Skocz do zawartości

Słuchawki bezprzewodowe 5.1 / 7.1


mozi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to dobry temat, ale rozgladam się za słuchawkami tak do 300/400 zł, koniecznie bezprzewodowe i bez mikrofonu. Będe je używał do tv, pc, w przyszłości do xbąka/ps4.

na allegro znalazłem takie:

 

SONY MDR-RF865RK

AKG K 915

Sennheiser RS120

 

 

 

 

Teraz mam Senki za 130 zł, fajnie graja, ale kabel mnie już męczy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

http://allegro.pl/meelectronics-mee-m6-pro-2015-comply-gratis-i5770284440.html

 

Kupilem te jakis czas temu, bo szukalem czegos lepszego od zwyklych smieci. Po przeczesaniu wszelkich testow, recenzji wybor padl na te. To jak w nich muzyka wybrzmiewa to nie mam pytan. Bas lbem czasem tak trzepie ze milutko. Polecam bez zadnego ale.

Edytowane przez El Loco Chocko
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Polećcie jakieś słuchawki przestrzenne do grania (xone i ps4). Mikrofonu nie potrzebuję, cena nie ma znaczenia. Wolałbym na kablu i podłączyć do amplitunera niż bezprzewodowe. Da się tak w ogóle?

 

W tej chwili mam JBL BT50, do muzy są spoko, ale do grania takie se. Chciałbym coś zdecydowanie lepszego

 

Coś takiego znalazłem Sony MDR-HW700. Miał ktoś do czynienia z czymś takim?

Odnośnik do komentarza

Ja mam Turtle Beach elite 800x, jeśli faktycznie cena nie gra roli, to polecam. Mają drobne wady, ale dźwięk jest fenomenalny. Używam ich od początku z Xbox One, a od tygodnia z PS 4 (jeśli masz slim to niestety trzeba dokupić przejściówkę, gdyż Sony pozbawiło Slima wejścia na kabel optyczny). Na cholere Ci kabel? Bezprzewodowe są świetne, jeśli TB rozładuja Ci się w trakcie grania wystarczy wpiac do nich kabel USB, podłączyć do ładowarki i można grać dalej.

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

Problem jest z każdorazowe przepinanie słuchawek jak chcę pograć na innej konsoli plus przepinanie jak chcę pograć na głośnikach. Rozwiązanie z tych Sony o wiele bardziej mi pasuje. Podłączam PS4 Xone i WiiU przez HDMI do tego switcha, a switch do telewizora. Dodatkowo optykami Xboxa i PS4, a WiiU analogiem do amplitunera. I w ten sposób mam to rozprowadzone wszystko tak żeby się nie bawić w nic przy zmianie konsoli lub słuchawki/głośniki

Odnośnik do komentarza

Kupiłem te Soniacze, podłączyłem i zostałem zwalony z nóg. Efekt kina domowego po prostu fenomenalny, pograłem w Uncharted i idealnie słychać jak ktoś jest przed Tobą, albo za Tobą. Identycznie jak na kinie domowym. Sam dźwięk jest krystaliczny, basy genialne. Nie ma porównania do zwykłych słuchawek. Pogram dłużej to napiszę więcej. Foty w szopingu

Odnośnik do komentarza

Chyba piszę do siebie, bo temat słuchawek najwyraźniej nikogo, ale co mi tam... Po 6 godzinach grania w The Last of Us na tych słuchawkach odpaliłem grę na zwykłych stereofonicznych. Czułem się jakbym grał w inną grę. Poczucie głębi i przestrzeni jest fenomenalne i w moim przypadku nie ma powrotu do innego grania. Ciężko to opisać słowami, ale jakby ktoś chciał sobie potestować to zapraszam :) I kolejny raz przekonałem się, że audio jest dla mnie o wiele ważniejsze niż video

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

7.1 ? Tylko TB Elite 800 :whistling:

Żeby te słuchawki jeszcze wygodne były to byłoby super. Jak dla mnie to przy dłuższym graniu czuć dyskomfort bo uciskają za bardzo. Swoją drogą czy oprócz astro a50, siberia 800 i tych nowych słuchawek razera (chociaż z opinii wynika że kiepski ten surround mają) jest coś jeszcze wartego uwagi?

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...
W dniu 4.02.2017 o 01:59, chris85 napisał:

Ja mam Turtle Beach elite 800x, jeśli faktycznie cena nie gra roli, to polecam. Mają drobne wady, ale dźwięk jest fenomenalny. Używam ich od początku z Xbox One, a od tygodnia z PS 4 (jeśli masz slim to niestety trzeba dokupić przejściówkę, gdyż Sony pozbawiło Slima wejścia na kabel optyczny). Na cholere Ci kabel? Bezprzewodowe są świetne, jeśli TB rozładuja Ci się w trakcie grania wystarczy wpiac do nich kabel USB, podłączyć do ładowarki i można grać dalej.

Pytanie odnośnie funkcji Noise Cancelling. Mam te słuchawki w wersji na PS4 i nie widzę żadnej różnicy przy włączonej lub wyłączonej tej opcji. Dźwięk z zewnątrz zawsze do mnie dochodzi. Coś robię nie tak? Czy uszkodzone są? Jak to działa? 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Panowie jak najlepsze słuchawki ale tylko do grania. Nie będę w nich w ogóle słuchał muzy i oglądał filmów. Moje preferencje:

- koniecznie bezprzewodowe podłączenie do PS4 (fajnie jakby do xboxa i Switcha też działał bezprzewodowo ale mogą ewentualnie po kablu)

- dobry dźwięk przestrzenny

- dobry growy bass i pier dolnięcie przy wybuchach, uderzeniach itp.

- proste podłączenie, najlepiej BT i stick do usb bez używania optyka bo konsole mam optykiem do kina podłączoną (ale jak trzeba będzie optykiem to trudno)

- cena miło jakby do 500 zł

 

Mega proszę o rady - odwdzięczę się plusikami.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Tak mam te słuchawki od prawie roku po przesiadce z goldów. Używam je do pc, ps4 i switcha a jednym z kryteriów przed zakupem było właśnie bezproblemowe działanie z tymi sprzętami. Najlepiej działają oczywiście po podłączeniu do pc, masz aplikację z całkiem pokaźną liczbą ustawień dzięki którym dostosujesz dźwięk do swoich upodobań, presety ustawień i możliwość ustawienia własnych, dts o którym wspominałeś który dostępny jest tylko na pc. Szczerze nigdy z niego nie korzystam nawet w strzelankach multiplayer gdzie teoretycznie dźwięk przestrzenny się przydaje. Po włączeniu dts dźwięk staje się beczkowaty i pozbawiony detali, dobre stereo też potrafi zrobić robotę a wrażenia z gry nie są wcale gorsze od emulowanego 7.1.

Na plus na pewno jakość wykonania (metalowy pałąg, świetne materiały), wygląd (do wyboru wersja biała i czarna), długość działania baterii (na oko spokojnie 15-20h może więcej nigdy nie liczyłem) i wygoda. Słuchawki są mega wygodne nigdy nie czułem dyskomfortu nawet po długich sesjach.

Jeśli chodzi o mikrofon i chat to znowu z pc działa to bez zarzutu na słuchawkach jest pokrętło dzięki któremu można dostosować priorytet w kierunku słyszalności chatu albo w stronę dźwięków z gry. Jakość dźwięku z mikrofonu też na dobrym poziomie ludzie z którymi grałem mówili że dobrze mnie słychać. Niestety na ps4 nie działa to do końca tak jak należy, dźwięk z chatu jest słabo słyszalny pomimo przestawienia priorytetu na chat i ustawienia maksymalnej głośności w konsoli, to samo mikrofon dźwięk wydobywający się z niego jest raczej pod przeciętny. Możliwe że to wina buga związanego z aktualizacją słuchawek po podłączeniu do pc o którym pisał kiedyś @Wolfie_ albo czegoś nie ogarnąłem z ustawieniami bo tylko raz używałem komunikacji głosowej na ps4.

Generalnie słuchawki spełniają moje oczekiwaia i jestem z nich zadowolony, ale mam świadomość że nie wszystkim przypasują. Trzeba mieć na uwadze że nie są to topowe słuchawki z +1000 zł i nie można oczekiwać cudów. Swoje jednak kosztują dlatego przed zakupem radzę się dobrze zastanowić, a najlepiej zmówić w sklepie internetowym z możliwością zwrotu i dobrze je przetestować :)

Edytowane przez kes
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dają radę, ogólna jakość dźwięku jest na pewno lepsza niż w goldach, z których też generalnie byłem zadowolony. Bardzo przyjemnie brzmią te słuchawki są wystarczająco głośne i pozbawione zniekształceń.

Co do zwrotów, ja zamawiałem na Amazonie pierwszą sztukę dostałem po zwrocie, wszystkie kabelki były odfoliowane ale na słuchawkach nie było śladów użytkowania. Mimo to wymieniłem na nowe bo jednak zapłaciłem pełna cenę i chciałem dostać produkt brand new.

Także tak spokojnie możesz oddać w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Edytowane przez kes
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czyli wszystkie zalety, o których pisałeś i na których zależy balonowi nie działają na PS4 tylko na PC.

 

Balon na PS4 przez USB działają tylko oficjalne headsety Sony. Cała reszta przez optyka, którego musisz do dongla/stacji podłączyć. Sony tutaj pokazało środkowy palec graczom i starało się zmonopolizować rynek.

 

Może jednak rozważ zwykłe stereo podłączane do pada po jacku? Będzie dużo lepsze. Jak jednak chcesz bezprzewodowe to ciężka przeprawa przed Tobą. :) Temat rzeka.

Odnośnik do komentarza

No ja teraz mam Goldy. Też jestem z nich zadowolony (nic nie pęka itp. wizualnie jak nówki normalnie) ale po 2 latach chcę coś nowego, no i tam jest bardzo słabe pier dolnięcie.

WisnieR niestety używam już 2 lata bezprzewodowych i jedno wiem, że nie chcę wracać do kabla:) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.