Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

no z przykładami wizualnymi koleś mógł się lepiej postarać 

 

ale generalnie typ ma racje, 98% gier AAA to teraz to to samo goowno w które graliśmy dziesiątki razy, zapakowane w inne opakowanie i trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć.

 

Z jednej strony nic mi do tego jeśli ktoś chcę i dobrze się bawi grając w dziesiątą taką samą grę Bethesdy, kolejną iteracje Forzy Horizon, czy kolejne "cinematic experience action adventure game".

 

Ale moim zdaniem prasa, portale, słynna średnia na Metarcriticu i przede wszystkim gracze powinni być bardziej krytyczni do tego typu pójścia na łatwiznę. A niestety często wręcz odwrotnie i te bezpieczne gierki, niczym się nie wyróżniające bo wcześniej powstało już kilka bardzo podobnych gier, podnoszone są do rangi "mesjaszów". 

Edytowane przez oni
Odnośnik do komentarza

Z powodu postępującej casualizacji branży przeciętny gracz chce to co już zna/lubi, a najczęściej jest to co bogaty wydawca jest w stanie zareklamować. Taki wydawca nie zaryzykuje kampanii na rzecz czegoś nadzbyt oryginalnego stąd będzie szedł w bezpieczne schematy i koło się zamyka.

 

Jakbyście mieli wątpliwość czy tak jest to poproście jakiegoś niedzielnego gracza by pokazał Wam swoją kolekcję. Jestem na 100% pewien że będzie miał przynajmniej kilka gier z tych serii:

 

>FIFA
>Assassin's Creed

>Battlefield

>Call of Duty

+ ew. Far Cry i jakieś głośne AAA na PlayStation 4 (Xbox w Polsce to folklor).

Odnośnik do komentarza

Z tego powodu nie gram w żadne assassiny i far cry'e. Dzięki temu że odłożyłem po godzinie Horizona,  nie ruszyłem jeszcze spider-mana, potrafię czerpać 100% satysfakcji z god of wara i  gta, czy zaraz rdr'a. Chociaż osobiście uważam ten zarzut  z filmiku za przesadzony, Uncharted to gra na 12-16h, która jest dosyć mocno  stężona akcjami i  fabułą, przez 4 części może w trójce na pustyni poczułem znużenie.

Ciągłe zmiany scenerii, bohaterów, plus oczywiscie grafiki i troche mechaniki jednak daje radę, irytacja nadeszła dopiero przy LL, które odłożyłem po  2h, no niestety to już było za dużo.

Edytowane przez milan
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Bliźniacze podobieństwo gameplayowe kolejnych części gier AAA to rzecz oczywista, bo skoro coś się sprzedało, a gracze chcą więcej tego samego, to po co ryzykować i sobie utrudniać development - szkielet gry jest, damy nowe lokacje, nową skórkę i można otwierać szampana (w dupie). Jeżeli coś powinno w tym trendzie martwić, to upodobnianie się różnych IP do tego samego stylu rozgrywki, a już w szczególności nieuzasadnione pakowanie wszystkiego w sandboksy, ale tutaj też nic nowego nie piszę.

Jednak to wszystko jest takim szukaniem problemów na siłę, bo rynek jest obecnie tak bogaty i urozmaicony, że nawet jeśli odrzucić gry AAA to i tak mamy grania na kilka lat do przodu. Grami AAA łatwo się przejeść, więc logicznym jest, że należy je sobie rozsądnie dawkować. Jeśli ktoś nagle próbuje w miesiąc nadrobić wszystkie cztery części Uncharted to sam prosi się o mdłości. Ale seria rozłożona na kilka lat? Jak najbardziej, bardzo chętnie.

Urozmaicenie, panie Ferdku. Mówi to panu coś?

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ostatni cod jaki grałem to 4, ostatni Far Cry to 2, assasin 1. Ja tam nie czuję znużenia a te popularne serie mi nie podchodzą więc w nie nie gram ale też nie krytykuje. Po prostu nie mój gust. Tak samo nie narzekam na brak gier, mam w co grać i nigdy nie czułem braku gry do ogrania. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, milan napisał:

Kmiot ma rację, można ponarzekać lokalnie na serie, ale globalnie jest taka wuchta gier że stwierdzenize rynek gier się zyebał  oznacza że się ma jedną konsolę i nie lubi 20 gatunków gier.

Ależ oczywiście. Pan Kmiot to rigcz, ale ogólnie to sobie sami lubimy poszukać chuya do dupy z tymi analizami. Brakuje jeszcze żeby zrobił się z tego temat z wspominkami jak to kiedyś było. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, milan napisał:

No w tym temacie fajnie przebiega dyskusja póki nie wlatuje ktoś i nie lamentuje że ludzie lubią szukać ch,uja do du,py  z analizami.

No albo ktoś nie napisze, że gierki indie to pixelart, też bardzo dużo wnosi do dyskusji. 

Odnośnik do komentarza

No i dlatego tak bardzo jesteśmy podatni na te wszystkie remastery/remake'i gier, które robily na nas wrażenie za dzieciaka. Zresztą tak jak mówi pan Chmurka, każda dziedzina kultury działa na podobnych, utartych kupe lat temu trope'ach jak na przykład muzyka, którą nasi starzy słuchali to pewnie ewolucja muzyki, którą czarni z Missisipi wymyślili a biali podłapali i sprzedawali jako swoje. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że im jesteśmy starsi tym bardziej oddalamy się od ogólnego zrozumienia czym aktualnie jara się świat, akceptacja popkultury wymaga od nas dużo większego wysiłku dlatego teraz większość 30+ latków nie jest zbyt otwartych na rzeczy, którymi równie dobrze mogli by się jarać w wieku szkolnym, spójrzmy na Minecrafta - przecież my jako pokolenie wychowane w latach 90 kochamy klocki więc dlaczego praktycznie nikt z nas tutaj na forum nie jest zbyt zajarany tym? Pewnie dlatego, że wychowani na plastikowych klockach jednak dużo bardziej do naszej świadomości przemawiają klasyczne zestawy LEGO a nie tam wirtualna piaskownica w której teoretycznie możemy zbudować sobie co tam chcemy. Jeśli chodzi o gust muzyczny to raport big data spotify'a mówił o tym, że między 14 a 25 rokiem życia gust bardzo szybko się wykształca żeby po 35 roku już kompletnie ukształtować, przerażające czyli co za 7 lat już nie będę chciał słuchać nowej muzyki i będę jak te dziady co słuchają tylko Slayera? :smutas:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...