Skocz do zawartości

The Wolf Among Us


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orzeszek

ja wczoraj skończyłem, w dzień machnąłem cały sezon  :obama:  ogólnie polecam. finał mnie troche rozczarował, mimo to nadal nie jest przewidywalny, ale jakoś tak sie napaliłem na większego mindfucka. dziś machne bordery i napoczne walking dead <3

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Technicznie go.wno obesrane, czasem miałem takie spadki, że qte sie konczyly, zanim pojawily mi sie na ekranie klawisze do wcisniecia.

Nie miałem takich bugow (xbone).

 

Jestem wielkim fanem Telltale Games, a Wolf to chyba moj ulubiony tytul od nich.

Mi sie wlasnie bardzo, bardzo podoba jak ta gra jest zrobiona. Nie sila sie na jakies mocapy, genialna animacje, super grafe, etc.

Dzieki temu udalo im sie uzyskac niesamowity feeling GRY WIDEO. Nie probuja udawac, ze to film (jak u nieudacznika Cage'a) i efekt jest genialny (zreszta i tak nie mieliby na to kasy). Dzieki designowi, animacji, fenomenalnym ujeciom kamery i voiceactingowi wyszlo cos z pomiedzy komiksu, gry wideo i filmu.

Genialne.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W przypadku Telltale nie tyle rozchodzi się o grafike,animacje tylko jak to tragicznie działa.Moze wersje na blache czy cyfrowki na konsolach sa do przyjecia,ale sprobojcie  sobie retailowe edycje GOTY(przy takiej oprawie,konstrukcji,tylu latach doswiadczenia na tym silniku to pownno smigac bez zajakniecia).Co do Cage'a to bym nie przesadzal.W HR emolszyns rzeczywiscie byly nie male a w grach to rzadko spotykane i  w ktorej innej grze postacie ktorymi sterujesz moga nieodwracalnie zginac(brak checkpointow),a co za tym idzie jestes autentycznie obsr.rany  o los wirtualnego ludzika?

Odnośnik do komentarza

Właśnie skończyłem. Nie przywiązałem się do bohaterów aż w takim stopniu jak w TWD, ale doceniam interesującą fabułę i odwagę twórców, bo komiks chyba nie jest bardzo popularny, przez co opis gry może wydawać się dziwny. Poza tym Wolf ma wyjątkowo udany styl i daje całkiem sporą swobodę w kwestii podejmowanych decyzji. Ogólnie - świetna produkcja, wciągnęła mnie od początku do końca.

Odnośnik do komentarza

Nie taki straszny Wilk.

Oba sezony TWD bardzo mi się podobały. Ciekawie przedstawiona historia, gra potrafi trzymać w napięciu i zaskoczyć. Stąd też zakup The Wolf Among Usbył sprawą oczywistą. Po raz kolejny, znacznie więcej tu oglądania, niż grania samego w sobie, jednakże w ogóle mi to nie przeszkadza. Niestety brak pazura już tak. Przygody małej Clementine miały naleciałości tak lubianej przeze mnie Pieśni Lodu i Ognia, w której autor bezceremonialnie z bohaterami się obchodzi. Po otoczce można było sądzić, że i Wilk pośród nas przyniesie z sobą opcję "trup sieli się gęsto" jak i zakończenie wprawi w osłupienie widza jak końcówka kapitalnego filmu "siedem". Nic z tych rzeczy, jest bardziej statycznie, choć gra swoje momenty budowania napięcia ma, jednakże ich rozwiniecie już zachwytu nie budzi. Jak dla mnie nieco zmarnowany potencjał.

Z drugiej strony przygoda potrafiła mnie przykuć na na 4ro godzinne sesje i z chęcią załączałem kolejne epizody.

Warto też zainteresować się wersją na PS4, która działa ultra-płynnie w odpowiedniej rozdzielczości. Grafika jest przyjemna dla oka, choć nic tu z nowej generacji. Aktorzy spisali się na medal, a muzyka nadaje grze klimatu (kapitalne intro).

7/10 - grafika;
9/10 - audio;
9/10 - grywalność

8/10 - ocena końcowa;

Edytowane przez Sylvan Wielki
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Skończyłem wczoraj.

Na pewno urzekła mnie atmosfera, bo z pozoru połączenie postaci bajkowych z brutalnym życiem w nowoczesnym Nowym Jorku można było zwalić.

Fabuła okej, ale grania jak dla mnie zdecydowanie zbyt mało.

Jeszcze muzyka wrzucała co jakiś czas delikatne ciary, będę musiał przyjrzeć się bliżej temu Emersonowi.

Najlepsze dialogi mieli ofkoz Toad i Colin :cool:

 

 

Dobra rzecz, ode mnie 7+/10.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Gierka wyjątkowo mi "podejsza". Zderzenie baśniowych postaci z prozą życia to strzał w dychę. Dla mnie finałowy twist był mistrzowski (moje podejrzenia padały zupełnie w inną stronę). Koniec końców żałowałem tylko jednej decyzji...

 

edit: na PS3 rzeczywiście wyszła kupa, gierka co chwilę łapała zadyszkę, nawet w scenkach bez jakiejkolwiek interakcji.

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

wg. mnie najlepszy tytuł od telltale. o ile w przypadku wd udało im się zręcznie wpisać w komiksowy świat i stworzyć historię mogącą konkurować z tymi napisanymi przez kirkmana to w przypadku wilka wzięli super koncept z średnią moim zdaniem egzekucją i tchnęli w postacie z "fables" nowe życie podając wszystko w gęstym, wystylizowanym neo-noirowym sosie. nie mogę się doczekać dalszego ciągu w którym zapewne odwiedzimy farmę i dalej zagłębimy się w to niezwykle bogate uniwersum.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Niedawno skończyłem The Wolf Among Us. Byłem świeżo po TWD więc ochoczo od razu sięgnąłem po przygody Bigby'ego. Nie zawiodłem się. Fabuła bardzo ciekawa, tym bardziej, że nie znałem wcześniej komiksu na podstawie, którego powstała gra. Postacie bajkowe, które żyją wśród ludzi ? To naprawdę ciekawy pomysł :) Chociaż bardziej w napięciu trzymał mnie TWD i historia Clementine jest u mnie na pierwszym miejscu jeśli chodzi o gry od Telltale, to i tak czekam na kolejny sezon przygód Wilka.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

W trzecim epizodzie mamy dość znaczący wybór:

 

Zabiłem jednego z braci

 

Już w zapowiedzi kolejnego epizodu, ktoś tam mi to wypomina.

Ciekawi mnie, czy jakbym tego nie zrobił, sprawy też się tak potoczą?

 

że np. ten brat będzie mnie ścigał, a gdybym tamtego nie zabił, to dwóch by mnie ścigało, tak czy siak

 

Czy ta gra ma takie wybory, czy i tak wszystko idzie liniowo?

Warto przechodzić drugi raz?

Przed sobą mam czwarty epizod i widzę w osiągnięciach, że nie udało mi się odblokować wszystkiego :/

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Nawet tak nie pisz. Uniwersum aż prosi się o kolejne odsłony. Ostatnio odświeżyłem sobie tą znakomitą przygodę na Vicie. Klimat, historia, postacie, ten design.... Jedyne co mi zasadniczo przeszkadza, to karygodna jakość animacji, która nie tylko psuje odbiór, ale przeszkadza w rozrywce (podczas scenek niemal nie idzie trafić kursorem w dane miejsce).

Niemniej oczywiście warto, szczególnie, że można ją kupić za niewiele ponad dwadzieścia zł (cyfrowa edycja). No i rzecz jasna ten majstersztyk jakim jest:



 
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Korzystając z aktualnej promki kupiłem, bo dawno mnie interesował ten tytuł, wczoraj ukończyłem i :banderas: świetny samograj. Jedynie się mogę przyczepić do kwestii technicznych, wiadomo nic nowego nie odkryję, że silnik telltale to jakaś kpina. Dać to uniwersum francuzom z dontnod i będzie ostra martwica mózgowa. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...