Skocz do zawartości

Shankor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zainstalowała mi się ta duża aktualizacja Windowsa. Tak przynajmniej sądzę, że duża, bo byłem w nocy bez kompa przez dwie godziny jak się instalowało, i wita mnie teraz nowy ekran startowy z górami i jeziorami niczym na Kanarach.

 

Ale jedyna zmiana, jaką faktycznie zauważyłem? Jak włączam pasek Start, listę najczęściej używanych programów, to na prawo od edytora tekstu już nie ma strzałki w prawo, że mogłem od razu włączyć ostatnio pisane dokumenty. Dafuq. Komu to przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza

No tak, przez jakiś czas mi się nie instalowały, gdy wyłączałem komputer i widziałem, że są. Nie wiem, czemu. Ale o takich estetycznych mykach Windowsa nawet nie mówię. Jak to, że pasek Start wydaje się mniej przejrzysty, niż był, że znowu same włączyły mi się dźwięki systemowe, albo np. fakt, że aplikacja Poczta działa absurdalnie powoli, bo wszystko jest dużo szybsze poprzez po prostu włączenie Firefoxa i Gmail. I tak dalej, godzinami by można.

 

Ale ta jedna zmiana, że nie mogę strzałeczki w prawo i ostatnio włączanych dokumentów, naprawdę ma jakiś tam wpływ na moje życie i ją dostrzegłem. Jak można być tak dużą firmą i zrobić zmianę tak bezsprzecznie na minus?

Odnośnik do komentarza

Ja mam coś podobnego jak wchodzę w eksplorator plików na pasku zadań i mam 20 ostatnio używanych plików.

 

 

No ja też mam, ale miałem że wciskam Win, prawo i mam. Ogólnie da się z tym żyć, po prostu zastanawia mnie bezsens robienia zmiany ewidentnie na minus, bo nie wiem, w jakim sensie jest z tego jakaś korzyść, że nie ma.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

I mogę tylko potwierdzić, że działa - dla testów upgradeowałem starego kompa z ori Win7. Podczas upgrade'u nie jest nawet wspominane, że jest to przeznaczone dla inwalidów. 

Oczywiście po upgradzie zrobiłem format i czystą instalację Win10 i aktywowało się samo bez problemu bo elektroniczna licencja jest zapisywana na serwerze Microsoftu i dotyczy konkretnie naszego sprzętu i jego unikalnego Hardware ID. Zaraz sprawdzę czy podłączenie dodatkowego napędu optycznego i dysku twardego niczego nie wyrzyga.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

podpinam słuchawki do 3,5" i win10 ich nie wykrywa jako plug and play tylko muszę za każdym razem przełączać ręcznie między głośnikami w laptopie a słuchawkami, orientujecie się jak rozwiązać ten problem?

Miałem coś podobnego przy pierwszym podłączeniu goldów z PS4 do PC z Win10. Jak już podepniesz te słuchawki, ustaw je jako urządzenie domyślne do odtwarzania dźwięku (PPM na ikonce głośnika w zasobniku systemowym->urządzenia do odtwarzania->PPM na słuchawkach->Ustaw domyślne.

 

Gdyby po odłączeniu słuchawek nie chciało zaskoczyć z powrotem na głośniki, zrób to samo, tylko w drugą stronę. Pamiętam, że raz musiałem tak poczarować i później był już spokój. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli ma być legalnie to jedyne ~480 zł za Windows 10 w wersji OEM. Oczywiście znajdziesz w polskich sklepach mnóstwo ofert typu Windows 7 Pro za 299/399 zł OEM, wersja elektroniczna, lub poleasingowy sticker. W takiej sytuacji lepiej ukraść z torrenta niż za to płacić.

 

Win7 oficjalnie jest już wycofany z obrotu i zastąpiony licencjami Win10.

 

Druga, mocno czasochłonna opcja to szukanie na OLX jakiegoś starego lub zepsutego kompa od rodzinki, która nie wie co sprzedaje. Czasami można trafić w dobrej cenie Win7 lub Win8 w wersji box. A wersja box jest goty, bo można ją przenosić na dowolny inny komputer. OEM można użyć tylko raz.


Należy również pamiętać, że aktualizując za darmo do Win10, dostajemy tylko jedną licencję i tylko na komputer, na którym była aktualizacja. W przyszłości nie będzie możliwość "przeniesienia" Win10 na innego kompa nawet jeśli robiliśmy aktualizację z wersji BOX. Taki jest haczyk darmowej aktualizacji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...