Skocz do zawartości

Shankor

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zrobić format całkowity partycji systemowej ? Widzę jakieś opcje by przywrócić do stanu fabrycznego ale z tego co pamiętam pełno poinstalowanych rzeczy mi zostało gdy tak zrobiłem.

Tylko podczas rozruchu systemu. Jak instalujesz Windowsa z cd czy usb to masz podczas instalacji wybór i możliwość sformatowania partycji.

 

Ewentualnie jakiś program który da się odpalić przed systemem, bootowalny do zarządzania partycjami.

Edytowane przez ireniqs
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Podobno 2 sierpnia dostaniemy Anniversary Update aka Redstone:

http://antyweb.pl/windows-10-anniversary-update-2-sierpnia/

 

Zmiany i nowości prezentują się ciekawie, a to pewnie nie wszystko :)

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Myślałem, że poczytam sobie hejty na dziesiątkę, a rejwen tylko o kolegach z roku napisał.

Wiadomo, 10 gó,wno obesrane, tylko 8.1u1. Ostatnio musiałem jakimiś komendami resetować windows update, bo zawiesił się na instalowaniu jakiejś aktualizacji i było "przygotowywanie do instalacji" w nieskończoność.

Z tych zmian to nic ciekawego.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Stary kupił notebooka lenovo z w10, przez kilka dni normalnie smigal po necie a teraz dupa. Mam go u siebie i tez nie moge sie podlaczyc. Wifi odpalone, haslo wpisuje na 100% poprawne, wszystko mi w domu na tej sieci smiga a na tym gownie ciagle "Klucz zabezpieczeń sieci jest niepoprawny. Ponów próbę." Nie mam pojecia o co biega.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Bizon, to jak to jest z tą aktywacją Win 10? Jak kiedyś już miałem Win 10 na swoim kompie to mogę go teraz zainstalować na czyściocha i mi się aktywuje? Czy np. muszę użyć klucza ze swojego obecnego Win 8.1? Czy trzeba było po prostu zaktualizować te parę dni wcześniej i teraz nie męczyć buły ;/?

Odnośnik do komentarza

29 lipca minął termin rocznej, darmowej aktualizacji Windowsów 7 i 8 do dziesiątki, tym niemniej nadal można legitnie aktywować Windows 10 podając przy instalacji klucz z naszego starszego Windowsa: 

http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/23010-windows-10-aktywacja-starym-kluczem.html

 

Także jeśli komuś smutno, że nie zdążył\nie zdecydował się na upgrade, to jeszcze nic straconego.

 

Bezpłatna aktualizacja została przedłużona jedynie dla osób korzystających z ułatwień dostępu w Windowsie, co ponoć rozmaici Janusze skrzętnie wykorzystują na masową skalę. MS zapowiedział już rychłe ukrócenie procederu:

http://www.dobreprogramy.pl/Razace-naduzycia-aktualizacji-dla-niepelnosprawnych.-Microsoft-reaguje,News,75198.html

 

Z innej beczki: Ma już ktoś na pokładzie Anniversary Update? Opinie w Sieci są dosyć mieszane, bo nie brakuje oczywiście ludzi z problemami po aktualizacji. Często da się słyszeć o ustawicznym freezowaniu ekranu, niewytłumaczalnie dużym obciążeniu dysków SSD z systemem, czy nachalnie instalującym i  samoczynnie uruchamiającym się kliencie Skype.

Ja osobiście czekam, aż paczka zawita w Windows Update. Nie chce mi się jakoś robić formata :sorry:

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Mam nowy update i nie mogę sobie poradzić z ekranem logowania. Wcześniej za pomocą kluczy w rejestrze mogłem wyłączyć ten durny ekran, przed ekranem logowania (co trzeba wcisnąć enter) i tylko wpisać sobie hasło. Teraz nie mogę tego zwalczyć. Próbowałem harmonogramem zadań, ale to nic nie daje. Chujnia z grzybnią.

Edytowane przez Shankor
Odnośnik do komentarza

Mam nowy update i nie mogę sobie poradzić z ekranem logowania. Wcześniej za pomocą kluczy w rejestrze mogłem wyłączyć ten durny ekran, przed ekranem logowania (co trzeba wcisnąć enter) i tylko wpisać sobie hasło. Teraz nie mogę tego zwalczyć. Próbowałem harmonogramem zadań, ale to nic nie daje. Chujnia z grzybnią.

 

lol omg

 

Dobrze ci radze, lepiej juz nic nie proboj bo jeszcze sobie biedy narobisz...

Odnośnik do komentarza

Mam nowy update i nie mogę sobie poradzić z ekranem logowania. Wcześniej za pomocą kluczy w rejestrze mogłem wyłączyć ten durny ekran, przed ekranem logowania (co trzeba wcisnąć enter) i tylko wpisać sobie hasło. Teraz nie mogę tego zwalczyć. Próbowałem harmonogramem zadań, ale to nic nie daje. Chujnia z grzybnią.

Wujek Google powinien ci pomóc. Wystarczy zmienić pewne rzeczy w ustawieniach logowania.
Odnośnik do komentarza

Wujek google znajduje tylko edycje rejestru (która już nie działa) oraz bzdury z harmonogramem, które też nie działają. W opcjach logowania nie ma opcji, żeby przechodził od razu do wpisywania hasła. Jeśli ktoś wie jak to zrobić, to niech napisze jak człowiek, bo wasze czcze pisanie nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jeżeli przywracasz system przez recovery na dvd lub wbudowanej partycji to nic nie musisz robić.

 

Gorzej jakbyś chciał to zrobić używając oficjalnego narzędzia Microsoftu do stworzenia obrazu systemu i wgraniu go na pendrive'a - generalnie w fabryce często są instalowane brandowane/customowe windowsy i może być kłopot z aktywacją czystego systemu instalowanego z pena.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...