Skocz do zawartości

Disgaea 5


Karas

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę tak na szybko, bo wykładanie zasad rządzących tą serią zajęłoby pewnie kilka stron tego tematu, tym bardziej że piątka ma najbardziej rozbudowany system.
1. To, jak liczny masz team, zależy w sumie wyłącznie od twojego widzimisię i tego, jak bardzo masz rozwinięte postacie w stosunku do poziomu przeciwników na danej mapie. Przykład masz z Metalią - na ps4 (na switchu pewnie też) może posiadać na starcie chyba nawet 800 poziom i dysponuje mocnymi skillami (w zależności od kilku czynników), więc znacząco pomaga w przejściu kilku pierwszych Netherworldów. Nie masz co się jednak podniecać z tego powodu, gdyż szybko zaczną pojawiać się plansze w których sam lvl postaci nie wystarczy, bo bez odpowiednio rozwiniętych skilli bardzo szybko zbierzesz oklep.
2. Generalnie staraj się rozwijać kilka postaci na raz - koniecznie skombinuj sobie jakiegoś healera (może być któraś z postaci DLC z dobrymi skillami leczącymi) i panią z klasy Sage, a najlepiej dwie. Ta ostatnia jest niemalże obowiązkowa przy przechodzeniu najtrudniejszych poziomów i znacząco pomaga w farmieniu przedmiotów podnoszących statystyki. Do atakowania wystarczy Kilia, Metalia i Zetta.

3. W kilku momentach kampanii podstawowej natkniesz się pewnie na mur w postaci zbyt mocnych przeciwników. Jak widzisz, że nie dajesz rady, to czeka cię chwila spędzona na grindowaniu. Na szczęście tutaj jest ono znacznie efektywniejsze niż w poprzednich częściach i przy dobrej konfiguracji postaci/skilli/doboru poziomu trudności w cheat shopie wystarczy 10-15 min, abyś poczuł dużą różnicę. Na YT jest sporo filmików pokazujących różne setupy na efektywny grind, więc jakby co to na pewno znajdziesz coś dla siebie.

4. A, i najważniejsze. Przejście kampanii to dopiero początek - jak chcesz na poważnie pobawić się tą grą nie mówiąc nawet o zdobywaniu najmocniejszego ekwipunku, to 150-200h pęka jak nic, zwłaszcza dla osoby zaczynającej przygodę z tą serią. Żeby nie było, że nie ostrzegałem :pipi:

Edytowane przez columbo
Odnośnik do komentarza

columbo, podepnę się trochę pod temat, bo Disgaeą się interesuje od jakiegoś czasu i chciałbym w którą się wgryźć, tylko no właśnie, pytanie: w którą warto? Od jedynki jechać, czy może od razu od piątki? Często jest tak, że najnowsza część jest najlepsza pod względem przemyślanego gameplayu i ciężko wrócić do jakichś bardziej archaicznych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza

Uczciwie napiszę, że w 2 i 3 część nie grałem, ale jeśli ktoś miałby zaczynać w ogóle przygodę z tą serią, to chyba poleciłbym mu zacząć od piątki. Jedynka jest już dziś naprawdę archaiczna i poza fabułą - którą w dużej mierze można cieszyć się oglądając anime na którym sama gra bazuje - ma do zaoferowania niezbyt dużo. Generalnie najlepiej bawiłem się z piątką, ale w dużej mierze spowodowane było to świetnym kompromisem między ilością zawartości w grze (questy, system rozwoju postaci, item/chara world), a przystępnością dla gracza (bardziej przemyślany interfejs, więcej opcji konfiguracji -> efektywniejszy i szybszy grind itd.). Czwórka też jest bardzo w porządku (główny bohater o dwie klasy lepszy od tego z piątki), zwłaszcza jeśli szukasz Disgaei w wersji przenośnej i nie masz Switcha. Mówiąc jednak zupełnie szczerze, jakbym po piątce miał teraz odpalić którąś z poprzednich części, to byłoby mi dość ciężko ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Świetny tRPG z dużą ilością różnych mechanik, gdzie jednak nowy gracz się nie zgubi, bo interfejs jest bardzo dopracowany. Walczysz jak chcesz, pełna swoboda, czuję się trochę jak w takim sandboksie tego gatunku. Gameplay jest po prostu super. Zwykłe ataki, specjale, combo, system Revenge, zmienianie kolorów pól na mapie itd.

 

Fabuła/bohaterowie też są ok, tylko jak ktoś nie lubi japońszczyzny typowo z anime, to może być ciężko. Z drugiej strony zawsze można przewijać filmiki ;)

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Tez się nad tym zastanawiałem. Bardzo kulawy design.

 

https://www.gamefaqs.com/boards/835980-disgaea-5-alliance-of-vengeance/72612590

 

Ponoć to dobrze i trzeba tak robić.

 

Skończyłem właśnie czwarty chapter. IMO gra jest za łatwa, nie stanowi żadnego wyzwania. Od soboty naklepałem 14 godzin, więc wciąga, ale robi się po jakimś czasie nużąca - D3 na Vicie odstawiłem po 50h bo było zbyt powtarzalnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.