Skocz do zawartości

Kingdom Come: Deliverance


Grzegorzo

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne, że nikt nie założył odpowiedniego tematu, bo gra zapowiada się świetnie. Czesi będą mieli powód do dumy

Krótkie wprowadzenie z polygamii

 

 

Kingdom Come to nie kolejny typowy RPG spod znaku lochów, smoków i ognistych kul. Autorzy postanowili nie zmieniać swoich pierwotnych założeń.

Nie znajdziecie tu żadnych smoków, półnagich elfich wojowników czy czarodziejów. Nie będziecie musieli zebrać siedmiu części legendarnej magicznej laski, by pokonać pradawne zło, które chce zniszczyć świat przy pomocy armii demonów. Sądzimy, że takich gier jest wystarczająco dużo.

Warhorse stawia na mocną opowieść o średniowieczu. W grze znajdziemy prawdziwe lokacje oraz zamki, stroje, uzbrojenie oraz system walki odtworzone tak autentycznie jak się da. Sama historia będzie oparta na faktycznych historycznych wydarzeniach. Autorzy obiecują otwarty świat, nieliniowe questy, wiele opcji dialogowych i kilka ról, które możemy odgrywać (woj, bard, złodziej). W skrócie:

Chcemy połączyć wolność i mechanikę Skyrima, setting Mount and Blade, styl narracji Wiedźmina i Red Dead Redemption z trudnym modelem walki z Dark Souls w jedną, śliczną całość.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=84AiE46erkk&list=UUIqUdfkbYmCGM-YRmk28zCg

 

https://www.youtube.com/watch?v=zVZXU6Xs-x8

Platformy docelowe: Xbox One, PS4, PC

Wciąż można wesprzeć finansowo projekt na oficjalnej stronie http://kingdomcomerpg.com/

Edytowane przez Grzegorzo
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 11 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...
Gość kufir

Koncepcja jest świetna, typowe brutalne sredniowiecze bez magii smoków itp. Śledze informacje o tej grze od dawna, gracze dorzucają się do powstawania gry i sponsorują cały ten proces ale po tych filmikach wygląda to bardzo biednie.  Mój zapał te filmiki dość marne zreszta zgasiły całkowicie.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc później...

Czekam i to bardzo ale.... poczekam na opinie zanim kupie. Za dużo może pójśc nie tak w tej grze i może wyjśc z tego drugi elex. Długo ją robią i niestety często im dłużej gra robiona tym więcej ma problemów. Sam pomysł na grę do mnie przemawia. Żaden hero tylko zwykły szaraczek i od zero do bohatera w miare realistycznych realiach średniowiecza.  Obecnie gram w MH i nie spieszy mi się ale jak gra będzie miała zadowalające oceny kupie za pełną cenę. Warto wspierać oryginalne i nowe pomysły zamiast remasterów i powielania tych samych schematów.

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.01.2018 o 10:06, blantman napisał:

Czekam i to bardzo ale.... poczekam na opinie zanim kupie. Za dużo może pójśc nie tak w tej grze i może wyjśc z tego drugi elex. Długo ją robią i niestety często im dłużej gra robiona tym więcej ma problemów. Sam pomysł na grę do mnie przemawia. Żaden hero tylko zwykły szaraczek i od zero do bohatera w miare realistycznych realiach średniowiecza.  Obecnie gram w MH i nie spieszy mi się ale jak gra będzie miała zadowalające oceny kupie za pełną cenę. Warto wspierać oryginalne i nowe pomysły zamiast remasterów i powielania tych samych schematów.

 

Kurde, ja wziałem elexa na premierę i wbrew ogólnym opiniom się nie zawiodłem. Wczuwa w postać była mega, jakoś przemówił do mnie ten tytuł-eksploracja, (walka na późniejszym etapie już też). 

Kingdom też raczej wezmę w ciemno na dzień premiery. Może też spasuje mi. Widać świetny system walki póki co. Taka nowość :) 

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie mam wiary w gry na, które jest zbierany hajs od graczy, ale kibicuje żeby im się udało. W tej grze palce maczał Daniel Vavra, który odpowiadal za fabułe Mafii1/2, wiec powinno być dobrze pod tym względem. Zalozenie bardzo fajne (bitwy na duza skale bez elementow fantasy), ale ciekawe jaki będzie finalny efekt.

Edytowane przez SlimShady
Odnośnik do komentarza

Liczę że sytuacja będzie podobna jak z naszym Polskim Call Of Juarez(strasznie mi przypomina KC:D właśnie pierwszą odsłonę ) , bardzo mało gier jest tego typu a skupiających się na grze samotnie a nie po sieci to chyba nie ma w ogóle na rynku. Czyli podobnie jak z COJ gra się okaże dobra i da większe zaplecze finansowe firmie na kolejną część , która już okaże się hitem światowym . 

Odnośnik do komentarza

I pewnie jakby wydali grę podczas ukończenia tej 1 części to byłby hit bo pamiętam że swego czasu graficznie robiła niesamowite wrażenie. Teraz albo poszedł mocny downgrade albo po prostu już nie robi to szału jak wtedy(po horizon zresztą nic już nie robi). Fajnie jakby się udało i gra była dobra/bardzo dobra dzięki czemu wydano by kolejną część może stawiającą na wyprawy krzyżowe ? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.