Skocz do zawartości

Kingdom Come: Deliverance


Grzegorzo

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Wredny napisał:

No i tu dylemat - grać z czeskim dubbingiem? No bo skoro w METRO wszyscy grają z ruskim to tutaj też by wypadało dla wczuwki... Tylko, że po czesku nawet śmiertelnie poważne sentencje i groźby brzmią tak, że człowiek ledwo śmiech powstrzymuje. Spróbuję i zdam relację :)

A da się? Bo gdzieś czytałem, że nie ma czeskiego dubbingu. 

Odnośnik do komentarza

Aaaa, no chyba że... Wtedy będzie trzeba po angielsku. Trochę szkoda, bo miałem nadzieję, że Czesi podeszli do tematu podobnie jak CDP Red w przypadku Wiedźmina i chcieli zrobić dobrze swoim rodakom.
 
I jeszcze ostrzeżenie! Nie czytajcie listy trofeów na PSN Profiles. Przejrzałem i żaden trofek nie był ukryty, więc myślałem, że wszystko jest ok, ale jeden pucharek yebnął konkretnym spoilerem.
Poza tym "zabij 200 wrogów" oraz "nie zabijaj nikogo (oprócz głównego złego) podczas linii fabularnej" - ciekawe jak to się da pogodzić - pewnie trzeba będzie szaleć we free-roamingu po ukończeniu fabuły.
No i mój osobisty hicior - "Virgin
Stay celibate and complete the entire game as a virgin. :dynia:

Odnośnik do komentarza

No koledzy pograłem ponad 2 h. Wykułem miecz, obrzuciłem dom niemca gównem, ukradłem pijakowi młotek i gwoździe czy podrywalem szlachcianke. Wszystko poza pierwszym opcjonalne. Gra jest mega! 

 

Możliwości fabularne i rozgałęzienia questów coś wspanialego. Gra ocieka klimatem słowiańskim i średniowieczem. Jak podnioslem książkę to nic nie potrafiłem z niej wyczytać. No cóż jestem prostym wieśniakiem i muszę nauczyć się czytać - czytaj muszę znaleźć kogoś kto mnie nauczy. To nie gra gdzie klikasz levele. Niektóre rzeczy uczysz się od npc a niektóre jak w skyrim uczysz się wykonując daną czynność. Ja idę w retoryke i gadam z każdym aby być mistrzem wyłgania się z problemów. Oprócz tego co lewel możesz levelowac talenty takie jak ranger (mniej się meczysz i dalsze teleporty fast travel) ale też taki co im bardziej cuchniesz tym więcej dup na ciebie leci:D

 

Przerywniki fabularne na razie miażdżą coś wspaniałego. Końcówka pierwszego questa coś naprawdę wyjątkowego. 

 

Nie ma czeskiego dubbingu. 

 

21 gb patcha ściągnęło się szybko dzięki wspaniałemu xbox live ale nie wiedzieć czemu miałem wybrany w grze język niemiecki mówiony i polski pisany. Po wyborze angielskiego dubbingu gra zaczęła ściągać 3 gb pakietu językowego :D to jedyny problem jaki miałem do teraz z grą. Kończę drugi quest fabularny i dopiero świat się przede mną otwiera więc więcej napisze później o technikaliach. 

 

Gra jest ładna i działa ok na skorpionie. Nie miałem spadków w tych pierwszych godzinach i rozdziałka ostrzejsza niż full hd. Nie wiem może na skorpionie jest więcej niż 1080 p. 

 

Głosy dobre dobrane i naprawdę dobrze odegrane role. Sam heniek fajny główny bohater. 

 

Sejwowanie potrafi wkurzyć. Raz mnie mocno cofnęło do checkpointa 20 min wcześniej. Na szczęście po tutorialu dostaniecie sznapsa. Sznaps to magiczny napój który sejwuje gre. Gra daje za darmo 3 dalej trzeba kupować. Tu rada zbierajcie żarcie w kuchniach i spiżarniach - to nie kradzież a potem mozecie sprzedać. 

 

Aaa dla fanów aczikow i trofeów. Zrobcie coś złego i dajcie się złapać w pierwszej wiosce w grze. Sam się mocno zdziwiłem ale gra wtedy hehe sami zobaczcie. Ważne że łatwy aczik. 

 

 

Będę grał dalej i w weekend napisze więcej wrażeń. W razie pytań odpowiem jutro w robocie. 

 

 

 

Edycja:

 

Zapomniałem drugi minus. Przy niektórych filmikach i dialogach po naciśnięciu guide buttona gra nie pauzuje się. To minus dla osób jak ja co czasem musza gre przerwać bo telefon z pracy.

Edytowane przez blantman
  • Plusik 8
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak na pro ale na skorpionie na razie ok. Poczekajcie na digital foundry. 

 Wczoraj poszedłem za późno spać bo grałem w grę. Po 4h dopiero napisy początkowe zobaczyłem :). 

 

Mam jeszcze jeden minus dla niezdecydowanych - koń. Powiem tak płotka przy tym koniu to kwintesencja dobrego konia. Tutaj mamy czołg nie potrafiący nawet na małe wzniesienie wjechać. 

 

A gra myślę idealna dla fanów historii.  Co chwila nowych rzeczy gracz się dowiaduje. dziennik w grze to bardzo ciekawa lektura o sytuacji w  tamtych czasach. Coś jak ac ale bardziej. No i design gierki. Mniej kolorowy niż wiedźmin ale bardziej realistyczny.

 

Oczywiście tu też mam minusa. Lasy są jakieś pustawe. Znaczy czasem coś tam przebiegnie czy 2 ptaki zobaczę ale przez 70 % czasu pustka. Piękne lasy ale puste. 

 

 

Minusów jak widać kilka jest ale dzisiaj przez tą gierke jestem nie wyspany i myślę tylko o ponownym pograniu. Rzadko gra mnie tak chwyci.

Odnośnik do komentarza

Wbijam platyne w shadow of colossus i zabieram sie za tego szpila bo widze ze nie zawiodl jak elex. Jak ja sie ciesze kocham te sredniowieczne klimaty, tym fajniej ze wreszcie cos wyszlo bez smokow i czarodziejskich zaklec. 

 

Grac z czeskim dubbinbiem xD wy chyba nie wiecie co mowicie.Zamiast wczowki to byscie mieli comedy gold.

Odnośnik do komentarza

Żeby nie było za słodko to tutaj bardzo negatywna opinia

 

 

Z zarzutami technicznymi nie mogę się zgodzić bo na skorpionie to lepiej działa. Graficznie jak widać rzecz gustu a mapka dla mnie jest ok. Nie mam problemu jak recenzent :D z odnalezieniem się w grze. Co do zarzutów na filmiki to dla mnie jeden z większych plusów taki nacisk na historie a nie na puste zwiedzania ala skyrim. No ale jak widać wszystko to rzecz gustu dlatego niezdecydowani niech się zastanowią co dla nich najważniejsze. Fabuła czy piaskownica?

 

No i ja za pierwszym razem uciekłem kolesiom na koniu więc może on w ogóle nie umiał grać :D

 

A i interfejs może graczowi pc'towemu się nie podobać bo widać że jest pod pada. Dla mnie interfejs jest czytelny i wygodny bo operujemy rb, lb i rt, lt .

 

Za to ja dam jednego minusa dla konsolowego gracza lockpicking. Ewidentnie robiony pod myszke i klawiature bo na gałkach pada można (pipi)icy dostać :D  Nigdy nie było tak trudnej mini gry z włamywaniem.

Edytowane przez blantman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Też właśnie nie czaję tych problemów z ucieczką na koniu w początkowym etapie gry. To nawet nie było trudne. 

 

I potwierdzam, otwieranie zamków na padzie to katorga. Udało mi się tylko raz i to fartem. 

 

Wczoraj odkryłem, że chodząc ubrudzony  we krwi budzę postrach i łatwiej jest kogoś nastraszyc podczas rozmowy :D

Edytowane przez kendzior
Odnośnik do komentarza

Jedyne co mam wspólnego z tą grą to filmiki na youtube, więc o gameplayu nic nie powiem, ale jasna cholera jak to pięknie wygląda :o. Autorzy niesamowicie dobrze oddali roślinność i kolorystykę, przecież to wygląda jak życie. Autentycznie trawy w grach wydają się śmieszne przy tym co widzę w Kingdom Come. Tak samo kolorystyka jest tak pięknie naturalna, nic się nie świeci jak psu jajca, nic nie jest bajkowo przekolorowane, a przy tym cały czas piękne i robi wrażenie. No kłaniam się nisko chociażby z tego powodu. Z modami na PC ta gierka coś czuję będzie miała długi żywot.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, blantman napisał:

w angielskim tez jest przaśnie bo śmiesznie brzmi cąły tekst po angielsku i polskie/czeskie imiona. Są tu Marciny, Bożenki, janusze i nawet jedna grażyna była w wiosce :D

Łojezu myslalem ze jest polski dubbing. No to faktycznie po angielsku tez srednio. To moze i faktycznie juz bym wolal po czesku.

 

Widzac taka gre z automatu pomyslalem ze jest polski dubb jak w wiesku xd

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, blantman napisał:

Żeby nie było za słodko to tutaj bardzo negatywna opinia

 

Co to jest za kapeć?

 

Jak przesłuchałem co gość ma do powiedzenia to mam wrażenie, że nie ma do powiedzenia nic. Wszystkie jego zarzuty jako osoba, która w to nie zagrała jeszcze ani minuty jestem w stanie zdmuchnąć jednym niechlujnym dmuchnięciem. O co temu człowiekowi chodzi, kiedy mówi że NIE MOŻNA wydawać gry w której tłumaczy się inventory na inwentarz? Czy ten jegomość wie czym jest inwentarz? Zapewne przyzwyczajony jest do niedosłownego tłumaczenia w grach gdzie występuje zamiast niego ekwipunek, ale twórcy zastosowali tłumaczenie dosłowne. To coś złego? 

 

Polecam fragment jak mówi, że obiekty w tle wyglądają paskudnie, że znośne są tylko z bliska podczas gdy na ekranie trwa walka z ładnymi górami w tle które wyglądają nad wyraz naturalnie.

 

Kolejny raz kiedy polskie serwisy malkontenckie nie dają rady. 

Odnośnik do komentarza

Albo z tą mapa, nie grałem, ale gdzie on ma z nią problem? W sieci dużo takich recek, w których ogladajac/czytając zastanawiamy się do czego się w zasadzie koleś d(pipi), na koniec szybkie podsumowanie, że gra i fabuła stoi na bardzo wysokim poziomie, graficznie miejscami rewelacja a później ocena 6/10...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...