Skocz do zawartości

The Walking Dead - Telltale Games


Mustang

Rekomendowane odpowiedzi

Drugi sezon skonczony. Pierwszy podobał mi się dużo bardziej, ekipa tez była lepsza.

Tutaj bez problemu kogo mogłem to zostawiłem na śmierć i

odszedłem z Kennym. Chyba ze mnie zwyrol bo tylko jakies 12% graczy wybrało zeby nie ratowac niemowlaka tylko schowac sie za oslona. Niestety taki dzieciak w swiecie gdzie halas wabi zombie to balast :/

 

Odnośnik do komentarza

Co do zakończenia drugiego sezonu:

 

Twórcy wystawili na ciężką próbę cierpliwość gracza wobec Kenny'ego. Zasadniczo zabicie go jawi się jako nie taki zły wybór (zachowuje się agresywnie, nie umie się opanować, a potem postrzelony godzi się z losem), do momentu gdy Jane wyciąga schowane wcześniej dziecko z auta. Ponadto, kiedy ogląda się jego zakończenie, Kenny sprawia wrażenie innej osoby i co najważniejsze, ostatecznie ma rację co do istnienia i lokalizacji Wellington. Tak jak Kenny nierzadko mnie irytował (kiedy zabił Larry'ego i prawie został Lee na pastwę zombie, kiedy tak często przesadnie się złościł), tak zasadniczo była to jednak postać tragiczna, a trzeba przyznać, że wszystko robił dla rodziny i nigdy nie skrzywdziłby Clem.

 

Odnośnik do komentarza

Może trochę go nosiło, ale

dużo stracił, no i (pipi)a, to apokalipsa, ruskiego dzieciaka z miejsca bym odstrzelił, a nie ciagal kaleke za soba. Wolałem go od tej bandy randomów, drugi sezon wydawał mi się krótszy od pierwszego, w ogóle nie zzylem się z nowa ekipa. Sarah i Bonnie z miejsca do odstrzału a Mike to random od noszenia wody.

 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Pod względem szkieletu rozrywki bardziej także przypadł mi do gustu drugi sezon z racji, o której wspominasz. Płynne przejścia, ta ciągłość narracji, brak niepotrzebnych przestojów typu szukanie baterii i nauka obsługi jakiegoś przedmiotu.
To juz bardziej interaktywna historia, niż przygotówka p'n'c. Z drugiej strony przedstawiona historia w pierwszej części bardziej mnie zainteresowała - szczególnie trzeci odcinek.

Czekam na sezon trzeci. W międzyczasie mogliby uraczyć graczy nowymi przygodami Wilka.

Odnośnik do komentarza

na wilka trzeba będzie poczekać. teraz gra o kibel, kresy, meinkramft niby robią a ostatnio coś o jakimś interaktywnym serialu wspominali. za dużo biorą do dzioba i później przetrawić nie mogą :/

 

niedawno kupiłem kolekcję i zaczynam od początku czyli TWD 1, później 2 a na końcu wolf na deser. fajnie było sobie przypomnieć jak dobry i długi był pierwszy sezon. dwójka też jest świetna ale już w innym klimacie. dobrze że nie powielali pierwszej części tylko poszli dalej, lepiej, zmienili styl. końcówka typowo pod kolejny sezon. mam nadzieję że kiedyś powstanie.

Odnośnik do komentarza

Biorąc pod uwagę sprzedaż (ocenami nie należy się przejmować, ale te i tak mają oba sezony bardzo wysokie) zapewne tak będzie. Ale masz racje, Colin. Ekipa za dużo obowiązków na siebie bierze (co nie dziwi, Telltale to marka, która jest obecnie na chodzie, zatem chcą jak najwięcej zarobić), zamiast skupić się na danym sezonie wydają po jednym z kilku projektów, pracują nad nowymi markami. Mnie akurat TWD jak i Wilk oraz Gra o Tron niezwykle się podobają, jednak jak pomyśle, że nawet jak coś szybko zapowiedzą i to wyjdzie za powiedzmy dwa miesiące, to i tak na zwieńczenie sezonu będzie trzeba czekać do końca roku, a ta opcja już mniej mi się podoba - abstrahując od tego, że wolałbym wydać to sto zł i mieć komplet już na starcie na fizycznym nośniku danych, niż łuskać po dwadzieścia zł co kilka tygodni na dwie godziny zabawy z epizodem.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Po dwóch latach od przejścia pierwszego sezonu dzisiaj ukończyłem drugi. Jednak Telltale to mistrze w przedstawieniu fabuły i trzymaniu gracza w niepewności do samego końca. Drugi sezon podobał mi się bardziej z powodu szybszego tempa wydarzeń. Dylematy moralne jakie podejmujemy w grze zostawiają ślad w głowie i chyba o to właśnie chodzi w tej produkcji. Może się trochę zagalopuje ale dla mnie fabuła w dwóch sezonach gry TWD jest nawet lepsza niż ta w serialu. Teraz chyba pora ograć przygody Wilka :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kilka miesięcy temu zakupiłem na PSVita drugi sezon znakomitego The Walking Dead. Nie kupowałem go na na PSTrzy, bowiem chciałem nieco Vitę wesprzeć. Gra chodzi karygodnie. Przy dobrych wiatrach coś pomiędzy 4-16 k/s. Ostatnio kupiłem pierwszy sezon na przenośna konsolę Sony i gra hula aż miło. Nie jest to jeszcze idealna płynność znana z kapitalnego Wilka na PS4, ale różnica i tak miło zaskoczyła.
Dodam, że sympatycznie wykorzystano ekran dotykowy, choć nieco rażą ograniczone opcje w segmencie sterowania.

Edytowane przez Sylvan Wielki
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy później...

Co tutaj tak cicho? 4 dni temu wyszły pierwsze 2 odcinki.

Ostatnia dla mnie premiera grudnia to było właśnie The Walking Dead i naprawdę czekałem mimo obaw. Obaw spowodowanych The Walking Dead Michonne, które było najgorszą serią od Telltale. Miłym zaskoczeniem było to, że drugi epizod na App Storze był i jeszcze dalej jest za darmo, więc 2 odcinki są za 5 euro.

 

Co do samej przygody to jest to powrót do najlepszego sposobu opowiadania historii od Telltale. Postać Javiego to po Lee i Clem najlepszy protagonista w TWD. Bije Luka i jego ekipę z 2 sezonu na głowę. Pierwsze 2 odcinki mają świetną historię, pochłonąłem je jeden po drugim z przerwą na doładowanie baterii :D Są ciekawe i barwne postacie, zwroty akcji i za(pipi)iste uniwersum. Podoba mi się też to, że gramy Javim, a nie Clementine. Dla mnie ona zawsze była bardziej najlepszym kompanem jak Elie z The Last of Us niż grywalnym protagonistą. Choć, może przejmiemy też nad nią kontrolę w przyszłych odcinkach.

Podsumowując seria obrała dobry kierunek i jestem o nią spokojny. O wpadce jak z Michonne nie ma mowy. Warto brać, jeżeli ktoś lubi gry od Telltale.

Zostało mi ogranie Batmana i Wolf Among Us. Ale są Święta, będzie czas :) No i może Minecrafta, ale nie jestem w stanie się na razie przez niego przebić, choć ponoć jest tam świetna historia i bohaterowie.

 

A co do Michone. Jest to najsłabsza seria przede wszystkim z powodu nijako zagranej Michonne i tych ciągłych retrospekcji. Nawet wątek w aktualnych czasach nie jest zły, ale od ciągłego wracania w jej głowie do tych dzieci można było dostać do głowy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zawsze do tej pory ogrywałem gry od TTG w całości kiedy były dostępne całe sezony. Pierwsza gra od Telltale, którą zacząłem ogrywać po pierwszym odcinku to seria z Michonne, ale pierwszy epizod na tyle mnie nie wciągnął, że wróciłem do niej kiedy wszystkie odcinki były już dostępne. Teraz po ograniu Ties that Bind I&II i na myśl, że nie znamy nawet daty premiery 3 odcinka można dostać szału...

 

giphy.gif

Edytowane przez Voytec
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.