Skocz do zawartości

Shankor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, krzyhu923 napisał:

Co za problem włączyć opcję "wstrzymaj aktualizacje" i zaktualizować wtedy kiedy chcesz/nic nie robisz?

 

Ano taki, że zrobiłem to wczoraj i przedwczoraj bo nie miałem czasu na ten badziew i dzisiaj już nic nie mogłem zrobić bo odszedłem od kompa i (pipi)ut winda się na siłe zaktualizowała nie zważając na nic. Dobrze, że miałem auto save blisko. Wspaniały system.

Odnośnik do komentarza

Pany, zwracam się głównie do tych, którzy zmieniali kompa, podkreślam kom-pa, nie laptopa, w ciągu minionego ~roku. Temat: przenoszenie licencji Windowsa 10 ze starego komputera na nowy. Ktoś coś wie, czy totalna abstrakcja? Może być tak, ze naczytałem się clickbaitowych artykułów i już wizja przycebulenia 4 stówek na systemie przy składaniu nowej maszyny zaćmiła mi umysł, a tak naprawdę to nic się nie zmieniło.

W skrócie: Windows 10 w buildzie bodaj 1511 wprowadził sobie coś takiego jak licencja cyfrowa - po powiązaniu sobie naszego profilu systemowego z kontem Microsoft są na nim zapisywane wszelkie dane licencyjne\aktywacyjne produktów M$, jakie posiadamy. W przypadku laptopów i innych zabawek z preinstalowanym systemem takie informacje nadal są zaszyte w Biosie\UEFI i tam żadne przenosiny systemu nie są możliwe. Od buildu 1607 zaś możliwe jest rzeczone przenoszenie licencji, no i tu zaczynają się schody: Jedne źródła podają, że nawet jeśli aktualizowałem sobie za darmo starszy system w wersji OEM do 10, to mogę go sobie przenieść na nową maszynę, oczywiście pod warunkiem usunięcia najpierw ze starej. źródło 1źródło 2 Nawet w samej licencji Windowsa stoi coś takiego:

 

Punkt 4b

Cytat

Samodzielne oprogramowanie. Jeśli Licencjobiorca nabył oprogramowanie jako samodzielne oprogramowanie (lub jeśli dokonał uaktualnienia na bazie oprogramowania nabytego jako samodzielne oprogramowanie), może przenieść to oprogramowanie na inne urządzenie należące do Licencjobiorcy. Licencjobiorca może także przenieść oprogramowanie (razem z licencją) na inne urządzenie, który należy do osoby innej niż Licencjobiorca, o ile (i) Licencjobiorca jest pierwszym licencjonowanym użytkownikiem oprogramowania oraz (ii) nowy użytkownik zaakceptuje postanowienia niniejszej umowy. Na potrzeby przeniesienia oprogramowania Licencjobiorca może użyć dozwolonej przez Microsoft kopii zapasowej lub oryginalnego nośnika oprogramowania. W przypadku każdego przeniesienia oprogramowania na nowe urządzenie Licencjobiorca musi usunąć to oprogramowanie z poprzedniego urządzenia. Licencjobiorca nie może przenieść oprogramowania tak, aby możliwe było współdzielenie licencji między urządzeniami.

 

 

 

 

I tu zacząłem drążyć, co w rozumieniu MS jest "samodzielnym oprogramowaniem" i czy Windows 7 OEM nabyty na płycie się pod to łapie. Tutaj robi się jeszcze ciekawiej:
https://www.groovypost.com/howto/transfer-windows-10-license-new-pc/
 

Cytat

 


Czyli mój OEM stał się retailem, (którego można przenieść), ale jednocześnie nadal jest OEM-em, którego nie można przenieść? :pawel:

 

Wyczytałem też, że możliwa jest reaktywacja licencji OEM na komputerze "po dokonaniu znaczącej zmiany sprzętowej" - ciekawe tylko, czy wymiana wszystkiego oprócz karty graficznej i zasilacza pod to podchodzi :yao:
Źródło


To jak w końcu, muszę kupić tego Windowsa, czy nie? (oczywiście chcąc być legalnym)

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Windows oczywiście wymusił nowy udpate i wszystko było by ok gdyby nie fakt że yebany przestał czytać wszystkie gry z windows store. Miał ktoś podobny problem? System jest na dysku C  ale aplikacje i gry z winstore miałem ustawione na dysk F , sprawdziłem w opcjach i wróciły ustawienia by aplikacje instalowały się na C a zmiana na F nie pomaga . Gry dalej są na dysku F ale nie mam pojęcia jak zrobiś "restore" bo sea of thieves pobiera się od nowa , to tylko 20-40gb a pobieranie gears of war 4 to będzie z 120-150 gb więc przy moich 10mb prędkości i ciągłym restartowaniu się ściągania w Win store mogę zapomnieć że pogram w tym roku.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Windows 10 October Update aka Redstone 5 zadebiutuje... No, kto zgadnie?

 

...

 

W październiku :potter:

W sumie nawet nie wiem, jakimiż to cudownymi ficzerami MS planuje uraczyć nas tym razem. Mignęły mi tam kiedyś newsy o kolejnych odświeżonych aplikacjach systemowych - tym razem padło na Kalkulator oraz Notatnik. Ten ostatni funkcjonalnie nie zmienił się w zasadzie chyba nijak od czasu Windowsa 98... No i w sumie co z tego? Chcący czegoś bardziej zaawansowanego i tak pewnie dalej korzystać będą z Notepada++ lub podobnych zewnętrznych programów :dunno:

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

To pierwsze co haczy najmocniej - tryb gry Widnows 10 xD

Wyszukaj / Ustawienia / Granie

odznacz Rejestruj klipy gry oraz zrzuty za pomocą paska....

 

Czy w Nvidia tez masz zaznaczone by rejestrował rozgrywkę?

Zacznij od tego i daj znac.

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Jaki Optimazer? Ja mam inny problem - mnie co jakis czas podczas rozgrywki wywala do pulpitu, temat znany, walkowany od premiery - wszystkiego próbowałem pliki stronicowania zmieniać, wywaliłem antywirusa całkowicie, wyłączałem połączenie sieciowe - ciagle to samo.

 

https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/support/articles/000006425/memory-and-storage.html

 

tym?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
W dniu 21.09.2018 o 09:26, easye napisał:

Jaki Optimazer? Ja mam inny problem - mnie co jakis czas podczas rozgrywki wywala do pulpitu, temat znany, walkowany od premiery - wszystkiego próbowałem pliki stronicowania zmieniać, wywaliłem antywirusa całkowicie, wyłączałem połączenie sieciowe - ciagle to samo.

 

https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/support/articles/000006425/memory-and-storage.html

 

tym?

 

Tak dokladnie tym programem, SSD Toolbox. FM7 na poczatku wywalalo mi do pulpitu ale teraz jak zaczalem grac to raz mi sie tylko zwiesila. Przy FH3 tez bardzo rzadko mnie wywalilo. Generalnie raczej jest stabilnie.

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, easye napisał:

Moich dyskow nie widzi, Horizony dzialaja bezproblemowo - ani razu nie mialem z nimi problemow, Motorsport niestety co jakis czas wywala.

 

Ale masz dysk intela sie rozumie? Swoja droga dzisiaj odpalilem FM7 ponownie i zaczelo znowu dropic bez powodu ale lzej. Wlaczylem zas optimizer w ssd intela i problem jak reką odjał. Pytanie teraz czy FM7 nie chce wspolpracowac z ssd'kami czy ssd gdzies sie zapychaja powodujac te dropy fpsow.

Odnośnik do komentarza

Gdzieś czytałem że pliki stronicowania też zmieniali, jedni zwiększał, ktoś inny pisał że podzielił na 3 dyski od 3 do 5 GB z technicznego punktu widzenia stek bzdur ale nie raz takie rzeczy w Windowsach pomagały xD

 

 

A sprawdzałes czy nie pomógł po prostu reset gry? 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Zainstalowałem pół godziny temu 1809 i śmiga jak złoto. Wydaje mi się, że jest jeszcze szybciej, płynniej niż na 1803. Jakichś większych zmian na pierwszy rzut oka nie widać, ale po zajrzeniu tu i tam parę nowości można wyłapać. W ustawieniach, w zakładce tryb gry znów jest przełącznik do wyłączania i włączania tego trybu. Generalnie widać, że skupili się raczej na poprawie działania systemu i bardzo mnie to cieszy.

Odnośnik do komentarza

@krzyhu923To jakiś testowy build? Czytałem, że ten kolejny duży update, który ma wyjść w październiku, będzie miał numerek 1903

W każdym razie dobrze słychać. Czekam z montażem dysku M.2 na oficjalną premierę, żeby nie stawiać systemu co tydzień na nowo, ewentualnie nie śmiecić od razu aktualizacjami.

Liczę, że będzie rakieta :banderas: 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Frantik napisał:

@krzyhu923To jakiś testowy build? Czytałem, że ten kolejny duży update, który ma wyjść w październiku, będzie miał numerek 1903

W każdym razie dobrze słychać. Czekam z montażem dysku M.2 na oficjalną premierę, żeby nie stawiać systemu co tydzień na nowo, ewentualnie nie śmiecić od razu aktualizacjami.

Liczę, że będzie rakieta :banderas: 

Skoro o tym mowa. U mnie po klonowaniu na m2, mimo ze system wydaje sie byc zarejestrowany, to po kazdym uruchomieniu dostaje notyfikacje ze aktywacja wkrotce wygasnie. Dziwne to, bo w ustawieniach wyglada jak by wszystko bylo okej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...