Skocz do zawartości

The Wolf Among Us


Rekomendowane odpowiedzi

Ja wczoraj skończyłem i gra mi sie na początku bardzo podobała, dynamiczna fabuła, akcja non stop, nie jakoś mocno przegadana, ale od 4 chaptera coś sie psuje imo i gra zwalnia. 5 chapter jakoś tak grało sie już tylko aby skończyć.

Nie jest to moja pierwsza gra tego typu, Life is Strange nadal no1 dla mnie

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Przeszedłem Wilka przez weekend. Inne gry Telltale bardziej mi się podobały. Ten świat to trochę nie moje klimaty - trochę śmiesznie wygląda próba uczynienia zbyt "tough" bajek i baśni, oczywiście przez nieustanne odpalanie papierosa Zippo i "fucking" podkreślające "wagę" sytuacji.

 

"Rozgrywka" też stosunkowo prosta. Na koniec czułem niedosyt, nie miałem wrażenia, że cokolwiek, co zrobiłem, miało znaczenie. Wiadomo, że wybory u Telltale często są pozorne, ale tutaj jak zobaczyłem tę planszę na koniec z każdą postacią - no w ogóle to nie wygląda jak zakończenie wątków, albo że w ogóle zrobiłem w nich jakąś różnicę decyzjami. Dialogi nie tylko momentami są irytujące, ale też opcje często niewiele się różnią - próbując różnych podejść, w sumie ograniczone opcje + teksty które nasz bohater i tak mówi bez naszego wyboru sprawiają, że w sumie cokolwiek nie klikniemy, to zawsze jest ten sam bohater i robi mniej więcej to samo. Ok, czasami zamiast zabić tylko pokiereszuje, ale wiadomo, że to gra, która musi być do przejścia, więc oszczędzenie życia zbirowi nam nie zaszkodzi.

 

Może trochę o to chodzi. Gra podnosi kilka ciekawych kwestii jak np. fakt, że prawo i moralność to tylko zinstytucjonalizowana przemoc, pytania o prawdę, tożsamość. Telltale nie robi wielkich historii, ale w przeciwieństwie do większości zachodnich developerów, przynajmniej dobre. Powszechnie wiadomo, że tutaj firma jest symbolem nieustannej solidnej jakości.

 

Wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi na koniec. To po co robić z nich taką tajemnicę. Nie chodzi mi tu o sensowne niedopowiedzenia, ale gonienie za króliczkiem tylko po to, by w drodze zejść na inne wątki i o tamtym zapomnieć. Jeśli chodzi o reżyserię to zwrócił moją uwagę jedynie fakt gustownego zrobienia partii "w ostatnim/następnym" odcinku. Które jak rozumiem mają raczej być ciekawą wizją, bo większości z pokazanych tam scen w ogóle w grze nie zobaczyłem.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Jako kolejna gra TTG poszedł i Wilk w obroty. Zagrałem pierwszy odcinek i... bezwarunkowo wykupiłem od razu Multi-Packa. Szczególnie, że jest w świątecznej promocji.

 

Pierwszy odcinek to perełka, nie zdawałem sobie sprawy, że miałem go od roku w kolekcji wśród innych gier Telltale i zabrałem się do niego dopiero teraz kiedy to taki masterpiece. Nie wiedziałem, czego do końca się spodziewać po tym uniwersum bo nie znałem go wcześniej a jest on brudny, mroczny i wulgarny.

 

Twist na końcu pierwszego epizodu mnie złamał, nie wiem czy tego chciałem...

Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...