Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

COD (2019) jest już tworzony również z myślą o konsolach następnej generacji. Czyli można raczej założyć, że premiera next-genów nastąpi w pierwszej połowie 2020. Tym bardziej, że Nintendo pokazało reszcie, że z premierą sprzętu nie trzeba czekać do tego najgorętszego, przedświątecznego okresu.

https://www.eurogamer.pl/articles/2018-07-03-call-of-duty-2019-z-kampania-fabularna

Odnośnik do komentarza

Ok, ten post może zrozumieją głównie starsi wyjadacze i to nie wszyscy.

 

Generalnie jestem na etapie odświeżania gierek z dawnych lat, ostatnio upodobałem sobie zręcznościowe RPG-i (których wysypał sukces D1, a potem D2), a także gier przygodowych. To co się rzuca w oczy, to specyficzny humor sytuacyjny. Jest radosny, wysublimowany, a przez pryzmat dzisiejszych standardów - suchy jak wiór (bo internet nas zepsuł). Jest w nim jednak jakiś pierwiastek, który sprawia że się uśmiecham mimo wszystko, oraz wywołuje jakiś deficyt  w obecnym stanie branży. O czym piszę? Ot podam kilka przykładów.

 

Monkey Island 1 -

 

Spoiler

Guybrush wchodzi do karczmy, widzi pirata ze szklanym okiem, a gdy zagaduje, jedna z kwestii brzmi: "Macie gdzieś tarczę do rzutków?". Na co pirat odpowiada: "Była. Ale zdarzył się STRASZNY wypadek. Lepiej nie łączyć alkoholu z grą w rzutki" :)

 

Albo Simon the Sorcerer:


 

Spoiler

 

Simon musi skontaktować się z magami, by pomogli mu ogarnąć magię. Ponoć magowie lubią przebywać w karczmie. Gdy ich odnajduje, oni zaprzeczają że są magami, po prostu lubią się przebierać w togi bo są wygodne i tylko tak wyglądają. Jedna z kwestii która rozwiązuje problem, brzmi: "No bo jak najadę kursorem na was, to pisze na dole że jesteście magami" :)

 

 

 

 

Albo chociażby głupia scenka z intra Nox:

 

Spoiler

Gdy mroczny rytuał jakiejś czarownicy, zostaje przerwany niespodziewanie przez to że zgasła jej jedna ze świeczek kręgu przyzwania :D

 

Może to odważne co powiem, ale czasami mam wrażenie, że ten kreatywny poniekąd rodzaj humoru, wynikał z papierowych sesji RPG (typu DnD), gdzie gracze wczuwali się w wymyślone postacie i byli częścią snutej ustami mistrza gry historii. Złota era papierowych rpg to właśnie lata 1980-2005, potem nastąpił kryzys spowodowany zmianą pokoleniową. Nowe pokolenia bardziej odizolowane i przykute do sieci, nie łyknęły bakcyla wspólnych spotkań w gronie na żywo. Ja byłem aktywną częścią tej subkultury i doskonale wiem, że sesje w papierowe rpg były bogatą kopalnią pomysłów przeróżnych sytuacji, przezabawnych momentów i spontanicznej kreatywności. Nie zdziwiłoby mnie to, gdyby wiele z pamiętnych chwil czy żartów w kultowych tytułach wynikało właśnie z sesji fabularnych na żywo.

Jak się gra w te stare gry i miało się styczność z tym fenomenem, to idzie to po prostu wyczuć. Ostatnia gra gdzie mocno czułem te klimaty, to był chyba Dragon Age: Origins. I kurde, nie wiem jak wam - ale brakuje mi tego, chociaż wiem że oczekiwania młodszych graczy są inne i takie coś mogłoby nie przejść. No chyba, że w jakimś indyku puszczającym oko do starszych pokoleń graczy ;)

  • WTF 4
Odnośnik do komentarza

https://www.oneangrygamer.net/2018/07/naughty-dogs-sjw-agenda-gets-called-out-by-youtubes-robingaming/62888/

 



(Last Updated On: July 3, 2018)

Verified YouTuber RobinGaming has been a big fan and supporter of Naughty Dog over the years, but he’s had enough. While he tried to ignore the slow growing tumor of SocJus, metastasizing within Naughty Dog’s culture, he eventually reached a breaking point where he had to call out the company’s SJW agenda.

 

no właśnie

czy sequel symulatora noszenia drabin i pchania kontenerów na śmieci z dodatkiem imołszyns będzie kolejnym krokiem milowym w marginalizacji zachodnich gierek video dla świadomego konesera tegoż medium? dyskutujmy

Odnośnik do komentarza

Chciałem tylko napisać kilka słów o tym jakie gierki są fajne

 

Moje najlepsze wspomnienia z gierkami związane są z bliskimi mi ludźmi.  Pamiętam jak zagrywałem się z ojcem na dywanie w Battle City na Pegasusie, jak wspólnie z siostrą graliśmy w Gothica (ja grałem, a siostra cały czas siedziała obok i komentowała moje decyzje xD),  z rozrzewnieniem wspominam jak wspólnie z kuzynami przegraliśmy setki godzin  na emulatorze Nintendo 64 grając w Super Smasha, Mario Party czy uganiając się za balonami w Mario Kart. Potem był Xbox 360 i lata spędzone na graniu z moim bratem na split-screenie. Wspólne wielokrotne przechodzenie kampanii i Valhalla w Big Team Battle.  Potem były studia i noce przegrane z kumplami w PESa, przerywane skargami sąsiadów o zakłócanie ciszy nocnej.

 

Teraz mieszkam w innym mieście,  w domu rodzinnym pojawiam się 2-3 w roku. Młodszy brat z którym niedawno grałem w Halo 3 jest teraz w technikum. Ale gry takie Sea of Thieves pomagają nam utrzymywać kontakt. Za każdym razem jak przyjeżdżam wspominamy sobie nasze pirackie przygody i to jest właśnie chyba największa siła gierek, zbliżają ludzi do siebie.

Wydaję mi się że nawet jeżeli ktoś gra głównie w gry singlowe, to nie traktujemy tego jak wyłącznie osobistego doświadczenia i lubimy dzielić się z innymi naszymi przeżyciami i emocjami, czego dowodem jest również to forum. Także podsumowując gierki to naprawdę wspaniałe medium 

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Gierki <3

 

Pamiętam jak kiedyś za małolata ziomek wpadł do mnie na sylwestra i przeszliśmy całego Riddicka na PC jedząc słone paluszki. Wtedy jeszcze wierzyłem że można się dobrze bawić bez alkoholu i narkotyków :pawel:

 

Na zawsze w moim seruszku zostaną też Herosi Trzy. Ciagla gra na kilka osób przy jednym piecu. Potem były czasy internetu ale to już nie było to samo i ciągle spotykaliśmy się aby grać na jednym taborecie.

 

Zaraz po moim wyjeździe do UK ziomek kupił sobie Xboxa 360 więc jak przyjeżdżałem do domu to za każdym razem przywiozłem jakąś grę. Raz kupiłem Gearsy 2 na premierę z padem i przeszliśmy całą grę na split screenie :banderas:Od tamtej pory jest to moja ulubiona seria.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.