Skocz do zawartości

OSCARY


Rekomendowane odpowiedzi

Oscary za najlepszą animację to od paru lat jest domena tych taśmowo wypluwanych bajek od Pixara i tym podobnych firemek. Szkoda,że "The Tale of The Princess Kaguya" nie wygrała bo choćby za sam pomysł i wykonanie oprawy graficznej należałaby się nagroda.

 

Wiadomo filmy animowane nikogo, sytuacja identyczna jak rok temu.

 

http://www.cartoonbrew.com/award-season-focus/proof-that-oscar-voters-are-clueless-about-animation-109456.html

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

 

Btw niezły bółdupy masz koval o Idę swoją drogą, ogladałeś w ogóle?

 

po co?

 

Ból dupy? Mówisz chyba o Boyhood Barteczku ;] Polaczki dostały oscara i zaczął się masowy spust. Chrystus narodów europejskich, zaraz pomniki będą stawiać reżyserowi. 

 

 

Przestań pie.rdolić, nikt się nie spuszcza, a nawet jeśli gdzieś, ktoś taki jest, to się nie wywyższaj. Zawsze to samo, ktokolwiek mówiący w języku polskim coś zrobi to zaczyna się dyskusja jak powyżej. W du.pie mam to, że Pawlikowski jest polakiem i sam film.

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

 

 

Btw niezły bółdupy masz koval o Idę swoją drogą, ogladałeś w ogóle?

 

po co?

 

Ból dupy? Mówisz chyba o Boyhood Barteczku ;] Polaczki dostały oscara i zaczął się masowy spust. Chrystus narodów europejskich, zaraz pomniki będą stawiać reżyserowi. 

 

 

Przestań pie.rdolić, nikt się nie spuszcza, a nawet jeśli gdzieś, ktoś taki jest, to się nie wywyższaj. Zawsze to samo, ktokolwiek mówiący w języku polskim coś zrobi to zaczyna się dyskusja jak powyżej. W du.pie mam to, że Pawlikowski jest polakiem i sam film.

 

 

lol

 

chciałem się tylko z Barteczkiem podrażnić ale widzę emocje są

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

A ja mam to w pompie, oscary to nigdy nie są dla mnie wyznacznikiem niczego bo dziesiątki filmów często dużo lepszych są omijane na tym żydowskim spędzie. Bawi mnie tylko prawicowy ból du.py o Idę hehe

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

przecież ma nominacje.

:hi:

 

zwracam honor

 

 

a po drugie jest do bolu przecietny

to samo można powiedzieć 90% filmach, które zgarnęły oskary żeby tylko wymienić Operacje Argo, Titanica albo Hurt Locker

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Dzisij o 12:00 byłem w kinie na American Sniper. Jako że w tamtym roku czytałem ksiązkę  i jestem generalnie obyty z tematyką to z filmu ogólnie jestem zadowolony. 

Przybranie na masie B. Coopera jak i jego rola jak najbardziej na plus. Z psikusów to kilka wątków wciśniętych na siłę w formie krótkich epizodów aby streścić ksiązkę. Kilka elementów pozmienianych, kilka ważnych elementów z ksiązki w ogóle pominiętych.

Najiększy psikus to jednak trailery tego filmu oglądane wcześniej. Generalnie w nich są najważniejsze momenty z filmu i w samym filmie nie ma jakiś grubszych momentów niż to co na trailerze, oczywiście w wersji wydłużonej.

 

Czy Oskar się należał ? Dobry film, ale nie taki znowu rewelacyjnyc jak wszyscy mówią i jak ja osobiście się spodziewałem. Tematyka wspólczesnych konfilktów, armii i samej wojny zawsze ma u mnie +2 do oceny z automatu i mimo tego max co mógłbym dać to 8/10. Dźwięk świetny, scenografia, technikalia - wszystko na plus chociaż jest bardziej surowo i mniej widowiskowo niż np. Black Hawk Down. W tym filmie bardzo to pasuje, obrazem bliżej im do Hurt Locker, Zero Thirty czy L. Survivor.

 

 

Nagrody dla GBH jak najbardziej zasłużone, dawno nie było takiego filmu i jak najbardziej zasługuje.

Nie mam natomiast pojęcia co w nominacjach robił w ogóle The Judge - ten film był słaby, zupełnie nie to co na trailerze. Rozwleczony i bez polotu i R. Duvall w ogóle się nie popisał. Nominowali go chyba tylko dlatego, że chyba musieli na siłę nominować starego aktora.

Odnośnik do komentarza

Redmayne z nagrodą za rolę, która jest samograjem i kwintesencją "Oscarowej", eh. Szkoda Keatona, bo jego występ jest znacznie ciekawszy, nie mówiąc już o całej otoczce, poza tym postawiłem na niego hajs.

Ogólnie typowa gala Oscarowa z zahaczającymi o śmieszność przemowami na tematy feminizmu/wyzwolenia murzynów/homoseksualizmu itd. Nagroda za scenariusz dla Imitation Games to :teehee: Tyle dobrze, że doceniono GBH, Birdmana i, powiedzmy, Whiplash.

 

No jeżeli Ida jest nudna to nie wiem jak określić Lewiatana. Film woził się po festiwalach na fali obecnej sytuacji politycznej, bo sam w sobie jest nieprzyzwoicie rozwleczonym zbiorem stereotypów i ogólnie znanych faktów na temat życia w Rosji. Serio ten film kimś wstrząsnął ? Przy tej tematyce prosiło się o prawdziwy hardkor, a nie ma nawet połowy mocnej sceny. Kiedy na pikniku wydaje się, że wreszcie wejdzie jakieś napięcie, zamiast tego wszystko leci na ryj i zaczynają się średnio trafione alegorie religijne.
Typowy ruski zamulacz, Tarkowski byłby dumny

 

Np. nie nudny. Fakty są "ogólne znane", więc po chooj robić film, wiadomo. Może i dostajemy parę klisz, ale przy dziełach takich jak IG czy Selma to Lewiatan jest wręcz subtelny.  Że nie wspomnę o poza fabularnych zaletach, jakimi  są zdjęcia, gra aktorska czy szeroko rozumiana atmosfera. W porównania z Idą nie wchodzę, bo nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

 Że nie wspomnę o poza fabularnych zaletach, jakimi  są zdjęcia, gra aktorska czy szeroko rozumiana atmosfera. W porównania z Idą nie wchodzę, bo nie widziałem.

 

Dokładnie, nie wiem czemu tak wiele ludzi kładzie ciężar filmu na fabułę i występy aktorów, gdyby mnie interesowała w filmach przede wszystkim fabuła, to czytałbym beletrystykę (czego nie robię), a nie oglądał filmy. 

 

Zdjęcia w filmie >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> dobranie ścieżki dźwiękowej do zdjęć >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> fabuła, dialogi

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

Typowe polaczkowe skomlanie.

Nie dostanie to źle. A jak dostanie jeszcze gorzej.

Twórcy "Idy" powinni przeprosić w naszych mediach rodaków,że dostali Oskara.

Dla mnie oscary straciły większe znaczenie po braku nagrody dla Pianisty

Ale fajnie ze dostali nagrode

Btw kto ma ból tylka Bluber? Pisales o jakis prawakach

To ja też może wlepię spoiler, że Enigmę o wiele wcześniej rozszyfrowali Polacy w postaci - Jerzego Różyckiego, Mariana Rejewskiego i Henryka Zygalskiego. A później przekazali informację Anglikom, którzy przez wiele lat po wojnie udawali, że nic takiego nie miało miejsca.

Nie bylo tak, że Polacy zmrozszyfrowali enigme, a brytole jej jakoby kolejną wersje? Ulepszona?
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.