Skocz do zawartości

Kingdom Come: Deliverance


Grzegorzo

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, balon napisał:

 

Blanti nie wiem jak często bywasz w lasach ale w realu to często po kilku h w lesie nie widzi się zwierząt (nie licząc ptaków lub od święta wiewiórki). Zwierzyna mega unika ludzi i ucieka od halasów w lesie tak więc puste lasy to kolejny element realizmu tej gierki.

aha czyli ma nie być niczego w lesie, bo wtedy jest realistycznie xD 

 

 

Odnośnik do komentarza

Panie ale naprawdę w lesie nie biegają co 5 min zwierzęta. No i nikt nie pisze, że nie ma być w ogóle zwierzątek (sam blant pisał, że czasami coś tam zobaczy). Mnie właśnie trochę śmieszy w gierkach rpg jak w lasach co 30 sek min biega dzika albo sarna, pchając nam się pod lancę. No kto co lubi ale jak gierka taka "realna" to dobrze, że nie ma akcji jak z fotki kabiego.

 

KAŻDE SPOTKANIE W LESIE SARNY TO EPICKI MOMENT. JAK USŁYSZYSZ W LESIE JAKIŚ SZELEST TO MOŻE BYĆ ROZPOCZĘCIE NIESAMOWITEJ HISTORII, KTÓRA MOŻE POZOSTAWIĆ WIELKĄ PUSTKĘ!

Edytowane przez balon
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Za(pipi)isty jest kodeks w grze. Dawno nie czytałem całych kodeksów czy notatek a tutaj każda informacja którą odblokowuje mnie interesuje od sytuacji politycznej po info o zwykłym aptekarzu. 

 

@balon mieszkam 100m od lasu i chodzę codziennie z psem na spacery. Fakt sarne czy dzika widuje raz na 2 czy 3 tygodnie ale ptaki wiosną czy latem non stop pełno i SŁYCHAĆ  je w całym lesie. Tutaj czesto jest cicho i ta cisza brak ptaków troszkę gryzie się  z tym co ja znam z lasu. 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Rozi napisał:

Czy ta gra to taki Skyrim bez fantastyki?

Ta gra nie ma za dużo wspólnego ze skyrimem. Gra mocno skupiona na historii a świat jest mniejszy i bardziej pusty. Gra bardzo dobrze pokazuje realia jakie były w okolicy wojen husyckich. Akcja zaczyna się po porwaniu wacława przez zygmunta i najazd tego drugiego na czechy. Postacie które apotykasz to autentyczne postacie historyczne i akcja dzieje się w prawdziwych wsiach i miasteczkach. Grę sponsoruja dwa słowa HISTORIA i  REALIZM. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Sobies napisał:

Dokładnie, piszcie obiektywne odczucia, bo internet już spalił grę żywcem. Mam wrażenie, że z racji anonimowego charakteru studia które grę utworzyło, została przez wszystkich zjechana na amen. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że jako "plusy" gry wymieniane są takie aspekty, że kopara opada. Jednak glitche/błędy day 1 przesądziły już o grze.

 

20 godzin temu, MAJOCHEY_PL napisał:

Piszcie, jak chodzi na bieda-ps4 i bida-ixie.  Który już ma? Nie wstydzić się  :)


Liczyłem na porządną grę i się nie zawiodłem. Bardzo dobrze gra mi się w Kingdom Come: Deliverance.

Tytuł zapewnia zupełnie inne doznania, niż pozostałe gry tego typu. Super, że twórcy beznamiętnie nie kopiowali pomysłów innych, ale próbowali dostarczyć coś swojego, coś oryginalnego i trzeba przyznać, że w dużej części się to udało.
Jasne, motyw odżywiania się (nie tylko by dodać sobie energii), jak i jego psucia się, gdy przez jakiś czas go nie zjemy, był już dostępny przykładowo w świetnym Don't Starve, ale jednak to gra zupełnie innego kalibru. Coś a la Skyrym w skórze For Honor z naleciałościami Wiedźmina, ale bez tych wszystkich golemów i rażenia przeciwników błyskawicami na wzór imperatora Palpatine.

Trzeba też zaznaczyć, że nie jest to klasyczny przedstawiciel RPG, gdzie wykonując powierzone zadanie tłuczesz hordę przeciwników.
Walki są rzadkie, wymagające i na ogół prowadzi się je po rycersku - jeden na jednego.

Klimat oraz sposób prowadzenia przygody, to kolejne wyraźne plusy gry. Czasami to postawienie na realność daje w kość, ale już taki jej urok. No i ta swojskość "Zbyszek, to ty"
:drinks:

Pod względem A/V gra nie ma się czego wstydzić. Całość prezentuje się bardzo okazale. Fauna, wymodelowanie postaci, to robi wrażenie. No i ta stylistyka :lapka:

Wersja na PCMR przy fHD i oferuje ponad sto k/s. 1440p to ok osiemdziesiąt k/s. W 4k oferuje 44 k/s. Oczywiście zapewnia przy tym najlepszą szczegółowość, jak i jakość tekstur, kosztując tradycyjnie mniej niż konsolowe odpowiedniki.

W przypadku konsol - PS4/XOne 900p i kinowe doświadczenie, Pro 1080p i do trzydziestu klatek, One X 1440p i podobnie z klatkażem.

Pilsner Urquell będzie lał się strumieniami u Czechów, ponieważ gra w jeden dzień sprzedała się w ponad 400 tys. egzemplarzy (z czego 160 tys na blachę).

Kingdom Come: Deliverance ma swoje wady, sporo można poprawić (choć nie miałem u siebie żadnych kraszy, czy poważniejszych problemów - ot, standardowo w grze tego kalibru gdzieś tam tekstura później się doczytała, czy obiekty się przenikały), niemniej jest pozycją zdecydowanie wartą uwagi. Ode mnie wstępnie 8/10.

  • Plusik 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Takie ze uciekajac z ziomeczkami wcisnalem l2 za plecami jednego z nich i przelaczylo mi na tryb walki z ktorego juz nie moglem wyjsc. Nie moglem kompletnie nic zrobic, podjac misji nowej, przespac sie, nic. A jak juz zabilem tego kumpla bo wyjscia innego nie mialem to gra sie zawiesila.

 

Fajne trofea

2fZckny.jpg

 

:reggie:

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, blantman napisał:

Ta gra nie ma za dużo wspólnego ze skyrimem. Gra mocno skupiona na historii a świat jest mniejszy i bardziej pusty. Gra bardzo dobrze pokazuje realia jakie były w okolicy wojen husyckich. Akcja zaczyna się po porwaniu wacława przez zygmunta i najazd tego drugiego na czechy. Postacie które apotykasz to autentyczne postacie historyczne i akcja dzieje się w prawdziwych wsiach i miasteczkach. Grę sponsoruja dwa słowa HISTORIA i  REALIZM. 

 

Przecież to co napisałeś brzmi wspaniale.

Odnośnik do komentarza

Polecam mapy skarbów które w dlc premierowym doszły (kod w pudełku z grą). Znalazłem 2 z tych skarbów  i jestem bogaty (2k) mam za(pipi)ista zbroje chyba pójdę wyrwać jakąś mieszczanke. 

 

A no i walka trudna w (pipi). Jak w pewnym quescie miałem wybór zabić 2 oprawców albo skłamać że to zrobiłem wybrałem kłamstwo. Znaczy wpierw chciałem ich zabić ale po 5 game over dałem se spokój. Koleś miał topór którym mnie dwoma ciosami gasił. No ale wtedy nie miałem zbroi płytowej jak teraz:D. 

 

Miałem dzisiaj urlop i od 10 grałem prawie non stop do 18 jano style. Jutro jadę do Gdańska a sobota aktywnie więc czas na przerwę. :)

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

No niech lataja bo u mnie drugi bug sie trafil. Sprzedawca ktory powinien siedziec na lawce i jest niezbedny do pchniecia fabuly dalej zaginal :yao: po prostu go nie bylo. Az musialem wczytac 3 sejw od konca. Narazie malo gry duzo cutscenek. Ale trzeba tez przyznac ze cutscenki naprawde milo sie oglada, bardzo ciekawie sie rozwija fabula. Super ciekawostki ze swiata sredniowiecznego. Smaczkow naprawde co niemiara. Dobry motyw z tym ze mozna sie tez przezrec przez co jestesmy mniej sprawni czasowo wtedy wyswietla nam sie ikonka swini xD 

Grafika moim zdaniem nierowna, raz wyglada naprawde dobrze a czasem no slabiutkie te teksturki, ale gralem przed chwila w sotc wiec troche zawyzone mam oczekiwania ;) za to juz postacie, ich mimika jest naprawde bardzo dobrze zrobione. 

 

Gdyby nie te nieprzyjemnosci z bugami to gierka naprawde robi

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...