Skocz do zawartości

Shankor

Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalnie październikowa aktualizacja zadebiutuje prawdopodobnie 2 października, ale w tej chwili można już "prawie-oficjalnie" pobierać. Potrzebne są do tego dwa pliki, oba prosto z serwerów Microsoftu, więc jest to jak najbardziej ten sam system, który zostanie udostępniony wszystkim. Ten drugi plik (.cab) był dostępny tylko przez krótki czas i chociaż został już usunięty z serwerów MS - jak wiadomo - w internecie nic nie ginie.

 

MediaCreationTool1803

https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209

 

products.cab (plik ten jest pobierany automatycznie przez MCT, jeśli system jest oficjalnie dostępny)

https://www.deskmodder.de/blog/wp-content/uploads/2018/09/productcab-windows-10-1809.zip

 

Oba pliki umieszczamy w tej samej lokalizacji, na przykład na pulpicie. Uruchamiamy wiersz poleceń (cmd, uruchamiamy jako użytkownik, nie jako administrator!) i wpisujemy:

> cd desktop

> MediaCreationTool1803.exe /SelfHost

 

To wszystko. Od teraz system pobiera się tak samo, jak oficjalnie upubliczniony.

 

Plik products.cab możecie sobie rozpakować, otworzyć plik i poczytać - jest tam data wydania i linki do systemów w plikach .esd bezpośrednio od MS.

Cytat

release="20181002 RS5 RTM WU">

Data premiery i oznaczenie RTM - wersja finalna.

 

BTW @Frantik Dobrze pisałem, nowy system ma oznaczenie 1809. ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Po nieudanej wersji 1803, wersja 1809 wydaje się być naprawdę dopracowana. Jestem bardzo zadowolony jak na razie. W ogóle zastanawiam się, czy nie wyłączyć na stałe aktualizacji i nie pobierać wyłącznie definicji Defendera, a aktualizacje systemu robić wyłącznie przy okazji tych dużych uaktualnień. Wychodzą te wszystkie aktualizacje bardzo często i niestety zdarzają się niedopracowane i powodujące błędy w działaniu aplikacji na przykład, a człowiek zawsze się głowi czym to jest spowodowane. Ten build był regularnie dopracowywany na spokojnie, więc wszystko działa w nim jak należy. System i tak służy mi głównie jako platforma do grania, a takie szaraczki jak my raczej nie muszą się obawiać jakichś Spectre i innego badziewia.

Odnośnik do komentarza

Nowy Win10 już siedzi na M.2. W skrócie: jest odczuwalnie szybciej, ale jakiegoś opadu szczęki nie ma, przynajmniej w takim januszowym, domowym użytkowaniu jak moje

October Update jak na razie nie sprawia problemów. Tutaj rozpiska, co nowego ostatecznie:

https://www.dobreprogramy.pl/Windows-10-przeglad-najwazniejszych-nowosci-po-pazdziernikowej-aktualizacji,News,90986.html

Pierwsze wrażenia:

 

- Fajne nawet to narzędzie do zrzutów ekranu

- Ciemny motyw eksploratora jest brzydki w (pipi). Nie dość, że w większości miejsc gryzą się z nim nadal jasne ikony, to wygląda po prostu na jakiś taki niedorobiony

- Synchronizacja Schowka z chmurą? Nie ufam. Gdzie się to wyłącza? :nosacz:

- Kosmetyczne nowości w Notatniku? Spoko, ale liczyłem na większe odświeżenie


Reszta chyba okej

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Przed instalacją aktualizacji 1809 wymagane jest zainstalowanie wcześniejszych updatów? Nie instalowałem 1803 i właśnie tą aktualizację próbuje wykonać windows update. Czy po jej zakończeniu będę miał od razu dostępną aktualną instalkę 1809?

Edytowane przez kes
Odnośnik do komentarza

@kes Powiedziałbym, że szanse są gdzieś tak 70:30, że pójdzie bez problemu, no ale ryzyko zawsze jest. IMHO bardziej niż sam system problemy może sprawiać jakiś sterownik, albo np. antywirus, jeśli okażą się niekompatybilne z nowym buildem Windy, więc upewnij się, że masz wszystko możliwie najnowsze przed aktualizacją.

Kiedyś w robocie apdejtowałem kilka laptopów z premierowej wersji Win10 na chyba 1703 i "wszyscy pacjenci przeżyli", acz trwało to wieki - kwestia rzęchowatego sprzętu

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, El Loco Chocko napisał:

Zobacz windows+R wpisujesz NETPLWIZ, enter i odhaczasz opcje, która tam jest. Nastepnym razem polecam windows+L zanim zaczniesz czyscic ^^

No właśnie mam tam odhaczone , dodatkowo jak się loguje pokazuje mi 2 konta SpacierShark123 , jedno moje z avatarem które używam i drugie którego nawet w zarządzaniu użytkownikami nie ma.

Odnośnik do komentarza

Tak w ustawieniach również , do tej pory wszystko działało nie wiem jakim cudem 3 machnięciami ścierką po klawce coś takiego się stało. Zawsze konto samo się logowało a dopiero później podpinałem się do sieci( obecnie mam coś na styl hotspotu gdzie przy każdym uruchomieniu komputera po 2-3 godzinach muszę na nowo logować się przez WWW ) i nie było żadnego problemu.  Nie powiem że biorąc pod uwagę moje hasło(12-14 znaków) jest to dość męcząca sprawa co chwile je wpisywać na nowo.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, SpacierShark123 napisał:

Tak w ustawieniach również , do tej pory wszystko działało nie wiem jakim cudem 3 machnięciami ścierką po klawce coś takiego się stało. Zawsze konto samo się logowało a dopiero później podpinałem się do sieci( obecnie mam coś na styl hotspotu gdzie przy każdym uruchomieniu komputera po 2-3 godzinach muszę na nowo logować się przez WWW ) i nie było żadnego problemu.  Nie powiem że biorąc pod uwagę moje hasło(12-14 znaków) jest to dość męcząca sprawa co chwile je wpisywać na nowo.

Zmien na jakis latwy pin moze?

Odnośnik do komentarza

Można hasło zastąpić pinem, obrazkiem (nie wiem jak to działa), albo skanem facjaty w tej najnowszej wersji.

 

@Bzduras@El Loco Chocko

Autologowanie też da radę zrobić i nawet normalnie działa z podpiętym kontem MS - właśnie sprawdziłem u siebie :) Normalnie przez Netplwiz. Wydaje mi się, że swego czasu było to bardziej skomplikowane w Win10

Edytowane przez Frantik
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.