Jump to content

Sign in to follow this  
Guest Kasias

Resident Evil HD Remaster

Recommended Posts

fajna gra, fajny ma klimat, do kamery się idzie przyzwyczaic, sterowanie alternate o niebo lepsze od sterowania marmurowym pomnikiem,  ale powoli zaczyna mnie wkórviać te łażenie z gratami od skrzynki, do skrzynki. dodaliby ze 2 sloty w tym remasterze i by problemu nie było, a tak to trzeba zaperdalać tam i spowrotem, bo nie wiadomo czy te monety, młynki do kawy, nożyczki i inne pomidory deserowe, sie za chwile przydadzą, żeby jakiemuś plastikowemu lwowi wsadzić w dópę, żeby nam drzwiczki otworzyl na pięterko, czy nie, a na flintę nie ma miejsca. I cholerny ink ribbon powinien byc inwentaryzowany jak daggery, a nie zajmowac cholernego kolejnego slota.

Edited by Andżej
  • Upvote 1

jak strategicznie, skoro piwerwszy raz w to gram? skąd mogłem wiedziec, ze gra na fortepianie przesuwa sciany xdddd

Edited by Andżej

RE HD ukończone, jestem zadowolony ale tylko tyle.

na +

- prawdziwy horror + survival na wyższych poziomach trudności

- mocarny klimat

- dalej wciąga

- dalej ładnie wygląda

- poprawione sterowanie

na - (HD remaster)

- nierówne wykonanie, jedne lokacje bardzo ładne, inne rozmazane, podobnie z postaciami/przeciwnikami, główne ok reszta średnio<>słabo

- zero dodatków/nowości poza skórkami dla Jill/Chris  ;/

- muzyka w paru miejscach jest gorszej jakości(?)

- animacja/mimika twarzy bez zmian ;/

- dialogi/voice acting

- wstawki filmowe wyglądają tragicznie

na - (RE 1 po 12 latach, co mi dzisiaj nie pasuje, dla innych to mogą być zalety)

- archaizmy (za długie animacje otwieranych drzwi, brak możliwości wywalenie rzeczy w dowolnym miejscu, zapisywanie powinno być bez ink ribbon lub powinni dać więcej slotów dla postaci, co to za bzdura że klucz zajmuje nam tyle samo miejsca co granatnik xD.

- zagadki często nawet niezłe ale tak naprawdę są pozbawione w większości przypadków sensu (wsadź 4 kryształy w posąg który da klucz do kibla na piętrze gdzie znajdziemy klucz do kuchni na parterze)

RE HD to zrobiona tanim kosztem wersja gry z GC, szkoda że nie poprawili więcej rzeczy, nie dodali jakiś nowości.

RE kiedyś  9+/10, RE HD 8-/10.

• Upvote 1

rewelacyjna gra. co prawda remake na gcn mnie ominął, jednak oryginał ograłem swego czasu na PSX, z którego do dziś pamiętam filmowe intro, które zrobiło na mnie wtedy duże wrażenie, wspomnienia odżyły na tyle, że w już w kolejce czeka zestaw gcn + RE0. osobiście nie widzę minusów.

mógłby ktoś poratować skanem recenzji oryginału z Secret Service lub innego polskiego czasopisma z tego okresu ?

Edited by IslandClaws

Co prawda "jedynkę" mam w pudełku na PS3 (import), ale i tak się cieszę - ten zestawik kupię na PS4 - super info :)

Cenega wyda zestaw, cena na xbona i ps4 149,99 zł. Mysle ze przyzwoita cena za dwa odgrzewane, ale smaczne kotlety.

Zayebiscie. Bedzie grane. :banderas:

Edited by suteq

Cena bardzo fajna jak za dwie tak zacne gierki. Szkoda,że na blaszaki nic nie wspominają o wersji pudełkowej choć może po czasie wrzucą info,że i taka wersje też będzie .

Edited by Paliodor

Jutro premiera RE0 HD :D  od tygodnia czeka na dysku, kilka raz przeszedłem na GC.

Z porównań wszystko fajnie tylko znowu widać że przesadzili z efektem HDRu i jest za jaskrawo.

89ce03dbf8694ef524749ac993cb9826.pngb59d7a9f81297f2cc5a471a91eec6d02.png

Capcom wrzucił dodatkowe stroje jako oddzielne DLC, za które musimy zapłacić. I to wcale nie tak mało.

costumes.png

RE 1 + RE 0 = RE Orgins w pudełku :)

22.01.16

Fuck, a ja dwa dni temu kupiłem RE z MS-Marketu za 7dych :/ Dopiero dziś skapnąłem się ze będzie ver. pudełkowa dwóch części za 150 zeta ... Z(pipi)ałem lekko :/ i dodatkowo zwiększyłem sobie ciśnienie na ogranie Zero :/

Pięknie zamówiłem za 149 zł już z dostawą i zagram w końcu i w jedynkę i 2. Ja w sumie tylko grałem w wersje od ps2 wzwyż.