Skocz do zawartości

OSCARY


Rekomendowane odpowiedzi

w niczym, wygrałby lewiatan no ale teraz masz czasy rusofobii

 

Właśnie wprost przeciwnie. Normalnie to nie miałbym wątpliwości, że Ida otrzyma Oscara, ale ostatnie wydarzenia zwiększały szansę Lewiatana na zdobycie statuetki, ponieważ w USA opierano kampanię filmu na tym, że jest to obraz antyputinowski. Oczywiście były też wzmianki, że rosyjski Minister Kultury skrytykował ten film, niektórzy prokremlowscy politycy uznali, że jest to film antyputinowski czy że Komsomolskaja Prawda skrytykowała Zvyagintseva za ten film. Dodatkowo biorąc pod uwagę, że część członków Akademii nie ogląda niektórych filmów (szczególnie tych z kategori nieanglojęzycznej), to plakietka "antyputinowski" mogła zrobić robotę. Zresztą Lewiatan otrzymał Złotego Globa. Jedyną znaczącą nagrodę filmową, którą zdobył kosztem Idy otrzymał właśnie w USA.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

No a teraz w kierunku Idy poszła fala hejtu, że jest antysemicki. 

 

 

"Ida" przedstawia bohaterkę według prostej zasady - co Polacy chcieliby myśleć o Żydówce, budującej powojenny socjalizm? Że to k*rwa i alkoholiczka – oburza się Helena Datner z Żydowskiego Instytutu Historycznego

 

beka z ludzi

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Nie masz pomysłu na utwór muzyczny, dowal delay, nie masz pomysłu na film, walnij czarno biały filtr. Ida z oskarem ? Właśnie obejrzałem, cieszyć się ? Niby wypada, ale dostać nagrodę, którą dostaje też w zeszłym roku taki gniot jak Grawitacja, to lekka siara. A sama Ida ? Jednowymiarowa, słabe zdjęcia, kwadratowo - drewniana gra aktorska, patos i historia, która mogła by być 15 minutową wstawką do Pokłosia. Skoro za taką grę aktorską jaką odwala tutaj Kulesza i ta młoda grająca Idę film dostaje oskara, to za to co robi Sztur w Pokłosiu, albo Chabior w Służbach specjalnych powinni dostać po Noblu. Dla mnie 2/10 za jednowymiarową prawdę historyczną, ale czy prawda historyczna ma decydować o kinematografii ? "NIE SONDZE"

  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza

Znaczy w sensie, że z jakimiś rzekomymi przeciekami? Akurat kategorie aktorskie były w tym roku absolutnymi pewniakami poza Redmaynem, który z kolei był mocnym faworytem. Moore, Arquette i Simmons kosili wszystko co się dało po drodze, więc dlaczego miałoby być inaczej na Oscarach? Chyba nawet nie zdarzyło się w historii, żeby aktor który otrzymał wszystkie najważniejsze nagrody poprzedzające rozdanie Oscarów następnie nie otrzymał samego Oscara. Buki powystawiali na nich kursy 1.01-1.03. 

 

Z takimi przeciekami.

http://wyborcza.pl/1,75475,17445067,Oscary_2015__Oni_dostana_statuetki_dla_najlepszych.html

Nic dziwnego, że kursy były takie niskie.

Odnośnik do komentarza

Typowe polaczkowe skomlanie.

Nie dostanie to źle. A jak dostanie jeszcze gorzej.

Twórcy "Idy" powinni przeprosić w naszych mediach rodaków,że dostali Oskara.

 

oj Panie już nie Pyerdol. Oczywiście, że się cieszę, że polski film dostał oskara, ale nie kumam świetności tego filmu. No dla mnie jest po prostu bardzo średni, niczym nie porywa, kolejny polski film, który nic nie wnosi.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Znaczy w sensie, że z jakimiś rzekomymi przeciekami? Akurat kategorie aktorskie były w tym roku absolutnymi pewniakami poza Redmaynem, który z kolei był mocnym faworytem. Moore, Arquette i Simmons kosili wszystko co się dało po drodze, więc dlaczego miałoby być inaczej na Oscarach? Chyba nawet nie zdarzyło się w historii, żeby aktor który otrzymał wszystkie najważniejsze nagrody poprzedzające rozdanie Oscarów następnie nie otrzymał samego Oscara. Buki powystawiali na nich kursy 1.01-1.03. 

 

Z takimi przeciekami.

http://wyborcza.pl/1,75475,17445067,Oscary_2015__Oni_dostana_statuetki_dla_najlepszych.html

Nic dziwnego, że kursy były takie niskie.

 

 

A to miałeś na myśli. No te "przecieki" u aktorów, będące wynikiem wcześniej otrzymanych nagród, to są chyba co roku. Myślałem że chodzi o jakiś rzekomy prawdziwy "przeciek".

Na Moore, Arquette i Simmonsa kursy były w okolicach 1.1 jeszcze przed rozdaniem SAGów, co wynikało z wcześniej zbieranych nagród (po SAGach spadły już do 1.01-1.03). Jedynie w przypadku pierwszoplanowwego aktora SAGi zmieniły faworyta z Keatona na Redmayna (ostatecznie przed galą kurs na Redmayna ponad 1.3, a przed SAGami w okolicach 2.5).

 

Tak na marginesie to w tym artykule jest bzdura ze stwierdzeniem, że "do nominacji aktorskich do Oscarów właściwie nie biorą się bukmacherzy". Każdy buk ma to w swojej ofercie i poza sytuacjami aktorów zbierających wszystko co się da, to nie są to kursy na poziomie 1.01.

 

Odnośnik do komentarza

No wiesz... Mandarynki i Lewiatan to też bardzo dobre filmy. Też nie rozumiem fenomenu Idy. Bo czarno-biały? Bo o biednych Żydach? O złych Polakach?

Nie zrozumcie mnie źle... Ciesze się, że w końcu, w ciągu tych 87 lat, dostaliśmy Oscara za film. Po prostu ten wybór też nie jest dla mnie oczywisty. No ale tak samo mam np. ze scenariuszem dla Gry Tajemnic i animowanym dla Szóstki. 

No i ta piosenka.....  Mogli dać Lego a nie takiemu smutkowi.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

 

 

Może po prostu to dla mnie żadne dzieło?

 

Rozumiem. A jaki film powinnien dostać oskara z tych nieanglojęzycznych w takim razie?

 

 

No w sumie fakt, innych nie widziałem, a coś musiało wygrać. Może nadrobię w najbliższym czasie.

 

 

Ogórek dał 10/10 dla Lewiatana, sam nie widziałem, ale chyba dobre musi być.

No ale tak samo mam np. ze scenariuszem dla Gry Tajemnic

 

Rozwiń proszę. 

 

Ja tam mam problem ogólnie z oskarami bo zawsze praktycznie najwazniejszą nagrodę dostaje film, który mi się nie podobał hehe w tym roku to samo

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie Lewiatan był najlepszym filmem w tym zestawieniu. Mocne, dobitne kino bez półśrodków, niczym bracia Cohen tylko bez czarnego humoru. Ida z kolei jest filmem średnim, poprawnie zagranym, ale na dłuższą metę lekko nudnym. Dla Polaka taka tematyka to nic szczególnego. Dla Amerykanów może to być powiew czegoś innego, nowego, nieznanego. Zgoda więc, że wszyscy się z Oscara cieszą, ale czy zasłużenie? Przypomina mi to trochę Artystę sprzed kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Taka tam historia? No nie wiem czy historia człowieka, który pomógł rozgryźć najgenialniejszą maszynę szyfrującą na świecie przez co udało się ocalić miliony ludzkich istnień i zmagający się z ludzką ignoracją przez co został wręcz zmuszony przez rząd swojego kraju do samobójstwa to jest taka tam historia. Ja byłem mimo wszystko zszokowany jak się nad tym głębiej zastanowie, jak ludzie wobec kogoś tak genialnego, kogoś kto wręc wygrał wojnę (oczywiscie przesadzam, ale wiadomo o co chodzi) jak można było go tak potraktować. 

 

Jakby ktoś chciał wlepiać mi warny za spoilery to przypominam, że to jest prawdziwa historia znana od 70 lat.  

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

No ale mieliśmy też historie człowieka walczącego z chorobą, z którą nie miał szans na zwycięstwo, a mimo to nie poddał się, nie tylko pokonując chorobę, ale też  udowadniając, że każdą, nawet największą przeciwność losu można przezwyciężyć ciężką pracą i wsparciem bliskich.

Opowieść o wybitnym snajperze, który jest uważany w JuEsEj za bohatera, a tacy zazwyczaj są przychylnie rozpatrywani przez akademie.

Na dokładkę mamy jeszcze niezwykłe relacje między uczniem starającym się o akceptację i dążącym do wymarzonej sławy, a nauczycielem dla którego najważniejszym jest nauka nowego talentu, nie zważając na żadne środki. A którzy mimo prowadzonej między sobą wojny potrafią nawzajem się zrozumieć dzięki temu co oboje kochają. 

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

To ja też może wlepię spoiler, że Enigmę o wiele wcześniej rozszyfrowali Polacy w postaci - Jerzego Różyckiego, Mariana Rejewskiego i Henryka Zygalskiego. A później przekazali informację Anglikom, którzy przez wiele lat po wojnie udawali, że nic takiego nie miało miejsca.

 

Tak czytałem o tym też, ale w końcu przyznali się do tego :> 

Odnośnik do komentarza

No jeżeli Ida jest nudna to nie wiem jak określić Lewiatana. Film woził się po festiwalach na fali obecnej sytuacji politycznej, bo sam w sobie jest nieprzyzwoicie rozwleczonym zbiorem stereotypów i ogólnie znanych faktów na temat życia w Rosji. Serio ten film kimś wstrząsnął ? Przy tej tematyce prosiło się o prawdziwy hardkor, a nie ma nawet połowy mocnej sceny. Kiedy na pikniku wydaje się, że wreszcie wejdzie jakieś napięcie, zamiast tego wszystko leci na ryj i zaczynają się średnio trafione alegorie religijne.

Typowy ruski zamulacz, Tarkowski byłby dumny

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.