Skocz do zawartości

Shankor

Windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

(pipi) już pobiera się z Windows Update. :frog: Ciekawe, dlaczego to tak cisną? Zawsze mijało z pół roku od premiery aktualizacji do puszczenia jej przez WU.
@Bzduras Przynajmniej nie żyjesz w strachu, że jutro Ci komp nie wstanie, jak ja teraz. :yao:

Edytowane przez Frantik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pobrało mi wczoraj tą aktualizację, na razie wszystko gra i trąbi jak zespół Kombi. A już myślałem, że znów mnie ominie piekiełko update‘ów ;)

• Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam kiedyś sobie zrobić taką aktualizację na Intel Atomie z 5gb wolnym miejscem na dysku. :obama: Co to była za gimnastyka...

Najpierw źle stworzyło obraz Windowsa na pendrive. Ciul, od nowa. Później przy instalacji, ponad 70% "błąd aktualizacji". Ciul, od nowa. Druga próba udana, ale przy restarcie systemu zeszło z 1,5h. Ogólnie cały proces na tym śmiesznym urządzonku: Intel Atom, 2gb ramu i 32gb dysk c zajął prawie 4h. :obama:

Ale za to teraz chodzi żwawiej i jeszcze miejsce na dysku się zwolniło prawie 10gb zamiast 5gb. :banderas:

Taki sport w sumie bo nie musiałem tego robić. Mamuśka i tak nie zauważy różnicy. :yao: A poza tym u siebie też zrobiłem. Działa spoko. Jeszcze dzisiaj lapek Della został do golenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Taki sport w sumie bo nie musiałem tego robić.

Ta satysfakcja z instalacji czystego systemu.:banderas:

• Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

i z tego że ze złoma stał się najnowszy cud techniki :banderas:

Spoiler

Dokładnie jest to model HP Pavilion X2 (Atom x5-Z8300, 2GB RAM, 32GB eMMC). Teraz już takich nawet nie ma w ofercie, tylko zostały wersje z 64GB :pawel: Nic dziwnego. Te 32GB to nawet w zwykłym pendrivie już mało.

Edytowane przez ireniqs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj klonowalem dane z hdd na ssd i wszystko działa oprócz niektorych stron (np. fb, google), a przykladowo forumek sie nie laduje :( Ustawilem googlowe dnsy, restartowalem polaczenie ale niestety obie rady wujka google nie pomogly. Co jeszcze moge zrobic? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki ms jest s(pipi)ony to głowa mała. Zostawiasz grę włączoną idziesz na obiad, wracasz a tu restart kompa bo aktualizacja. A potem zgódź się na śledzenie kompa bo jak zgubisz to pomożemy ci go znaleźć. :shotgun:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co za problem włączyć opcję "wstrzymaj aktualizacje" i zaktualizować wtedy kiedy chcesz/nic nie robisz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, krzyhu923 napisał:

Co za problem włączyć opcję "wstrzymaj aktualizacje" i zaktualizować wtedy kiedy chcesz/nic nie robisz?

Ano taki, że zrobiłem to wczoraj i przedwczoraj bo nie miałem czasu na ten badziew i dzisiaj już nic nie mogłem zrobić bo odszedłem od kompa i (pipi)ut winda się na siłe zaktualizowała nie zważając na nic. Dobrze, że miałem auto save blisko. Wspaniały system.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Aktualizacja mikrokodu dla procesorów Intela, która (przynajmniej w teorii) chroni przed Spectre:
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4100347/intel-microcode-updates-for-windows-10-version-1803-and-windows-server

Sprawdzajcie BIOSy na stronach waszych producentów płyt głównych, u mnie (MSI) jest nowy.

Edytowane przez krzyhu923

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Pany, zwracam się głównie do tych, którzy zmieniali kompa, podkreślam kom-pa, nie laptopa, w ciągu minionego ~roku. Temat: przenoszenie licencji Windowsa 10 ze starego komputera na nowy. Ktoś coś wie, czy totalna abstrakcja? Może być tak, ze naczytałem się clickbaitowych artykułów i już wizja przycebulenia 4 stówek na systemie przy składaniu nowej maszyny zaćmiła mi umysł, a tak naprawdę to nic się nie zmieniło.

W skrócie: Windows 10 w buildzie bodaj 1511 wprowadził sobie coś takiego jak licencja cyfrowa - po powiązaniu sobie naszego profilu systemowego z kontem Microsoft są na nim zapisywane wszelkie dane licencyjne\aktywacyjne produktów M$, jakie posiadamy. W przypadku laptopów i innych zabawek z preinstalowanym systemem takie informacje nadal są zaszyte w Biosie\UEFI i tam żadne przenosiny systemu nie są możliwe. Od buildu 1607 zaś możliwe jest rzeczone przenoszenie licencji, no i tu zaczynają się schody: Jedne źródła podają, że nawet jeśli aktualizowałem sobie za darmo starszy system w wersji OEM do 10, to mogę go sobie przenieść na nową maszynę, oczywiście pod warunkiem usunięcia najpierw ze starej. źródło 1źródło 2 Nawet w samej licencji Windowsa stoi coś takiego:

Punkt 4b

Cytat

Samodzielne oprogramowanie. Jeśli Licencjobiorca nabył oprogramowanie jako samodzielne oprogramowanie (lub jeśli dokonał uaktualnienia na bazie oprogramowania nabytego jako samodzielne oprogramowanie), może przenieść to oprogramowanie na inne urządzenie należące do Licencjobiorcy. Licencjobiorca może także przenieść oprogramowanie (razem z licencją) na inne urządzenie, który należy do osoby innej niż Licencjobiorca, o ile (i) Licencjobiorca jest pierwszym licencjonowanym użytkownikiem oprogramowania oraz (ii) nowy użytkownik zaakceptuje postanowienia niniejszej umowy. Na potrzeby przeniesienia oprogramowania Licencjobiorca może użyć dozwolonej przez Microsoft kopii zapasowej lub oryginalnego nośnika oprogramowania. W przypadku każdego przeniesienia oprogramowania na nowe urządzenie Licencjobiorca musi usunąć to oprogramowanie z poprzedniego urządzenia. Licencjobiorca nie może przenieść oprogramowania tak, aby możliwe było współdzielenie licencji między urządzeniami.

I tu zacząłem drążyć, co w rozumieniu MS jest "samodzielnym oprogramowaniem" i czy Windows 7 OEM nabyty na płycie się pod to łapie. Tutaj robi się jeszcze ciekawiej:
https://www.groovypost.com/howto/transfer-windows-10-license-new-pc/

Cytat

Czyli mój OEM stał się retailem, (którego można przenieść), ale jednocześnie nadal jest OEM-em, którego nie można przenieść? :pawel:

Wyczytałem też, że możliwa jest reaktywacja licencji OEM na komputerze "po dokonaniu znaczącej zmiany sprzętowej" - ciekawe tylko, czy wymiana wszystkiego oprócz karty graficznej i zasilacza pod to podchodzi :yao:
Źródło

To jak w końcu, muszę kupić tego Windowsa, czy nie? (oczywiście chcąc być legalnym)

Edytowane przez Frantik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Windows oczywiście wymusił nowy udpate i wszystko było by ok gdyby nie fakt że yebany przestał czytać wszystkie gry z windows store. Miał ktoś podobny problem? System jest na dysku C  ale aplikacje i gry z winstore miałem ustawione na dysk F , sprawdziłem w opcjach i wróciły ustawienia by aplikacje instalowały się na C a zmiana na F nie pomaga . Gry dalej są na dysku F ale nie mam pojęcia jak zrobiś "restore" bo sea of thieves pobiera się od nowa , to tylko 20-40gb a pobieranie gears of war 4 to będzie z 120-150 gb więc przy moich 10mb prędkości i ciągłym restartowaniu się ściągania w Win store mogę zapomnieć że pogram w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi