Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również posiadam Bloodborne w edycji roku. Ta gra to Arcydzieło!

 

Serio, nie można porównywać BB do GoW.

To są zupełnie inne gry. Inne podejście do prowadzenia fabuły, inny gameplay. System walki w BB to mistrzostwo a klimat zabija ten z GoW.

GoW to gra dla mas, owszem jest tam trochę zapożyczenia z gier soulslike ale więcej z gier przygodowych jak U4. Niestety całość podana na dysku rozczarowuje mnie. Nie będę się już powtarzał co mnie od gry odbiło bo jest to już Tobie dobrze znane

 

P.S.

Nie ma sensu prowadzenia tej dyskusji na siłę. Oboje mamy inne zdanie ale to przecież nic złego

 

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, aphromo napisał:

Widze, ze obraza bozka wywolala gniew akolitow, coz, polecam Ci Kolos zebys zagral w obie gry jedna po drugiej i moze wyciagniesz inne wnioski :)

Ale doszedłeś chociaż do Zakazanego Lasu, czy zragequitowałeś po n-tym gang bangu od pierwszych wilkołaków na moście? 

 

Ech to klasyczne okopywanie się na pozycji, w przekonaniu, że przyznając się do ignorancji wyjdzie się na retarda. Xd 

Odnośnik do komentarza

Porownywac BB do GoW to tak troche jak zestawic Adriane Lime i ta druga Brazylijke i dochodzic przy ktorej ma sie czestsze oraz intensywniejsze zmazy. Posiadanie BB bez dodatku to tak jakbys mial pol fiuta. 

Kluczem do mojej fascynacji GoW (czy jakiejkolwiek innej gry) jest brak porownan. Pewne analogie zawsze sie znajda, pewnie, ale nie chce i nie powinienem poslugiwac sie zayebistoscia jednej by umniejszyc pyerdolniecie drugiej. Grajac w God of War myslalem tylko o God of War. A jesli nawet cos mi sie skojarzylo to juz pozniej po przejsciu gry i tylko wychwytujac to co najlepsze. Dlatego przytoczylem wczesniej NGB. 

Ta “sztywnosc” jest dla mnie nieobecna bo sama rozgrywka i wszystko wokol swietnie sie bronia i bez mozliwosci “wskakiwania na kazda skale”. Mam dokladnie to czego chcialem, a nawet wiecej bo nie spodziewalem sie, ze az tak to wszystko dopieszcza. Cale cisnienie, brak wczesniejszego hype’u i brak newsow wyladowalem grajac w ten majstersztyk. Dlatego jest dla mnie idealny.

Jesli ktos czytal moje spusty nad Bloodborne wie jaka miloscia daze gre Miyazaki’ego. Na tyle wielka, zeby uhonorowac ja calakiem. I to wszystko w nieskazitelnej, pozbawionej porownan do DSow, miesistej atmosferze. Podobnie bylo z Horizon ZD CE. Od poczatku do konca milosc bezwzgledna plus calak. 

Ja gier nie porownuje, biore co mi daja i obracam to w przyjemnosc z obcowania z nimi. 

Berion, 40h w slasherze da sie zrobic i nie jest to za duzo. Na dwa lata przed skonczeniem mojej przygody z NGB licznik godzin dobil do 999 i tam juz zostal. W DMC3 gralem chyba z dwa lata wiec czym jest dla mnie stowka w grze Barloga ;)

 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

 

6 godzin temu, Kolos28 napisał:

inny gameplay.

Nie. Wiadomix w GoW jest Atreus + pare innych bajerkow, ale ogolnie jest podobienstwo pomiedzy nim a BB, zwlaszcza ze sam BB to tez bardziej dynamiczna odmiana soulsow.

6 godzin temu, Kolos28 napisał:

a klimat zabija ten z GoW.

No akurat tego bym nie porownywal.

Odnośnik do komentarza

W GoWie nie ma nawet paska staminy, stun-locków, jest w ogóle inny system progresów, a sam GoW ma checkpointy i combosy których w BB nie ma. Te gry łączy chyba tylko perspektywa, bo Twój tekst o podobieństwach wyglada jakbyś grał w notkę prasową i powielał farmazony zrodzone z ekscytacji, a nie w grę. Mitologizacja mocno, mówiłem ci to już wielokrotnie.

Edytowane przez Paolo de Vesir
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

@Yap Jak dla mnie za dużo. Ale akurat w mordobicia wszelakie to ja grać nie umiem, więc przechodzę je bardziej casualowo. Nie potrafię zrozumieć ekscytacji systemem walki (rzadko nawet używam jakichś wymyślnych combosów bo zwyczajnie wklepywanie ich mnie męczy ;p). Nowy GoW bardzo mi się podoba, jest głębszy i mechanika a la RPG też przypada mi do gustu. Ale do monumentalności poza wiadomymi momentami jej zdecydowanie brakuje, czegoś co zawsze robiło efekt wow w poprzednich częściach. Czekam na game+ i cenę ~80zł. :D Bez wątpienia to jedna z najlepszych gier tej generacji.

 

@XM. No tak wszystko to nie, ale dzięki. Wychodzi na to, że nie wiemy.

Edytowane przez Berion
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
9 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

 Te gry łączy chyba tylko perspektywa

Zdecydowanie nie, Paolo. I nigdzie nie napisalem ze gameplay jest identyczny, bo to oczywiste, ze nie jest, ale ze generalnie jest podobny.

Odnośnik do komentarza

Niedawno odpaliłem sobie GoWa 3, trochę po to, żeby sobie porównać na świeżo po zaliczeniu najnowszej części, a przy okazji wbić ostatnie brakujące trofeum, i powiem Wam, że gra (abstrahując już od tego, o ile słabsza jest od pierwszych dwóch) wypada strasznie płytko, wręcz kiczowato. Dotarłem do labiryntu i już nie włączyłem (łącznie zaliczyłem 2 razy plus teraz nie do końca). Patrząc z tej perspektywy mogę rzec, że ogólny kierunek zmian był bardzo dobry. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...