliście kasę i lecieliście po horrendalnie drogie przedmioty i usprawnienia z bonusowego questa w latarni ? 77level i się (pipi) nie da przejść, co to (pipi) mam robić 99 ? Najlepsze graty ( nie licząc tych z latarni ) mam. Chyba pierwszy raz w rpgach taka zacinka. O (pipi) tu chodzi, a wszystkie poprzednie walki w grze z palcem w (pipi)e.

Edytowane przez Szatanek
Odnośnik do komentarza

Heheh, dostali w dupake xD Ostatecznie położyłem drugim teamem dwóch "pomagierów". Leczącego i tego chyba najsilniejszego który daje Deusowi paskudny czar, sporo dmg na wszystkich. Na resztę już mi zabrakło hp i paliwa, więc poleciałem flagowym pierwszym teamem na Deusa. Dosyć szybko dostał w japę. Wprawdzie nie zdążył użyć tego najmocniejszego w grze czaru na ponad 11 tysiaków, ale nawet jeśli to miałem sporo hp na jego przetrzymanie odłożone + hp90% w pogotowiu.

 

Tego bossa, zaliczam do swojego rankingu dziesięciu najtrudniejszych "szefów" ( nie opcjonalnych ) w jRPG ( które grałem ) i to na wysokim miejscu.

 

Edit : Chociaż gdy teraz zerkam do opisów to nie miałem wielu najlepszych przedmiotów wspomagających.

 

Ireniqs powodzenia. 

Edytowane przez Szatanek
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No dobra. Gierka ukończona dwa dni temu. :)

 

Niestety końcówka to był dla mnie w dużej mierze grind, ale nie po levele tylko kasę żeby kupić sobie przynajmniej 5 części które sprzedawał Wielki Joe w latarni - ostatecznie kupiłem 3... Chodziło mi głównie o te części co zwiększają o 50% dmg. Początkowo starczało mi tylko na zwiększenie hp dwóm jednostkom. Trochę musiałem się z tym grindowanie pomęczyć, ale za to z ostatnim bossem jakoś sobie poradziłem. :)

 

Bez tych przedmiotów miałem taki sam problem co ty Szatanek. Jedna satelita i (pipi). A co dopiero walka z Deusem... Zrobiłem sobie sejwa bezpieczeństwa latając stataczkiem i cofnąłem się do niego żeby się lepiej przygotować. Walki bezpośredniej z Deusem nie próbowałem, więc może trochę zalepiłem, ale stwierdziłem że nie będę się męczyć. Sprzedałem wszystkie niepotrzebne rzeczy, sprzedałem rzeczy na arenie w automacie i resztę sobie "dopracowałem".

 

Walkę wygrałem za 4 razem starając się robić różne roszady w teamie jak i ekwipunku. Ostatecznie zrobiłem tak że rozwaliłem 3 satelity biorąc najpierw Barta i Billyego i zakładając Billyemu 2 i Bartowi 1 przedmiot zwiększający dmg o 50%... ^^ A później na Deusa zmiana teamu na Citana i Marię również używając tych przedmiotów (tyle że po jednym z nich na postać). Jakoś poszło chociaż szczerze mówiąc udało mi się ledwo, ledwo. :D

 

Co do samego zakończenia to nie miało już takiego powera jak twisty które były przed nim, ale generalnie nie było źle. Gierka naprawdę świetna i spokojnie stawiam ją wyżej niż FFVII. :)

Edytowane przez ireniqs
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Wiecie może gdzie można dostać Xenogears Perfect Works po angielsku? Przypomniał bym sobie Xenogearsy ale grać to się nie chce.

 

Co do ostatniego bosa to swego czasu tak mnie gra wciągnęła że miałem zamiar u Joe`go wymaksować staty Fei`ego ( nie wiem czy dobrze odmieniam :P ) i pokonać bosa bez mecha :P. No ale pewnie do dziś bym bym potiony zbierał :P.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście oficjalnego tłumaczenia nie ma, ale tłumaczenie fanowskie pod postacią skanlacji znajdziesz choćby tutaj: http://g.e-hentai.org/g/234853/9194cdb835/ (nie zwracaj uwagi na link ; ) )

 

Tu masz jeszcze dwa, jeśli nie pasuje ci powyższe (bo tłumaczenie Ichibana, choć pełne, pozostawia nieco do życzenia): http://www.gamefaqs.com/ps/199365-xenogears/faqs

 

W tych dwóch przypadkach też są jednak jakieś problemy (drobne błędy, niedokończone teksty), więc idealnego rozwiązania niestety nie ma.

Odnośnik do komentarza
  • 4 lata później...
  • 4 lata później...
W dniu 24.07.2014 o 13:48, Shen napisał:

Dwa dungeony zszargały mi nerwy, kanały gdzies w okolicach rekrutacji Rico i wieża babel, trzeba było skakac na sama gore.

9 lat minęło i za każdym razem jak nachodzi mnie ochota, żeby ograć Xeno, to mi się to przypomina. Ograłbym sobie dla fabuły, bo te ponad 20 lat temu angielski był słaby. Chociaż bieda port mogliby zrobić jak z FF7,8,9. Wyłaczenie losowych walk, przyśpieszenie gry i biore day1.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Kanały są okropne, labirynt i tam długo błądziłem

 

Absolutnie genialny jrpg, nawet jak druga płyta jest jaka jest. Ta fabuła, klimat i muza są fenomenalne

 

Teraz to nie wiem czy przy remasterze nie byłoby decyzji z usunięciem pewnych rzeczy z gierki bo jest poprawność 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
W dniu 4.08.2023 o 17:51, Shen napisał:

9 lat minęło i za każdym razem jak nachodzi mnie ochota, żeby ograć Xeno, to mi się to przypomina. Ograłbym sobie dla fabuły, bo te ponad 20 lat temu angielski był słaby. Chociaż bieda port mogliby zrobić jak z FF7,8,9. Wyłaczenie losowych walk, przyśpieszenie gry i biore day1.

polecam miyo mini plus wlasnie na nim ogrywam Xeno po polsku , z przyspieszeniem i wylaczonymi random encouterami z pomoca kodów z gamesharka.

16991147258212086020181949946878.jpg

Edytowane przez Rezoo7
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.