Skocz do zawartości

Shankor

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam temat o nowym systemie operacyjnym od M$.

 

Najważniejsze informacje.

 

- Windows 10 będzie dostępny za darmo dla użytkowników Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1 przez rok od premiery *. Po tym okresie wygasa oferta darmowej przesiadki, a nie licencja na system.

 

 

- Windows 10 nie będzie objęty subskrypcją (płacisz raz i masz).

 

- Jeśli dobrze zrozumiałem, ma być zintegrowany Office (Word, Excel i PowerPoint) - tylko na telefonach i tabletach.

 

- Powrócić ma menu Start.

 

- Nowa wersja DirectX - 12.

 

- Wirtualne pulpity.

 

Mam nadzieję, że będzie to powrót do rozwiązań z Win 7 jeśli chodzi o obsługę i interface. Kafelki niech zostaną tam, gdzie ich miejsce (urządzenia mobilne). Fakt darmowej przesiadki i implementacji DX12 zwiastuje, że twórcy nie będą bali się wykorzystać nowych rozwiązań w grach. Pożyjemy, zobaczymy. Ja trzymam kciuki.

Edytowane przez Shankor
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Win 8.1 update 1 uważam za bardzo udany system, czekam na 10 z niecierpliwością. Niech nie przesadzają z tymi powrotami do zwyczajów z Win 7, bo w technologii raczej powinniśmy iść do przodu, a nie się cofać i oglądać na tych, którzy za wszelką cenę nie chcą zmian.

 

Darmowy upgrade jest bardzo miły, ale zaskoczenia za bardzo w tej kwestii nie ma ;).


Menu start mnie średnio jara. Fajnie by było, gdyby dali możliwość wyboru czy chcesz Start z 8 czy Start z 7.

Odnośnik do komentarza

Ale liczę,że po pomyłce jaką jest Win8 M$ się opamiętał i nie będzie forsował jakichś komórkowych interfejsów na komputerach.

 

Nie rozumiem. Oprócz nowego menu Start (które swoją drogą uważam za bardzo wygodne i które na upartego można przywrócić do kształtu z Win7 odpowiednimi narzędzami) nie musisz w ogóle mieć styczności z Metro/Modern UI. Sam w ogóle tego nie używam, a Win 8.1 prócz tego wnosi mnóstwo usprawnień do swojej Desktopowej części.

 

Brzmię teraz jak jakiś marketingowiem M$, ale słodki Jezu, czasami o tym systemie gadane są takie bzdury i herezje, że mi się słabo robi.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

Też nie rozumiem narzekania na windows 8. korzystam na 5ciu urządzeniach od tabletów po laptopy, kompy i żaden jeszcze nie wywalił się na cyce. sam sobie ściąga sterowniki, sam się aktualizuje, zapora widowsa tez daje rade. stawiam na równi z xp z service packiem 2. guwnem to była vista

Odnośnik do komentarza

Przesiadka z Win 7 na Win 8 była zbyt dużym szokiem przez co ten niedopracowany system 8.0 jest gównem obesranym. Dopiero kolejna 8.1 jest już świetnym systemem. 

 

Też uważam że powinniśmy iść do przodu i proponować coś nowego ale nie w tak brutalny sposób jaki to miało miejsce w przypadku Win 7 > Win 8

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Też nie przepadałem za Win 8, ale to już jest za nami. M$ wyciągnął wnioski i sporo ulepszył w 8.1 (a później jeszcze więcej w u1).

Czylu jak mam win8 to warto zaktualuzować do 8.1?

 

No pewnie, jeśli już przeskoczyłeś na 8 to nie ma żadnego powodu, by nie robić upgrade do 8.1.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

O, nie wiedziałem, że ma być darmowy upgrade :) Sam osobiście mam 8.1 aktualnie i jest to naprawdę bdb system. Również nie rozumiem tych pojazdów na 8/8.1 zazywczaj są to ludzie którzy nie mieli z systemem w ogóle styczności, a powtarzają głupoty powiedziane X lat temu przy premierze ósemki... Kontakt z Metro sprowadza się do minimum, desktop działa wyśmienicie, po win10 oczekuję co najmniej równie dobrej stabilności i działania 

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

Strasznie się jarałem tym darmowym upgradem, do czasu aż przeczytałem, że Win 7 Enterprise nie zalicza się do puli ;_; Akurat mam lapka, który jest zoptymalizowany pod windę 8 i 8.1, ale nie dostałem z nim systemu, więc zainstalowałem jedyny jaki mam, czyli Win 7. Tak jak czytam te Wasze posty o potężnych "kopach", to zacząłem się zastanawiać czy aby nie zainwestować w 10tke.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.