Skocz do zawartości

Sony W8 ustawienia, kalibracja


Fanek

Rekomendowane odpowiedzi

 Pewnie tv masz na pełnym RGB a satka i cyfrowy sygnał puszcza na ograniczonym przez to obraz może być szary ( prawidłowo: sat. ograniczony = tv ograniczony , np. konsola pełny = tv pełny ) wtedy czerń i wszystkie szczegóły powinny być wyświetlane poprawnie.

Home > ustawienia > ekran > zakres dynamiki > ( tu ustawiasz dla odpowiedniego źródła:  pełny lub ograniczony )

Odnośnik do komentarza

Tak tylko w Blu Ray RGB jest w ograniczonym a gry w pełnym i najlepiej w TV zrobić tak:

 ustawienia > ekran > zakres dynamiki > dać na auto

Wtedy nie ma potrzeby zmian miedzy gra a filmami w obecnych modelach sygnał będzie wykrywany automatycznie. W starszych modelach TV warto ustawiać manualnie nie zawsze wykrywa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza

Wszystko ustawiłem jak Old Boy, tylko zmieniłem z trybu gra na standard i dałem motion flow na on ponieważ według mnie znacznie poprawia się płynność (w Driveclub teraz to jak w 60 klatkach) :)

tylko pamiętaj,ze pełna reprodukcja próbkowania (luminacji/chrominacji) kolorów 4:4:4  jest tylko w trybie gra/grafika.

"Jest to sygnał o najwyższej możliwej jakości, nazywany jako bezstratny w próbkowaniu."

inaczej mówiąc "4:4:4 to najwyższa z możliwych reprezentacja informacji w tym schemacie przestrzeni barwnej"

 

Chroma-Subsampling-Example.png

 

Colorcomp.jpg

 

 

YCbCr4-4-4.jpg

Odnośnik do komentarza

Moje ustawienia do 65W855C (ograniczyłem się tylko do podstawowych):

 

tryb obrazu: standardowy

jasność: 30 (lepiej regulować w każdej grze niż na TV, więc zostawiłem defaultowe)

nasycenie: 58

temperatura barw: ciepły

kontrast: 85 (defaultowe jest na max, zdecydowanie trzeba z tym zjechać)

ostrość: 57 (kompromis między 60 a 55)

motionflow: standardowy

zaawansowane zwiększenie kontrastu: wyłączone

 

Cała reszta na ustawieniach fabrycznych. Testowałem te ustawienia narazie w trzech grach: "realistycznym" Driveclub, "ciemnym" Batman: Arkham Knight i "kolorowym" DMC: Devil May Cry. Pierwszy i ostatni wszystko super (DMC DEF. EDITION w 60klatkach mega płynny obraz), w Batmanie widać tylko lekkie smużenie przy postaci Batmana gdy szybko obracamy kamerę, ale to jest czepianie się grosika.

 

Oczywiście ustawienia tylko do grania na PS4, jeśli chodzi o filmy BD to jeszcze nie oglądałem żadnego w całości, ale włączyłem dla testów "Wyspę Tajemnic" i tu na pewno motionflow pójdzie na standard (na "płynnym" nienaturalny ruch + delikatne smużenie) a jeśli chodzi o mecze z NC+ HD to tu muszę się jeszcze pobawić, bo coś mi się za duże nasycenie wydaje.

 

I co najważniejsze- kompletnie nie odczuwam laga, te niby 36ms (kto to w ogóle testował?) można wrzucić między bajki. Nadal Sony miażdży system.

Jeśli ktoś ma jakieś uwagi co do ustawień to pisać, być może coś poprawię, ale narazie te wydają mi się optymalne.

Hej. Będę dziś kombinował z ustawieniami i pewnie skorzystam z Twoich. Czy w TV jest opcja powrotu do fabrycznych ustawień by z nich wystartować i dojść do Twoich ? czy coś od tamtej pory zmieniałeś ? I czy do filmów używasz innych ustawień ? Czemu nie używasz trybu gra ?

Odnośnik do komentarza

Próbowałem tych ustawień Oldboya, ale mój 50W805B ma inaczej ponazywane niektóre rzeczy w menu i w sumie teraz wszystko wygląda tragicznie. Rozlane mleko na ekranie i brak czerni. Dla mnie lipa. Musze poszukać coś dedykowanego dla mojego modelu. Lubię obraz jak na telefonach samsunga z amoledem - ostro, barwnie i z bardzo czarnymi czerniami :)

 

 

edit: już widzę, że mam takie menu jak u Fanka. Ogólnie najbardziej chciałbym płynność i kolory jak na ustawieniach żywych, ale bez takiego okrutnego input-laga. Da się tak w ogóle? 

Edytowane przez Kalinho_PL
Odnośnik do komentarza

Spróbuj Kalinho tego :
 

 

USTAWIENIA OBRAZU W KONSOLACH:

PS4 > RGB PELNY, DEEP COLOUR - AUTO
Xbox 360 > ZAKRES KOLOROW HDMI - RGB  , KALIBRACJA CZERNI - ROZSZERZONE
PS3 >WCZESNIEJ DAJEMY USTAWIENIA WYJSCIA WIDEO - HDMI I AUTOMATYCZNIE (CO POZWOLI NAM WYKRYC NASZ TV) RGB - PEŁNY , DEEP COLOUR - AUTO, FILTR REDUKUJACY PRZENIKANIE KOLOROW - WL, WZMOCNIENIE BIELI DLA SYGNALU Y PB/CB PR/CR (HDMI) - WL,


Co jest MEGA WAŻNE: 
1. W telewizorze musi byc ustawiony rowniez RGB PEŁNY  - wchodzimy wiec w zakladke USTAWIENIA  > EKRAN > USTAWIENIA WEJSCIA WIDEO > ZAKRES DYNAMICZNY HDMI

i odpowiednio tam do uzywanych urzadzen , jezeli konsole mamy pod HDMI 1 to ustawiamy "PEŁNY" pod HDMI 2 "PEŁNY" itd.

2. Musi byc pelny pixel jezeli uzywany zrodel sygnalu 1080p - wchodzimy wiec w zakladke USTAWIENIA  > EKRAN > USTAWIENIA EKRANU > i dajemy POLE WYSWIETLANIA : Wszystkie piksele
Format ekranu : pełny
Autoformatowanie - wyl

---------------

Teraz zaczynamy z ustawieniami obrazu

Pierwsze co najwazniejsze do gier:
WYBÓR SCENY:  tu wybieramy GRA , co zniweluje laga i da nam mozliwe najlepszy efekt obrazu wlasnie do gier.
OBRAZ:
TRYB OBRAZU - GRA-STANDARD
PODSWIETLENIE - MAX
KONTRAST - MAX

JASNOSC - 50
NASYCENIE - 60
ODCIEN - 0
TEMPERATURA BARW - NEUTRALNE
OSTROSC - MAX

ZAAWANSOWANE USTAWIENIA:
KOREKCJA CZERNI - WYL
ZAAWANSOWANIE ZWIEKSZENIE KONTRASTU - WYL
GAMMA - DOMYSLNA
AUTOMATYCZNE OGRANICZENIE SWIATLA - WYL
CZYSTOSC BIELI - WYL
ZYWY KOLOR- WYL
BALANS BIELI - DOMYSLNE
UWYDATNIANIE SZCZEGOLOW - WYL
UWYDATNIANIE KRAWEDZI - WYL

KONWERSJA I/P - PRĘDKOŚĆ

-------
Następnie by wyciagnac najlepsza mozliwa jakosc obrazu potrzeba wejsc w zakladke USTAWIENIA > USTAWIENIA SYSTEMOWE > ECO - i wylaczyc wszystko co tam jest.
-----

CO JEST MEGA WAZNE, KAZDE OBRAZY TESTOWE W GRACH, POZIOM ICH SKALI JASNOSCI, GAMMY ITP , DAJEMY NA DOMYSLNE, BO PRZY TYCH USTAWIENIACH W ZADNYCH GRACH NIE TRZEBA JUZ NIC SCIEMNIAC CZY ROZJASNIAC, KAZDE OBRAZY TESTOWE PRZECHODZĄ PRAWIDLOWO.





 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Próbowałem tych ustawień Oldboya, ale mój 50W805B ma inaczej ponazywane niektóre rzeczy w menu i w sumie teraz wszystko wygląda tragicznie. Rozlane mleko na ekranie i brak czerni. Dla mnie lipa. Musze poszukać coś dedykowanego dla mojego modelu. Lubię obraz jak na telefonach samsunga z amoledem - ostro, barwnie i z bardzo czarnymi czerniami :)

 

 

edit: już widzę, że mam takie menu jak u Fanka. Ogólnie najbardziej chciałbym płynność i kolory jak na ustawieniach żywych, ale bez takiego okrutnego input-laga. Da się tak w ogóle? 

W trybie gra, kino czy nawet standard nigdy nie uzyskasz takiej czerni czy kolorów jak na żywym.

 

Jak chcesz mniejszy laga to przestaw motion flow z płynnego na standard, a jak jeszcze chcesz bardziej to na wyraźny itd. ale kolor i płynność to już nie będzie to samo, do tego na takim wyraźnym podświetlanie poleci o połowę, na wyraźnym plus jeszcze bardziej a na trybie impuls to już będzie bez płynności i 4 razy gorsze podświetlanie niż normalnie, zobaczysz także na tym trybie migotanie obrazu, na duży plus rozdziałka podczas ruchu, która będzie najlepsza, jednak mega kosztem.

Edytowane przez Kyokushinman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki Old - to są najbardziej pro gamingowe ustawienia jakie ten TV ma możliwość osiągnąć, czyli super granie w CoD, czy inne Tekkeny praktycznie bez laga, ale tak jak świetnie to podsumował Kyokushinman, nie ma już takiego efektu wypalonych gałek i obrazu jak na amoledzie szajsunga. Niestety coś za coś. Najnowsze TV ogarniają już takie ustawienia o jakich marze? Takie bez kompromisów? Czy jednak developerzy olewają graczy i bardziej tworzą TV pod kino domowe? 

 

BTW - Driveclub jest świetny do testowania przeróżnych ustawień TV pod granie.

Odnośnik do komentarza

 

Spróbuj Kalinho tego :

 

 

USTAWIENIA OBRAZU W KONSOLACH:

 

PS4 > RGB PELNY, DEEP COLOUR - AUTO

Xbox 360 > ZAKRES KOLOROW HDMI - RGB  , KALIBRACJA CZERNI - ROZSZERZONE

PS3 >WCZESNIEJ DAJEMY USTAWIENIA WYJSCIA WIDEO - HDMI I AUTOMATYCZNIE (CO POZWOLI NAM WYKRYC NASZ TV) RGB - PEŁNY , DEEP COLOUR - AUTO, FILTR REDUKUJACY PRZENIKANIE KOLOROW - WL, WZMOCNIENIE BIELI DLA SYGNALU Y PB/CB PR/CR (HDMI) - WL,

 

 

Co jest MEGA WAŻNE: 

1. W telewizorze musi byc ustawiony rowniez RGB PEŁNY  - wchodzimy wiec w zakladke USTAWIENIA  > EKRAN > USTAWIENIA WEJSCIA WIDEO > ZAKRES DYNAMICZNY HDMI

 

i odpowiednio tam do uzywanych urzadzen , jezeli konsole mamy pod HDMI 1 to ustawiamy "PEŁNY" pod HDMI 2 "PEŁNY" itd.

 

2. Musi byc pelny pixel jezeli uzywany zrodel sygnalu 1080p - wchodzimy wiec w zakladke USTAWIENIA  > EKRAN > USTAWIENIA EKRANU > i dajemy POLE WYSWIETLANIA : Wszystkie piksele

Format ekranu : pełny

Autoformatowanie - wyl

 

---------------

 

Teraz zaczynamy z ustawieniami obrazu

 

Pierwsze co najwazniejsze do gier:

WYBÓR SCENY:  tu wybieramy GRA , co zniweluje laga i da nam mozliwe najlepszy efekt obrazu wlasnie do gier.

OBRAZ:

TRYB OBRAZU - GRA-STANDARD

PODSWIETLENIE - MAX

KONTRAST - MAX

 

JASNOSC - 50

NASYCENIE - 60

ODCIEN - 0

TEMPERATURA BARW - NEUTRALNE

OSTROSC - MAX

 

ZAAWANSOWANE USTAWIENIA:

KOREKCJA CZERNI - WYL

ZAAWANSOWANIE ZWIEKSZENIE KONTRASTU - WYL

GAMMA - DOMYSLNA

AUTOMATYCZNE OGRANICZENIE SWIATLA - WYL

CZYSTOSC BIELI - WYL

ZYWY KOLOR- WYL

BALANS BIELI - DOMYSLNE

UWYDATNIANIE SZCZEGOLOW - WYL

UWYDATNIANIE KRAWEDZI - WYL

 

KONWERSJA I/P - PRĘDKOŚĆ

 

-------

Następnie by wyciagnac najlepsza mozliwa jakosc obrazu potrzeba wejsc w zakladke USTAWIENIA > USTAWIENIA SYSTEMOWE > ECO - i wylaczyc wszystko co tam jest.

-----

 

CO JEST MEGA WAZNE, KAZDE OBRAZY TESTOWE W GRACH, POZIOM ICH SKALI JASNOSCI, GAMMY ITP , DAJEMY NA DOMYSLNE, BO PRZY TYCH USTAWIENIACH W ZADNYCH GRACH NIE TRZEBA JUZ NIC SCIEMNIAC CZY ROZJASNIAC, KAZDE OBRAZY TESTOWE PRZECHODZĄ PRAWIDLOWO.

 

 

 

 

 

 

 

Próbuje ogarnąć te ustawienia, ale one są chyba z modelu B , wiesz jak wypadają te ustawienia na w805C ?

Odnośnik do komentarza

Z racji że dopiero teraz znalazłem temat z chęcią podzielę się swoją kalibracją i ust. wg. wzorców model KDL W805C sprawdzają się również w innych modelach Sony.

 

Tryb obrazu: gra

Tryb Obraz auto: wył.

Jasność: maks

Nasycenie: 60

Czujnik światła: wył.

 

Ustawienia zaawansowane :

 

Jasność : maks

Kontrast: maks

Gamma : 0

Poziom czerni : 50

Dostosowanie czerni : wył

Zaawansowane zwiększenie kontrastu : wył

Nasycenie : 60

odcień: 0

Temperatuta barw : neutralne

żywe kolory : wył.

ostrość: 50

tworzenie realizmu : automat

motionflow: wył.

 

Home > ustawienia > ekran > ustawienia ekranu >tryb szerokoekranowy : pełny 

autoformatowanie: wył

automatyczne pole wyświetlania : wył

pole wyświetlania : wszystkie piksele

 

Dźwięk :

Clear Audio+ : wł.

Tryb dzwięku: standardowy

uwydatnianie głosu: 0

Noc : wył.

Ustawienia zaawansowane :

związane z trybem dźwięku: korektor graficzny

125hz max i 8khz max reszta domyślnie czyli środek

 

TV Cyfrowa

 

Tryb obraz: standard

reszta podobnie jak w trybie gra

 

 

Odnośnik do komentarza

 

Z racji że dopiero teraz znalazłem temat z chęcią podzielę się swoją kalibracją i ust. wg. wzorców model KDL W805C sprawdzają się również w innych modelach Sony.

 

Tryb obrazu: gra

Tryb Obraz auto: wył.

Jasność: maks

Nasycenie: 60

Czujnik światła: wył.

 

Ustawienia zaawansowane :

 

Jasność : maks

Kontrast: maks

Gamma : 0

Poziom czerni : 50

Dostosowanie czerni : wył

Zaawansowane zwiększenie kontrastu : wył

Nasycenie : 60

odcień: 0

Temperatuta barw : neutralne

żywe kolory : wył.

ostrość: 50

tworzenie realizmu : automat

motionflow: wył.

 

Home > ustawienia > ekran > ustawienia ekranu >tryb szerokoekranowy : pełny 

autoformatowanie: wył

automatyczne pole wyświetlania : wył

pole wyświetlania : wszystkie piksele

 

Dźwięk :

Clear Audio+ : wł.

Tryb dzwięku: standardowy

uwydatnianie głosu: 0

Noc : wył.

Ustawienia zaawansowane :

związane z trybem dźwięku: korektor graficzny

125hz max i 8khz max reszta domyślnie czyli środek

 

TV Cyfrowa

 

Tryb obraz: standard

reszta podobnie jak w trybie gra

 

 

 

Ok. Ustawiłem Twoje. W sumie za dużo nie musiałem zmieniać  :) Rozumiem, że jest to ustawienie do grania, a do filmów ? Powłączać te wszystkie bajery ? I co z tym Motion Flow ? Opinie są skrajne

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.