Skocz do zawartości

Słuchawki bezprzewodowe 5.1 / 7.1


mozi

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym podłączyć do TV słuchawki wejściem optycznym i zasmakować dźwięku przestrzennego. TV ma wyjście optyczne więc zakładam że jak połącze optykiem słuchawki to dowolne urządzenie po hdmi przesle dźwięk do nich right?

I drugie pytanie - jakie słuchawki polecacie? Znalazłem Sony MDR-DS 6500 oraz coś czytałem że sony wireless pulse czy jakoś tak dają dźwięk przestrzenny. Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza

słuchawki to zawsze bedzie lepsze lub gorsze stereo. Tutaj nie pomoga nawet konstrukcje wieloprzetwornikowe. 

 

efekty w głownej mierze zależą od jakosci i masteringu samego audio jak również odtwarzacza. Słuchawki będą sobą reprezentowac tylko szerszą lub węższą scenę muzyczną + milion innych wskaźników charakteryzujących jak dany sprzet gra. 

 

IMHO zabawa w takie zestawy Słuchawki + sterownik, to kiepska inwestycja. To co podeslaleś jest o tyle fajne, bo to komplet DAC + Słuchawki, którego nie trzeba kompletować samodzielnie.. ot, kupujesz, podlączasz i gra

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No tak super ale co to za DD/DTS skoro mam podpiąć pod gniazdo słuchawkowe? Cudów się nie spodziewam po słuchawkach ale jak na starcie mam sygnał stereo to lepiej niż mam nie będzie. A czytam testy tych słuchawek sony co dałem i ponoć czuć że efekt przestrzenny jest. Zresztą kupię to się podzielę wrażeniami.

Odnośnik do komentarza

Daj znać! Używam aktualnie Sony Wireless Headset 2.0 i z PS3/PS4 grają całkiem ładnie. Są całkiem dobre za te pieniądze, ale mój backlog na PS3 super długi nie jest i konsolę za kilka miesięcy sprzedam. Będę wtedy rozglądał się za słuchawkami, które można podłączyć optykiem do PS4/XO/X360(backlog mam). Granie w multi mi się przejadło i to singiel będzie priorytetem. A kino odpada ze względu na koszty i warunki - nie mogę hałasować, tam gdzie mieszkam.

Odnośnik do komentarza

ja mam mixamp 5.8 i sluchawki a40 od astro. mixamp podpiety jest optykiem pod tv, a sluchawki do odbiornika.

do tego mixampa, mozesz podpiac kazde sluchawki stereofoniczne, a sygnal zostanie przetwozony na dziwek przestrzenny i to dziala.

 

http://www.engadget.com/2011/06/14/astro-mixamp-5-8-review/

 

http://www.ign.com/articles/2010/11/02/astro-gaming-mixamp-5-8-review

 

http://polygamia.pl/Polygamia/1,97394,9000762,Astro_A40___test_zestawu_audio.html

Odnośnik do komentarza

Jak pisałem kupiłem ten zestaw sony ds6500 i jestem prawie zadowolony. To prawie wynika z tego ze mój tv nie przerzuca sygnału DTS z hdmi na optyka. Z dd sobie radzi za to DTS zmieniany jest na pcm. :( poza tym drobiazgiem gra to super. Sprawdziłem film jakiś oraz the last of us na ps4 i jest zacnie. Wg mnie idealny zestaw dla kogoś z kinem domowym-wtedy podpinamy do amplitunera i gra i buczy. Jako samodzielne urządzenie mające zastąpić kino nie do końca aczkolwiek w porównaniu do dźwięku z TV lub sluchwek stereo to niebo a ziemia.

Odnośnik do komentarza

Jak ten zestaw sprawuje się podpięty bezpośrednio do XO? Żadnych problemów?

Działa ok, podpięte mam to optykiem do xboxa i jest ok. Musiałem tak zrobić bo xbox nie ma czegoś takiego jak hdmi sound passthrough.

 

Mozi a jak to się dokładnie podłacza? Np optykiem z kina domowego czy jak? Zakładając, że mam konsole podłączoną optykiem do kina to jak puścić głos na słuchawki?

No właśnie nie wiem jak bym to podłączył gdybym miał ampli. U mnie bez amplitunera jest tak że wszystko jest wpięte do tv po hdmi i z tv kablem optycznym do słuchawek. Mogę w tv ustawić że sygnał idzie na głośniki i optyka wiec nie ma potrzeby podpinania za każdym razem. TV przerzuca ten sygnał z hdmi na optyka a w urządzeniach (kosnole, odtwarzacz) ustawiam HDMI passthrough (urządzenie powinno wykryć co potrafi odbiornik).

U Ciebie balon jest ten problem że masz w ampli tylko wejście optyczne i pewnie wszystkie konsole podpięte po hdmi.

Próbował bym tak jak ktoś tutaj opisał:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2776028.html

Odnośnik do komentarza

 

Jak ten zestaw sprawuje się podpięty bezpośrednio do XO? Żadnych problemów?

Działa ok, podpięte mam to optykiem do xboxa i jest ok. Musiałem tak zrobić bo xbox nie ma czegoś takiego jak hdmi sound passthrough.

Mozi a jak to się dokładnie podłacza? Np optykiem z kina domowego czy jak? Zakładając, że mam konsole podłączoną optykiem do kina to jak puścić głos na słuchawki?

No właśnie nie wiem jak bym to podłączył gdybym miał ampli. U mnie bez amplitunera jest tak że wszystko jest wpięte do tv po hdmi i z tv kablem optycznym do słuchawek. Mogę w tv ustawić że sygnał idzie na głośniki i optyka wiec nie ma potrzeby podpinania za każdym razem. TV przerzuca ten sygnał z hdmi na optyka a w urządzeniach (kosnole, odtwarzacz) ustawiam HDMI passthrough (urządzenie powinno wykryć co potrafi odbiornik).U Ciebie balon jest ten problem że masz w ampli tylko wejście optyczne i pewnie wszystkie konsole podpięte po hdmi.Próbował bym tak jak ktoś tutaj opisał:http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2776028.html
No ale jak z tv optykiem do słuchawek, do tego ich przekaźnika tak? No i wtedy co da Tobie DD jak TV wypuści przecież dźwięk stereo? Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Ja jak wybieram na odtwarzaczu WD tv live hdmi passthrough to wykrywa mi PCM oraz dd 6 kanałów. I faktycznie dźwięk po podłączeniu do tv jak i testowo bezpośrednio słuchawek po optyku jest identyczny. Nie znalazłem nigdzie info jakie sygnały przepusci optyk w moim tv poza sygnałami na forach ze o DTS można zapomnieć. Moja propozycja jak masz amplituner to po podłączeniu tv do niego powinno Ci pokazac jaki sygnał idzie? U mnie to było ryzyko ze nie zadziała u Ciebie masz prawie 100% pewności.

Odnośnik do komentarza

Ja jak wybieram na odtwarzaczu WD tv live hdmi passthrough to wykrywa mi PCM oraz dd 6 kanałów. I faktycznie dźwięk po podłączeniu do tv jak i testowo bezpośrednio słuchawek po optyku jest identyczny. Nie znalazłem nigdzie info jakie sygnały przepusci optyk w moim tv poza sygnałami na forach ze o DTS można zapomnieć. Moja propozycja jak masz amplituner to po podłączeniu tv do niego powinno Ci pokazac jaki sygnał idzie? U mnie to było ryzyko ze nie zadziała u Ciebie masz prawie 100% pewności.

Hmm a jaki masz tv? No ja od zawsze czytałem, że tv nigdy mie wypuszczy przestrzennego z małymi wyjątkami (raptem kilka modeli). Tak samo jak kino podłączyłem optykiem do tv i konsole przez hdmi do tv. Wtedy nie miałem nawet dd, nie mówiąc już o dts, tylko stereo 5.1. W momencie jak podłaczyłem kino bezpośrednio optykiem do konsol, poszedł sygnał dd i dts.

Odnośnik do komentarza

Tv to Sony 55w905. Myślałem że jak masz amplituner to wszystkie konsole masz spięte po hdmi do niego a dopiero potem jednym kablem hdmi do tv nie? U mnie w tv jest zakładka od ustawień dźwięku gdzie musze przełączyć na tryb kino domowe i potem typ sygnału na auto. Co ważne wtedy tv wycisza głośniki tv i nie mogę sterować dźwiękiem. Jest coś takiego jak stereo 5.1? U mnie jak ustawie ścieżkę DTS to dowsampluje do stereo.

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Tv to Sony 55w905. Myślałem że jak masz amplituner to wszystkie konsole masz spięte po hdmi do niego a dopiero potem jednym kablem hdmi do tv nie? U mnie w tv jest zakładka od ustawień dźwięku gdzie musze przełączyć na tryb kino domowe i potem typ sygnału na auto. Jest coś takiego jak stereo 5.1? U mnie jak ustawie ścieżkę DTS to dowsampluje do stereo.

Stereo 5.1 miały np takie zestawy głośników Logitech za 300 zł. Żadnych efektów tylko dźwięk z wszystkich tubek. No i ja mam identycznie jak zepnę optykiem kino domowe z tv.

Odnośnik do komentarza

No nie wiem jak jest tutaj dokładnie ale DTS faktycznie fajnie słychać na słuchawkach. Fakt ze jak nie włączę tego trybu kino domowe w tv i TV gra przez optyk + głośniki tv to gra jak mówisz - takie echo stereo efekt. Jaki masz dokładnie model tv? Zerkne w necie czy ustawienia masz podobne do moich.

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

To patrzę ze masz podobnie jak u mnie.

W sensie że wypluwa mój TV jednak DD?

 

Niby tu jest, że posiada dd http://www.sony.pl/support/pl/content/cnt-specs/KDL-46HX750/list

 

 

Kurde może coś w opcjach muszę zmienić, bo wiem, że był syf jak podłączałem kino bezpośrednio optykiem do tv.

Odnośnik do komentarza

Zrób tak jak Ci napisałem - podłącz TV do ampli i ustaw w tv tak jak tutaj:

http://docs.esupport.sony.com/imanual/NA/EN/hx750/c_asys_uc_opt.html

Potem zobacz na ampli jaki sygnał pokazuje - PCM czy DD i będziesz wiedział na 100%. Bez ustawienia tej opcji w TV dźwięk będzie ale tak jak piszesz stereo tylko.

Edytowane przez mozi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...