Skocz do zawartości

Everybody's Golf (2015)


Karas

Rekomendowane odpowiedzi

Wow nawet nie wiedziałem, że ta seria ma tylu zwoleników na forum :good2: Miałem wstrzymać się z kupnem, ale jednak zaraz się skuszę na rundkę do Euro, 149 zł za to cudo na setki godzin to jak darmo.

 

Fajnie, że wróciła pełna customizacja postaci jak w wersji na PSP, tego brakowało mi na Vicie, było tylko kilka takich samych ubrań w różnych wariantach kolorystycznych blah

Odnośnik do komentarza

Kupuj śmiało. Gra jest wspaniała, strasznie dużo japończyków w nią gra. Jak siedzę na otwartym polu i śrubuję wyniki by dropnąć nagrody to największe hajskory robią azjaci. Na 9 dołkowym meczyku wyciągają skubańce po -14 do -16cie. Nawet jak dobrze pójdzie i zrobię -10 na zwykłym dołku to ledwo wystarcza na 8me albo 9te miejsce a i to tylko od czasu do czasu. Ale może dlatego że jeszcze kije mam nie dość wyskillowane i jeszcze nie dam rady dobić do greena jednym drivem. Tak czy inaczej japończycy to terminatory golfowe po prostu. Poza japońcami sporo anglików.. i to tyle jeśli chodzi o obcokrajowców.

Odnośnik do komentarza

Fajny jest tryb bitwy golfowej online. Są dwie drużyny po max chyba 8 graczy. Pojedynek jest ograniczony czasowo np. 10 minut. Można popylać do dowolnego dołka i na nim zdobywać punkty. Jednak warto śledzić całą punktacje bo nic nam nie da wyśrubowanie przewagi punktowej na jednym dołku jak na pozostałych przeciwna drużyna będzie miała przewagę choćby 1 punktu. Wygramy na jednym ale przegramy na reszcie. Biegamy jak chcemy i gdzie chcemy byle nie tracić czasu. Przydaje się wózek do szybszego pokonywania terenu, można użyć tez teleportów ale jest ich ograniczona liczba. Po meczu zawsze jest wybierany najlepszy zawodnik spotkania. Tryb jest w pytkę, fajna zabawa.

Odnośnik do komentarza

Pola otwarte w online też są świetne. Zawsze kogoś można na nich spotkać i pogadać czy ustawić się na mały meczyk. Bitwa golfowa jest emocjonująca, aby sprawnie poruszać się w terenie to przydaje się zrobić progress w singlu i nauczyć szybkiego pływania oraz ogarnąć wózek golfowy. Z tych dostępnych w sklepie to chyba najlepszy jest "dżipek" - popyla toto jak wyścigówka :)

Co tam jeszcze.. aha! Można łowić ryby, na swoim terenie jak i na polach otwartych w online. Aby mieć możliwość łowienia ryb, wymagane jest:

 

 

pokonanie w pojedynku drugiego bossa czwartego poziomu czyli takiego dziadka - wędkarza. Jest dość wymagającym przeciwnikiem ale raczej za sprawą specyficznych zasad pojedynku (Rough +1). Po jego pokonaniu mamy możliwość łowienia u siebie na wyspie jak i na polach otwartych online.

 

 

A ryby jak to ryby, są łatwiejsze lub trudniejsze do złapania, wszystko zależy od przynęty, sprzętu oraz od wyczucia w zwijaniu żyłki ;)

 

Powiem jeszcze ale raczej tak subiektywnie że na tym silniku i opcjach edycji postaci, ClapHanz mogli by zrobić równie wspaniałą grę online z otwartym światem. Everybody's Golf wyciąga z tematu golfa wszystko co najlepsze oraz znakomicie urozmaica nudne z pozoru wbijanie piłeczek.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Omg ile ta gea daje funu. Zasiadlen do niej od niechcenia i zaczalem sie wkrecac w swiat golfa. Poznawanie regol, zwrotow, rzeczy ktore wydawaloby sie zwyklego laika majacego golf za sport dla snobow nigdy nie bede obchodzic. Niemniej meczy mnie pytanie czy jaza meleksem jest dostepna tylko w trybie online czy musze w singlu po prostu cierpliwie czekac. Bo jak na razie z mojego terenu mam dostep tylko do pojedynkow ale niw swobodnego chodzenia po polu??

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak, do tego pamiętaj o łowieniu na terenach Out jak i In, gdyż ryby są różne. Wszystkie ryby będą dostępne kiedy pokonasz specjalną postać pojedynkową, występują one po skończeniu gry, każdego dnia jest inna. Musisz systematycznie grać, aż trafisz na gościa który dał wędkę, po kolejnym zwycięstwie wręczy dwie nowe przynęty. W sumie do złowienia jest 58 ryb na złoty dzban. Na liście jest więcej ale pochodzą z map dlc, które nie wliczają się.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

I jest, wpadła platyna:banderas:  Powiem szczerze, że nie była bardzo wymagająca, choć może to przez moje zamiłowanie do serii sprawiło, że obyło się bez Dantejskich Scen. Najbardziej obawiałem się wbicia Condora, można go wykonać tylko w jednym miejscu  w całej grze!!! Ale po „przejściu gry” czyli rozegraniu dziesiątek godzin i odpowiednim stworzeniu niestandardowego kija to tylko kwesta prób i błędów. Dalej to już tylko systematycznie granie i rozgrywanie kolejnych rund czyli sama słodycz. Gra dla fana golfa i nie tylko:D

Odnośnik do komentarza

Po ostatniej aktualizacji do 1.13 gra ma problemy ze sprawdzaniem zawartości zakupionej w PS Store, co skutkuje kilkuminutowym freezem na ekranie ładowania. I nieważne, że nic tam nie kupowałem.

Czy te durnie z Sony w ogóle mają jakieś pojęcie o obsłudze wlasnej usługi sieciowej?

Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...

Everybody's Golf to gra, która ma już kilka lat i o dziwo jakimś cudem nie doczekała się swojego topiku na forum! Jako wielki fan tej produkcji postanowiłem ten brak nadrobić ;)

 

PS_App_20210531_050340.thumb.jpeg.294f4b9a81753bd75a52e8bd87093020.jpeg

 

Wbijanie piłeczki do dołka może wydawać się nudne i wielu uważa że to sport dla snobów ale nic bardziej mylnego. To znakomity sposób spędzenia czasu na świeżym powietrzu w dobrym towarzystwie. Sam zmieniłem zdanie o tym sporcie, gdy miałem okazję pierwszy raz zagrać na prawdziwym polu golfowym.

EG to golf w jajcarskim stylu anime, z rozbudowaną customizacją postaci, superstrzałami, trikami i innymi pobocznymi aktywnościami.

 

PS_App_20210531_050346.thumb.jpeg.bd4eb631531096b340eccfdc481f379b.jpeg

 

Zatem w trybie kariery tworzymy sobie avatara, możliwości tu jest mnóstwo! Bardziej kreatywni gracze biegają postaciami z OnePiece, DragonBalla, wojowniczką z Niera, postaciami z Fistaszków, kosmitami itp. Osobiście najczęściej gram postacią dupiastej hostessy z uszami królika albo wcielam się w zboczka Żółwiego Pustelnika :)

Rozwijając postać za pomocą rozgrywanych meczy, wyzwań i znajdziek odblokowujemy nowe pola i skille. Najfajniejsze jest to że postaci z kariery można też użyć w rewelacyjnym kanapowym trybie multiplayer.

 

PS_App_20210531_050353.thumb.jpeg.f0ce28d57dd48266e30423dfed6bc880.jpeg

 

Tryb kariery obejmuje również otwarte pola online (na których warunki i ustawienia zmieniają się każdego dnia), bitwy golfowe oraz mecze w tzw prywatnych pokojach. Otwarte pola to doskonały poligon do rozwijania swojej postaci oraz poznawania innych graczy. Społeczność EG to jedna z najbardziej kulturalnych jakie spotkałem w grach online, po prostu klasa!

 

PS_App_20210531_050400.thumb.jpeg.eeaca3b171c68c91ccf1776fd5dd510a.jpeg

 

Można tu także łowić ryby, jest to taka minigierka polegająca na mashowaniu pada. Po osiągnięciu pewnego poziomu łowienie pozwoli zdobyć sporo kasy przydatnej do kupowania strojów i elementów customizacji. Poza tym aktywność ta wynagradza nas różnymi typami piłek oraz klejnotami, które są najważniejszą walutą w grze. Klejnoty niezbędne są do ulepszania niestandardowego kija odblokowywanego w połowie kariery (potem jest już hardkorowy end game) i są rozrzucone także po polach otwartych online zatem warto biegać, eksplorować pola dla kasy i randomowo porozrzucanych fantów.

 

PS_App_20210531_050334.thumb.jpeg.fc59dbfdf13ce0c1bb96d43e43fae2f3.jpeg

 

Jedyny "fakap" i wada gry, która czasami doprowadza do szału to wywalanie z sesji. I to w najmniej odpowiednim czasie, np w trakcie rozgrywania turnieju międzynarodowego albo udanego meczu w trybie elitarnym!

Ogólnie jednak EG to zajebista gra do pogrania na luzie samemu lub bawiąc się przednio w trybie multiplayer z rodziną lub znajomymi. Wygląda może nieco infantylnie ale zawiera niesamowite pokłady miodu!

 

Wiem że jest wśród nas kilku graczy EG, zapraszam do dyskusji. A jak nie to będę pisał sam ze sobą :D

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Z EG jest ten problem, że pierwsze pola gra się legancko, rozrywkowo, co nie znaczy łatwo. Niestety późniejsze pola, to takie trochę pola minowe najeżone bunkrami, wodą, stromymi spadami. I tu już wymagana jest cholerna precyzja i jedno złe uderzenie to często konieczność restartu. I wtedy robi się mniej rozrywkowo, bardziej frustrująco.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...