Skocz do zawartości

Kingdom Come: Deliverance


Grzegorzo

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, ta mapa. 

 

Jedna z tych rzeczy która się na razie zachwyciłem. Świetny pomysł z jej realizacja. Piękny średniowieczny malunek. No rewelacja. 

 

Ale HUD? Pierwsze skojarzenie to Oblivion a już tam mnie wkurzał. Zobaczymy, ale gra jestem zaintrygowany od jej pierwszej zapowiedzi i chyba dam jej szanse. 

Edytowane przez Voytec
Odnośnik do komentarza

Dokładnie, piszcie obiektywne odczucia, bo internet już spalił grę żywcem. Mam wrażenie, że z racji anonimowego charakteru studia które grę utworzyło, została przez wszystkich zjechana na amen. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że jako "plusy" gry wymieniane są takie aspekty, że kopara opada. Jednak glitche/błędy day 1 przesądziły już o grze.

 

 

Odnośnik do komentarza

No ja nie wytrzymałem słysząc o możliwości obrzucenia chaty niemca łajnem i łyknąłem wersje PC ,  jak ktoś nie ma ciśnienia na suwaki poprzesuwane na prawo to idzie pograć bez problemu . Ale sztosik gierka , przypominają mi się czasy pierwszego Call Of Juarez gdzie byłem oczarowany grą . 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, SpacierShark123 napisał:

No ja nie wytrzymałem słysząc o możliwości obrzucenia chaty niemca łajnem i łyknąłem wersje PC ,  jak ktoś nie ma ciśnienia na suwaki poprzesuwane na prawo to idzie pograć bez problemu . Ale sztosik gierka , przypominają mi się czasy pierwszego Call Of Juarez gdzie byłem oczarowany grą . 

Też się zastanawiam nad wersją PC. Gdzie nabyłeś jeśli można spytać?

 

Inna sprawa że chciałbym wesprzeć twórców, bo takich gier jest coraz mniej. Takich w sensie: mających jakiś swój charakter. Może i niewiele wnosi nowego, ale same realia zachęcają. Kupiłbym żeby nabić im trochę hajsu, ale ogrywałbym później. Niech najpierw porządnie połatają. Wychwalany Witcher 3 też nie był przecież bez wad, ba, miał ich od groma po premierze (łącznie z dropami animacji).

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Czezare napisał:

A jak wygląda -tak mi się wydaje- najważniejszy aspekt gry, czyli system walki? Coś podobnego do For Honor czy nieco bardziej/mniej złożona młócka?

For honor mi nie podszedł tu jest łatwiej. Nie jest to bezsensu młócka ale bardziej intuicyjnie się walczy. Masz słoneczko i kropke w środku. Analogiem decydujesz w którą stonę chcesz uderzyć. Możesz łączyć mocny cios z ciosem wbijającym robiąc combo. Ważne żeby pilnować wytrzymałości, blokować i tyle. Mówię o walce mieczem. Można też tarcze mieć, kilka innych rodzajów broni i łuk. Ja wybrałem miecz. Tarcze też mam ale nie musiałem na razie używać. Większość walk kończyłem szybko combosem a 2 przegrałem i się poddałem. Tak w grze można się poddać i przyjąć poddanie przeciwnika. Jak się poddasz tracisz dużo rzeczy i kase. Jak przeciwnik się podda to masz jego uzbrojenie. 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, blantman napisał:

Mam jeszcze jeden minus dla niezdecydowanych - koń. Powiem tak płotka przy tym koniu to kwintesencja dobrego konia. Tutaj mamy czołg nie potrafiący nawet na małe wzniesienie wjechać. 

 

Oczywiście tu też mam minusa. Lasy są jakieś pustawe. Znaczy czasem coś tam przebiegnie czy 2 ptaki zobaczę ale przez 70 % czasu pustka. Piękne lasy ale puste. 

 

To jedne z kilku minusów, jakie wyłapałem w recenzji od ACG - tragiczny koń (jeszcze nie miałem okazji pojeździć, oprócz tej ucieczki na początku) i pusty świat bez życia - taka ładna makieta z niezbyt wieloma elementami, z którymi można wejść w interakcję. Sam świat podobno nie grzeszy również wielkością - skupili się raczej na ręcznym dopracowaniu dostępnych miejscówek niż na proceduralnym generowaniu wielkiej piaskownicy rodem ze Skyrim. Zresztą przypomina mi się tu inna czeska produkcja - Mafia II - tam też miasto było tylko tłem dla naszych poczynań i nie oferowało praktycznie żadnych atrakcji samo w sobie.

 

11 godzin temu, blantman napisał:

Z zarzutami technicznymi nie mogę się zgodzić bo na skorpionie to lepiej działa. Graficznie jak widać rzecz gustu a mapka dla mnie jest ok. Nie mam problemu jak recenzent :D z odnalezieniem się w grze. Co do zarzutów na filmiki to dla mnie jeden z większych plusów taki nacisk na historie a nie na puste zwiedzania ala skyrim. No ale jak widać wszystko to rzecz gustu dlatego niezdecydowani niech się zastanowią co dla nich najważniejsze. Fabuła czy piaskownica?

 

No i ja za pierwszym razem uciekłem kolesiom na koniu więc może on w ogóle nie umiał grać :D

 

Za to ja dam jednego minusa dla konsolowego gracza lockpicking. Ewidentnie robiony pod myszke i klawiature bo na gałkach pada można (pipi)icy dostać :D  Nigdy nie było tak trudnej mini gry z włamywaniem.

10 godzin temu, kendzior napisał:

Też właśnie nie czaję tych problemów z ucieczką na koniu w początkowym etapie gry. To nawet nie było trudne. 

 

I potwierdzam, otwieranie zamków na padzie to katorga. Udało mi się tylko raz i to fartem. 


Śmieszny ten koleś, co w tym filmiku marudził. Mapka jest super, ale pewnie chłopaczka boli brak UBI-znaczników w oddali i ma problem, by gdziekolwiek trafić.
Faktem jest, że sam początek to bardzo liniowa przygoda i nawał cut-scenek, ale przynajmniej postacie są fajne, a historia wciągająca, więc nie mam z tym problemu (voice-acting też całkiem spoko, choć brakuje mi tu jakiegoś słowiańskiego dialektu).
Ucieczka na koniu nie była straszna, ja nawet uratowałem Tereskę przed niechybnym gwałtem, zanim ukradłem wierzchowca (wpadł za to nawet trofik). Podczas jazdy parę razy zwolniłem, by koń odsapnął, no ale to faktycznie ryzykowna sprawa, bo pościg dość szybko dokonywał ubytku w moim pasku życia ( @Voytec - też średnio mi się podoba HUD rodem z Obliviona).

Otwieranie zamków to jest tragedia i mam nadzieję, że jakiś patch to uratuje, bo praktycznie nie ma opcji, by się udało. U Kunesha na początku jakimś fartem otworzyłem to ostatnim dostępnym wytrychem.

 

9 godzin temu, dee napisał:

Głównemu bohaterowi można customizować gębę? Bo wygląda jak niejaki Jerome xD


Henry ma spoko facjatę i ogólnie jest sympatyczny - zdążyłem go już polubić.
Ogólnie jeśli chodzi o twarze ważniejszych postaci fabularnych to muszę przyznać, że bardzo dobrze wyglądają, a szczególne uznanie należy się artystom odpowiedzialnym za brody - wszelkiego rodzaju dłuższe zarosty wyglądają świetnie.

Jeśli chodzi o wrażenia to jeszcze za wcześnie chyba. Na razie faktycznie latam jak po sznurku od cut-scenki do następnej i tyle. Czuć od tej produkcji niski budżet i taki lekki odór gier Early Access - czasem kamera dziwnie ucieknie podczas scenki, czasem wygaszenie ekranu poprzedzone jest jakimś obrazkiem totalnie z doopy, loadingi są częste i długie itp.
Na pewno nie jest to tytuł wart ceny, którą za niego zapłaciłem, a przynajmniej na chwilę obecną sprawia takie wrażenie (inna sprawa, że tego się spodziewałem i zapłaciłem tyle, bo chciałem w to zagrać natychmiast, wiedząc że przepłacam). Niemniej jednak klimacik ma spoko, bohater fajny, historia wciągająca, jestem zaintrygowany i zaraz lecę dalej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, blantman napisał:

Oczywiście tu też mam minusa. Lasy są jakieś pustawe. Znaczy czasem coś tam przebiegnie czy 2 ptaki zobaczę ale przez 70 % czasu pustka. Piękne lasy ale puste. 

 

Blanti nie wiem jak często bywasz w lasach ale w realu to często po kilku h w lesie nie widzi się zwierząt (nie licząc ptaków lub od święta wiewiórki). Zwierzyna mega unika ludzi i ucieka od halasów w lesie tak więc puste lasy to kolejny element realizmu tej gierki.

Edytowane przez balon
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, ireniqs napisał:

Też się zastanawiam nad wersją PC. Gdzie nabyłeś jeśli można spytać?

 

Inna sprawa że chciałbym wesprzeć twórców, bo takich gier jest coraz mniej. Takich w sensie: mających jakiś swój charakter. Może i niewiele wnosi nowego, ale same realia zachęcają. Kupiłbym żeby nabić im trochę hajsu, ale ogrywałbym później. Niech najpierw porządnie połatają. Wychwalany Witcher 3 też nie był przecież bez wad, ba, miał ich od groma po premierze (łącznie z dropami animacji).

Na cdkeys z kodem 5% z facebooka wyszło mi 36eurasków

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Koniec na dzisiaj, skończyłem prolog. 

Gra się bardzo przyjemnie, czasem muszę stanąć żeby podziwiać niektóre widoki, szczególnie lasy czy rzeki.

Jak na razie nie miałem żadnego buga, czasem praca kamery podczas rozmów z npc zaświruje ale miałem tak chyba tylko 2 razy. 

Mocnych spadków fps nie zauważyłem, raczej działa wszystko płynnie. 

 

Czuję że spędzę długie godziny na tej gierce :)

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, balon napisał:

 

Blanti nie wiem jak często bywasz w lasach ale w realu to często po kilku h w lesie nie widzi się zwierząt (nie licząc ptaków lub od święta wiewiórki). Zwierzyna mega unika ludzi i ucieka od halasów w lesie tak więc puste lasy to kolejny element realizmu tej gierki.

Ale jak to? To las nie wyglada naprawde tak?

latest?cb=20150604054352

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...