Skocz do zawartości

mozi

Słuchawki bezprzewodowe 5.1 / 7.1

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie jestem na temacie zakupu słuchawek, czy ktoś umie jasno i łopatologicznie potwierdzić bądź zaprzeczyć czy do PS4 można podłączyć jakieś słuchawki i osiągnąć na nich dźwięk przestrzenny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Nie licząc Goldów i Platinum? Cena nie gra roli?

No to chociażby Razer Thresher Ultimate, albo Astro Gaming A50 w wersji dla PS4 - nie wiem czy to dobre słuchawki, ale dźwięk przestrzenny na PS4 wspierają :) Z tym że jeśli chcesz przełączać je między urządzeniami, to może być problem przy PS4 Slim przez brak optyka

Edytowane przez Frantik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 6.08.2018 o 22:24, Plugawy napisał:

Soundmagic e10 to dokanalowki a nie douszne o ktorych pisze. Dokanalowe do ps4 to nie jest najtrafniejszy pomysl, chyba, ze gra krotkie sesje.

ale widzisz tam w gdzieś w jego poscie że on chciał grać na ps4 w tych słuchawkach? xd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, _Be_ napisał:

ale widzisz tam w gdzieś w jego poscie że on chciał grać na ps4 w tych słuchawkach? xd

A bo pier.dolą o słuchawkach do PS4 w temacie o normalnych słuchawkach i mi się poyebało, że to dział PS4.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Plugawy napisał:

A bo pier.dolą o słuchawkach do PS4 w temacie o normalnych słuchawkach i mi się poyebało, że to dział PS4.

A to prawda :sir: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra w skrócie zanabyłem takie cudaki: 

6f10f1d401b59002med.jpg

Teoretycznie podłącza się ten dekoder kablem optycznym do konsoli i dalej kabelek do słuchawek więc jest szansa na jakąś przestrzenność dźwięku czy tylko sobie wmawiam i zwykłe dobre stereo będzie działało tak samo ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 14.09.2018 o 12:16, mozi napisał:

Właśnie nie wiem czy odtwarza bo to działa tak:

TV ma 4 porty HDMI (1 arc do którego jest wpięty jest soundbar) i sam soundbar ma 4 porty do ktorego nie wazne co wpinam obraz mam i dzwiek ale słuchawki wpiete do tv dzwieku nie dają. Wyglada to tak że jak cos jest wpiete do soundbara to dzwiek leci z niego a juz do tv tylko obraz. Wg mnie to powinno dzialac bo arc przrzuca calosc i dzwiek i obraz rajt?

Nie jestem w stanie sprawdzic czy tv daje dzwiek z urzadzenia podpiętego do soundara bo sie nie da. 

Już zgłupiałem - gość tutaj napisał:

https://www.avsforum.com/forum/195-soundbars/2867057-jbl-sb450-samsung-un55ju6700-connection-problem.html

Remember if you connect anything to the soundbar's HDMI input port, the sound does not leave the soundbar at all. 

Nie do końca jestem w stanie Cię zrozumieć, ale w soundbarze masz 3 wejścia na urządzenia zewnętrzne i jedno wyjście, które służy również jako kanał zwrotny ARC.

Teraz jeśli podłączasz sprzęty do soundbara i  wyjście wyprowadzasz normalnie do tv to w zależności od modelu listwy wyprowadza stosowny sygnał i już jednocześnie odtwarza dźwięk,

Jeśli wszystkie sprzęty podpinasz do TV to wówczas podłączasz hdmi w stosowne porty z ARC i ustawiasz w TV dźwięk na wyjście cyfrowe, u mnie w LG B7 tak to wygląda i jest łamane hdmi/toslink więc jeślli masz jednocześnie podpięty po ARC soundbar i słuchawki po toslinku to może zachodzić konflikt interesów.

Teraz jak patrze na tego posta to też dość zawile to przedstawiłem, ale chyba jaśniej nie potrafię :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak piszesz tyle że u mnie jest hdmi arc /optyczne i normalnie dzwięk idzie na na soundbar i optyka jednocześnie. Jedyny problem jaki mam to jak chce na optyku dzwiek z hdmi podpietego do soundbara. Obraz leci bo w sumie musi ale dzwiek juz nie koniecznie bo w sumie nie ma takiej potrzeby ale ja akurat potrzebuje. Narysowałem schemat:

lYod6vI.png

w przypadku konsoli 2 - dźwięk mam z soundbara i na słuchawkach. W przypadku konsoli tylko w soundar. 

Wydaje mi się ze to jest to:

Remember if you connect anything to the soundbar's HDMI input port, the sound does not leave the soundbar at all. 

Pewnie kwestia konkretnego sounbara i tyle. Chyba ze wczesniejszym sony to działało ale nie mam jak sprawdzić. 

Edytowane przez mozi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ale podłącz w takim razie konsolę pod hdmi w TV i wówczas tak samo dźwięk powinien wychodzić na oba źródła analogicznie jak w przypadku konsoli 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm ok ale jest mały problem. Nie mam wolnych hdmi w tv już. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak odrzuciłem kupowanie używek. Obrzydza mnie trochę wkładanie na głowę/uszy sprzętu po jakiś randomach z neta. Z drugiej strony nie wiem czemu ale mam mega ból d u p y aby wydać powiedzmy te 800zł na słuchawki (https://www.euro.com.pl/sluchawki-dla-graczy-pc/turtle-beach-ear-force-elite-800.bhtml)

Powiedzcie mi szczerze czy odczuję naprawdę dużą różnicę względem godów 2.0 byłem z nich zadowolony (nie licząc bezbasia) tylko już mają 3-4 lata i trochę nie domagają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak naprawdę odsłuch to sprawa indywidualna, ale ja np słyszę różnice i imo nie warto przesadnie żydzić na słuchawkach. Porzadne słuchawki stereo beda lepiej grać niż te z ulepszaczami typu wirtualne 7.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi