Skocz do zawartości

Street Fighter V


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

244h synek na liczniku w dote 2 jeszcze jak była w becie,więc z czym do ludzi. Ta gra jest zbyt nudna i czasochłonna,bo musisz spędzić ~1h na taborecie bez wytchnienia i nastawić się na flamerów jak musisz otworzyć drzwi,odebrać telefon,czy się wysrać. Typowy szajs dla frustratów, którzy napinają dupę z powodu kilku pixeli na monitorze crt. Do tego nawet jak grasz dobrze to i tak możesz trafić na ruskich, którzy będą się miotać jakby im dywan spadł ze ściany na podłogę.

 

Za casuala to sto kutasów w dupę i rozważałem cios akrobatyczny,ale napiłem się herbaty i mi przeszło :)

 

Dota to od 10 lat to samo klikadło z inną grafiką i jakoś nie narzekasz. Nie wiem co można zmienić w bijatykach w obrębie jednej serii żeby Cię usatysfakcjonować. Pojedynki małych dzieci na wombatach przy użyciu broni wyciętej z czerstwego chleba ?

Koniec offtopu

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

street fighter 5 na bank nie będzie złożony, tak tak.

 

zdajesz sobie sprawe że bijatyki to nisza w porównaniu do esportów? to dlatego są dużo mniejsze pieniądze na turnieje, nagrody itd. niż w jakąś dote i inne klikadełka.

 

500tys dolców na pule nagród w bijatyke to ogromne pieniądze, nic tylko się cieszyć :).

Odnośnik do komentarza

Ja mam cichą nadzieję, że w związku z pakowaniem przez sony sporo kasy w street fightera zajmą się w końcu promowaniem gry w polsce. Gry z tego gatunku leżą u nas z promocją tak jak Yakuza na zachodzie. Zero reklam,czy standów w marketach oznacza, że gry kupuje tylko garstka zapaleńców rozsianych po całym kraju przez co ciężko znaleźć ludzi do spotkania. Z drugiej strony jak się nie ma adblocka to można odnieść wrażenie,że otworzysz lodówkę,a tam trailery lola i czołgów.

Odnośnik do komentarza

No niestety, system oparty na kręceniu kółek tudzież czardżowaniu, nie daj boże jakichś parry jak w SF3 nie ma szans przebić się do głównego nurtu. Tzn. SF to jest globalna marka i mainstream, ale tylko na poziomie rozpoznawalności i sentymentu, bo grać to mało kto w to gra. Raczej nie ma tu co przyciągać januszy, którzy potencjalnie mogliby się wgryźć w temat.

Odnośnik do komentarza

(...)

 

Koniec offtopu

 

 

 

Też chciałbym zakończyć, ale jak na hipokrytę przystało już w następnym poście zaczynasz znowu wypominać o czołgach i o lolach. OK. :thumbsup:

 

 

244h (...)

 

 

 

Wcale nie tak dużo żeby wszystko obcykać. Sorry, że nie mam życia ani cycatej dziewczyny. Spokojnie grałem w klasyczne Tekkeny, Mortale i Street Fightery parę razy więcej.

 

 

(...) Do tego nawet jak grasz dobrze to i tak możesz trafić na ruskich, którzy będą się miotać jakby im dywan spadł ze ściany na podłogę.

 

(...)

 

 

Mute, nerwy niczym zimna stal i jak jesteś serio dobry to możesz wygrać i mieć z tego OGROMNĄ satysfakcję.

 

 

(...) Typowy szajs dla frustratów, którzy napinają dupę z powodu kilku pixeli na monitorze crt. (...)

 

 

 

Ewidentnie sam napinasz dupę z powodu kilku pixeli na monitorze crt. Frustracie. Casualowcu. Synek.

 

 

(...)

 

Dota to od 10 lat to samo klikadło z inną grafiką i jakoś nie narzekasz. (...)

 

 

 

Przynajmniej od 10 lat, a nie od +20. BUHAHAHA! Sam nie grałem w dudu 10 lat temu, więc jest to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie. W przeciwieństwie do dreptania w miejscu na kĄsolowym rynku bijatyk.

 

 

(...)

 

Nie wiem co można zmienić w bijatykach w obrębie jednej serii żeby Cię usatysfakcjonować. Pojedynki małych dzieci na wombatach przy użyciu broni wyciętej z czerstwego chleba ?

 

(...)

 

 

 

No widzisz, sam nie wiesz czego chcesz. Jest mnóstwo, ku.rwa, rzeczy.

 

- przywrócić parry (to był dobry standard i powinien zostać; przynajmniej sprawiał, że spamowanie firebali było nieopłacalne)

 

- rewolucyjną innowacją w dwójce były speciale, w trójce był parry system, w czwórce NIC. Wprowadzić coś bardziej innowacyjnego niż wstawianie nowych pasków speciala. Mają budżet na grafików to mogą wprowadzić naprawdę nowe elementy. Spontaniczny pomysł wymyślony na kiblu: możliwość robienia kontr na przyjęciu ciosu na blok (kosztem paska speciala i przy standardowej stracie zdrowia za blok) (odsyłam również do topicu Tekken 7 gdzie piszę więcej co można zmienić w obrębie jednej serii i jakich archaizmów można się pozbyć).

 

- dawać nowe, oryginalne postacie. W Street Fighterze II były nowe postacie względem jedynki, Street Fighterze III były nowe postacie względem dwójki. Uwierz lub nie, właśnie między innymi dlatego były to dobre gry. #bombyprawdy A jeżeli Janusze gejmingu mają sentymenty i chcą się przez następne 30 lat brandzlować nad rozciąganiem Dhalsima i elektrycznymi piardami u Blanki to mogą:

 

 

 

 

- czy naprawdę tworzenie setupów powinno opierać się na skakaniu niczym mario-kangur na sterydach? archaizm i skamielina.

 

- zadbać o dynamikę i płynność zamiast klockowatej wymiany ciosów ze strit fajtera 2

 

- zadbać o balans o balans postaci, W czwórce ewidentnie jedne postacie mordują inne postacie na zasadzie 'papier, nożyce, kamień'. Jak w pos.ranej docie, ale przynajmniej w docie możesz zwerbować team złożony z np. papier, kamień, kamień, nożyce, nożyce. No i dota ma ciągłe, regularne apdejty. Jeżeli jeden hiroł w docie jest przesadzony to po miesiącu zostaje wypuszczana darmowa łatka i (przeważnie) jest git. Tymczasem w Street Fighterze IV trzeba czekać kupę czasu na wersję Super, Ultra, Hiper, Arcade, Deluxe* (*niepotrzebne skreślić) i płacić 200-300 zeta. A i tak przeważnie nic nie jest załatane, poza dodaniem dwóch-trzech postaci z poprzednich odsłon, które prawdopodobnie powinny już mieć wnuki.  :reggie:  Capcom powinno się uczyć jak aktualizować content i integrować ze społecznością graczy od  :newell: . Może wtedy będzie miało pieniążki.  :cebula:  tl; dr: Street Fighter IV to niezbalansowana MOBA w trybie 1 vs 1.

Odnośnik do komentarza

 

Spontaniczny pomysł wymyślony na kiblu: możliwość robienia kontr na przyjęciu ciosu na blok (kosztem paska speciala i przy standardowej stracie zdrowia za blok) (odsyłam również do topicu Tekken 7 gdzie piszę więcej co można zmienić w obrębie jednej serii i jakich archaizmów można się pozbyć).

 

Ty to chyba ostatnie 20 lat ewolucji bijatyk przespałeś w tym kiblu, bo te "kontry po ciosie na blok" wystąpiły w serii Street Fighter Alpha 1,2,3 i nazywały się, uwaga, Alpha countery, będąc jedą z wizytówek tej podserii :miner:

Odnośnik do komentarza

No sorry Batman, ale tym tekstem o spamowaniu fireballi (i sugerowaniem, że spamowanie fireballi jest opłacalne) mocno zdyskredytowałeś swoją opinię w tym temacie.

 

- zadbać o balans o balans postaci, W czwórce ewidentnie jedne postacie mordują inne postacie na zasadzie 'papier, nożyce, kamień'. Jak w pos.ranej docie, ale przynajmniej w docie możesz zwerbować team złożony z np. papier, kamień, kamień, nożyce, nożyce. No i dota ma ciągłe, regularne apdejty. Jeżeli jeden hiroł w docie jest przesadzony to po miesiącu zostaje wypuszczana darmowa łatka i (przeważnie) jest git. Tymczasem w Street Fighterze IV trzeba czekać kupę czasu na wersję Super, Ultra, Hiper, Arcade, Deluxe* (*niepotrzebne skreślić) i płacić 200-300 zeta. A i tak przeważnie nic nie jest załatane, poza dodaniem dwóch-trzech postaci z poprzednich odsłon, które prawdopodobnie powinny już mieć wnuki.  :reggie:  Capcom powinno się uczyć jak aktualizować content i integrować ze społecznością graczy od  :newell: . Może wtedy będzie miało pieniążki.  :cebula:  tl; dr: Street Fighter IV to niezbalansowana MOBA w trybie 1 vs 1.

Matchupy w bijatykach istniały od zawsze i raz, że nie ma szansy żeby coś się w tej kwestii zmieniło, a dwa, że nie ma takiej potrzeby. I właśnie całe szczęście, że Capcom wydaje grę w którą można spokojnie grać wiedząc, że za tydzień nie będzie już całkowicie inna oraz że daje grze czas na rozwinięcie się, a samym graczom możliwość, a nawet konieczność zaadaptowania się do tego jak gra wygląda, zamiast słuchać bólu dupy gimbazy na forach internetowych i patchować stuff co tydzień tylko dlatego, że ktoś sobie z czymś nie radzi.

 

I tak jak napisał Qjon - brawo, wlaśnie wymyśliłeś alpha countera. :sorcerer:

Odnośnik do komentarza

Kontry po ciosie na blok z Alphy są wciąż bardziej do przodu niż Street Fighter II w opakowaniu V. :sorcerer:

 

Jak fireballe w IV nie są opłacalne to czemu MLG pojedynki Sagat vs Ryu wyglądają jak wyglądają?

 

I nikt nie słucha gimbazy w Docie. Przykład: pub scena narzekała na Snajpera, że jest za mocny, pro scena narzekała na Snajpera, że jest za słaby. Boski :newell: ostatecznie zbuffował snipera.

Odnośnik do komentarza

Nie napisałem, że fireballe nie są opłacalne, tylko że spamowanie nimi nie jest opłacalne. Spamowanie to napierdalanie czegoś bezmyślnie z nadzieją na dobry efekt, takie używanie fireballi w sf4 można mocno ukarać, nawet bez obecności parry. To co widzisz w walkach na wysokim poziomie to nie jest spam, tylko wykorzystywanie tych ciosów do kontroli tempa gry i przestrzeni, przy którym cały czas trzeba mieć na uwadze takie kwestie jak spacing, czy to jakie opcje do skontrowania nas posiada przeciwnik w danym momencie. :)

 

Wiadomo, że sf4 czy w przyszłości sf5 to trochę sf2 w innym opakowaniu, street fighter to w końcu street fighter, core gry jest zawsze ten sam (może poza third strikiem) i tego chcą ludzie (jest przecież masa innych bijatyk, które różnią się od sf znacznie bardziej, niż poszczególne części sf między sobą), z części na część oczekując tylko ciekawych mechanik, które jakoś ten core urozmaicą (w sf4 był to focus attack).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.