Skocz do zawartości

Kingdom Come: Deliverance


Grzegorzo

Rekomendowane odpowiedzi

Otwieranie zamków wytrychem to już w ogóle jest masakra, już zapowiadali że będą to zmieniać w następnym patchu.

Z łatwymi już jakoś sobie zacząłem radzić, trzeba szybko lewą gałką "przekręcać" i prawą w miarę wycelować.

 

BTW, na reddicie ktoś wrzucił zdjęcie jak wygląda Rattay (nie pamiętam polskiej nazwy) dzisiaj. Widać że świetnie odwzorowali tą miejscowość w grze, takie samo ułożenie ulic, kościół też w tym samym miejscu. Od razu lepiej się można wczuć :D 



WSoMtvr.jpg

Edytowane przez wojnar
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, kanabis napisał:

Czy tylko ja mam problemy z otwieraniem wytrychem zamkow? 

Szkolenia u mlynarza nawet nie ukonczylem. A moze cos z analogiem mam lewym?

 

Miałem dokładnie tak samo i wczoraj niezły wkoorv mnie łapał - nikt tego najwyraźniej nie testował, bo jest to dokumentnie spier.dolone. Poziom Very Easy jest nie do sforsowania i coś tu jest ewidentnie nie tak. Wczoraj chciałem zaebać ten trupi pierścionek ze skrzynki kata to się poddałem (oczywiście użyłem sznapsa przed skrzynką, ale i tak loadingi mnie dobijały). Wolałem mu powiedzieć o co chodzi i odkupić od niego błyskotkę. Później szkolenie u młynarza i też doopa - połamałem wszystkie wytrychy i koniec...
Dziwię się, że ten narzekacz z filmiku nie wspomniał o tym, bo to jest zdecydowanie największą wadą gry (a może to też celowa zagrywka, żeby realizm zwiększyć? w końcu takie wytrychowanie nie jest raczej czymś łatwym). W każdym razie jak na standardy gierki video to jest to zdecydowanie najgorsza mini gierka tego typu, z jaką miałem kiedykolwiek do czynienia. Każda inna gra robi to lepiej.

 

2 godziny temu, wojnar napisał:

BTW, na reddicie ktoś wrzucił zdjęcie jak wygląda Rattay (nie pamiętam polskiej nazwy) dzisiaj. Widać że świetnie odwzorowali tą miejscowość w grze, takie samo ułożenie ulic, kościół też w tym samym miejscu. Od razu lepiej się można wczuć :D 

 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 


WSoMtvr.jpg
 

 

 


Patrzę na ten układ ulic i już chyba wiem, gdzie ukryty jest skarb z jednej z map :)

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, wojnar napisał:

Otwieranie zamków wytrychem to już w ogóle jest masakra, już zapowiadali że będą to zmieniać w następnym patchu.

Z łatwymi już jakoś sobie zacząłem radzić, trzeba szybko lewą gałką "przekręcać" i prawą w miarę wycelować.

 

BTW, na reddicie ktoś wrzucił zdjęcie jak wygląda Rattay (nie pamiętam polskiej nazwy) dzisiaj. Widać że świetnie odwzorowali tą miejscowość w grze, takie samo ułożenie ulic, kościół też w tym samym miejscu. Od razu lepiej się można wczuć :D 

 

  Ukryj zawartość

 

 


WSoMtvr.jpg
 

 

 

Na otwieranie wytrychem mam sposób. Za każdym razem jak naciśniecie b wychodzicie i ustawienie miejsca z kropką się resetuje. Musicie próbować aż kropka zółta będzie dokładnie przy wewnętrznym okręgu wtedy nawet zamki średnie otwieram na jednym wytrychu. Czyli kombinacja a i b na padzie aż będziecie mieli żółtą kropke najbliżej jak się da wewnętrznego okręgu. Testowane na ok 10 skrzynkach. Tylko trudne nadal są za trudne. 

 

 

P.s. nie grałem juz jeden dzień tęsknię :(

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No mi też się coraz bardziej podoba. Aktualnie jestem w Rattay, zaliczyłem świetną scenkę ze szlachtą (Hanush spoko ziom, zabawny, rubaszny grubas, a Sir Ratzig też da się lubić - do tego świetnie odegrane role - czapki z głów). Potrenowałem mieczobicie patykami, później strzelanie z łuku (całkiem intuicyjne, choć na początku jest problem), pokonałem wiadomo kogo (dwukrotnie) i teraz oddaję się w służbę do komornika :)

Ciekaw jestem jak z trofeum za niezabijanie nikogo w trakcie głównego questa - czy jak ubiłem dwóch rabusiów (naskoczyli na mnie w drodze do Skalitz, jeszcze przed Rattay) to też się liczy, czy zaliczają się tylko ludzie, z którymi musimy walczyć w obrębie samej misji wątku głównego. Pewnie już sobie przewaliłem zdobycie tej trofki, ale co tam, może kiedyś przejdę ponownie - na razie zbyt dobrze się tu czuję, by grać pod pucharki.

Ogólnie gierka początkowo ma więcej z tzw. "symulatorów chodzenia", niż ze Skyrima czy innego open world RPG. Aktualnie zaś przypomina mi... Shenmue - tym powolnym budowaniem fabuły, tymi wszystkimi obowiązkami, które otrzymujemy... W każdym razie zdecydowanie jest to coś świeżego w temacie i cieszę się, że wsparłem tych twórców, kupując ich dzieło w dniu premiery. Może nie jest ono doskonałe, ale na pewno ma swoją własną tożsamość i tzw. "duszę", a to w dzisiejszych czasach rzadko spotykana cecha.

Odnośnik do komentarza

Pisałem już o nim. Skoro jesteś w użycach polecam jeszcze quest z zielarką. Kończy się bad tripem i od razu podpowiem tak trzeba otworzyc odbyt świni wytrychem. Uwierz mi zrozumiesz czemu to napisałem jak dojdziesz do tego momentu. Dzisiaj ten jeden quest zrobiłem i made my day. Goty moje

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Nie ma pauzy podczas filmików, też mnie to boli.

 

Jestem po głównej misji w której

robimy atak na obóz bandytów

W końcu jakaś konkretna akcja, raz padłem przez swoją głupotę ale się udało. Gra jest świetna, czasem mnie przytłacza ilosć zadań które mogę aktualnie zrobić bo nie wiem za co się zabrać a ciągle dochodzą nowe :D

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, wojnar napisał:

Jestem po głównej misji w której

  Pokaż ukrytą zawartość

robimy atak na obóz bandytów

 


Nie wiem, czy to ta sama gdzie prowadzimy dochodzenie, a później

Spoiler

dwóch bandziorów w lesie, ale też jestem przed jakimś najazdem na bandycki obóz

.
Postanowiłem jednak na szybko przerwać, pojechać do miasta i opchnąć trochę zebranego towaru (Henry już ledwo łaził). Wpadło trochę złota i można dalej kontynuować przygodę, choć kusi jeszcze zajrzeć do Skalitz - z powodu gołębnika i dlatego, że przy poprzedniej wizycie upchnąłem parę rzeczy do kuferka w chacie rodziców i ciekawi mnie, czy wciąż tam są :)

Odnośnik do komentarza

Polecam eksplorować różne lasy czy skarpy, obok jednej z wsi znalazłem na skarpie coś co wyglądało jak gniazdo a w nim

martwy koń który miał na sobie zbroje! mogłem ją zlootować i założyć na swojego konia. Nie widziałem nigdzie zbroi do kupienia więc to pewnie jedyna dostępna w grze

 

Aż chce się chodzić po tych lasach, dużo ciekawych miejscówek.

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, blantman napisał:

trzeba otworzyc odbyt świni wytrychem. 

 

Co kur.wa xD

 

Wredny ja z tymi trofeami to bym poczekal skoro gierka zbugowana zeby potem nie bylo ze cos nie wpadlo co powinno. Swoja droga trofiki tez zaje.biste :D

Mi narazie wpadl spaslak. I ta ikonka wieprza jak sie przejemy :banderas: Ja dopiero jestem u mlynarza. Ale chyba daruje sobie misje gdzie musze sie wlamac i wykrasc cos ze skrzyni. Az ogarne lepiej te wytrychowanie. 

 

Czuc czasem niski budzet ale gierka ma klimat FENOMENALNY. Centralnie jakby cie przeniesli w czasie. 

Czy tylko mi ten zly kojarzy sie z 

 

70aktkpTURBXy9kOTQyM2Q5MjAzZTE1YzljMjdhM

 

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, kanabis napisał:

Ja dopiero jestem u mlynarza. Ale chyba daruje sobie misje gdzie musze sie wlamac i wykrasc cos ze skrzyni. Az ogarne lepiej te wytrychowanie.


Olej wytrychwanie (ja się przy tym załamałem) i normalnie pogadaj z katem - sprzeda Ci tę błyskotkę za 15 groszy chyba.

Jeśli chodzi o trofea to mam je w doopie aktualnie - kiedy widzę bandytów, nie mogę się powstrzymać, by nie wyrżnąć ich obozu (zabieram ich uszy, ciekawe, gdzie mogę je spieniężyć), a z tym celibatem też nie wyjdzie, bo muszę zaliczyć Tereskę - fajna dziołcha z niej :cool2:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Wytrychy to zdecydowanie najbardziej wkrwiający element poza mimo wszystko niedogodnym systemem sejwowania.

 

Generalnie ta gra kojarzy mi się ze starymi, klimatycznymi rpgami z pc. Albo nawet z rpgami rogrywanymi z użyciem kilku kości i kartką papieru ( co starsi ogarniają  :)  game master ). 

Tyle, że w opisywanych wyżej wyobraźnia grała pierwsze skrzypce. A w kc:d następuje materializacja wyobrażanej wcześniej rozgrywki. 

I pomyśleć: Od lat 90tych musiałem czekać na tą chwilę!

 

Plansza szybkiej podróży z opcjonalną możliwością napotkania npca. też robi wrażenie. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...