Skocz do zawartości

Metal Gear Solid Collection HD


Rekomendowane odpowiedzi

Trophy też jestem ciekaw, hah co śmieszne, że pierwszymi MGS-ami z osiągnięciami będą te z poprzedniej generacji/Ps2 ;p

 

W ogóle nie mogę się doczekać jak dorwę kolekcję i jakoś typowo jesienną pogodą lub zimową. Zaliczę po kolei jedynkę, dwójkę, trójkę i ... może mi coś odwali i czwórkę (no co tyyyyyyyyy ;p).


http://www.joystiq.com/2011/07/29/metal-gear-solid-hd-collection-will-run-at-60fps/ Metal Gear Solid HD collection will run at 60FPS

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Metal Gear Solid Ultimate HD Collection:

 

http://www.zavvi.com/games/platforms/ps3/metal-gear-solid-ultimate-hd-collection-zavvi-world-exclusive/10532517.html

 

Hmm, nie powiem całkiem,całkiem ta składanka. Co prawda niedawno przyszła mi paczka z MGS2:Subsistance+The Document of MGS2 ale takim zestawem bym nie pogardził. Z tego co pisze w opisie będzie tylko 4000 sztuk tego wydania i każde numerowane. Heh nawet bym rozważył ten zakup, może cena jeszcze troszkę spadnie i stanie się bardziej przyjazna dla portfela... Tjaa XD

Odnośnik do komentarza
Metal Gear Solid Ultimate HD Collection:
E, cena grubo ponad 2x większa od zwykłej edycji, a jedyne co dostajemy to MGS4 (taniocha), MGS1 na PSN (taniocha) oraz pocztówki i pewnie ładne pudełko. Sorry, ale nawet w przypadku obniżki byłoby to średnio opłacalne.

 

Co do właściwej edycji, PS3 co prawda (jeszcze) nie mam, ale myślę, że pakiecik ten prędzej czy później sobie sprawię, pomimo tego, że mam większość odsłon serii już na półce. Wersja MGS3 Subsistence na PS2 jest ciężka do zdobycia, a właśnie na MG1 i MG2 mnie przede wszystkim w niej zależy. MGS2 też będzie jako Substance, więc tak naprawdę jedyne czego mi tu brakuje do pełni szczęścia, to MGS1+Special Missions(na upartego).

 

Mam tylko nadzieje, że będzie istniała możliwość wymiany save'ów Peace Walker z wersji PSP do PS3 i vice-versa. Nie widzi mi się przechodzenie tych misji raz jeszcze, a chętnie bym kontynuował zabawę tam gdzie skończyłem, już z wygodniejszym sterowaniem. Są jakieś informacje na ten temat?

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Wygląda to przyzwoicie ale po tym materiale zauważyłem, że Kojima Productions nawet podczas zwyczajnego odświeżania swoich gier sprzed generacji robi z tego wielkie wydarzenie. Kiedy Sony czy Ubisoft puszczały w obieg pokazy zremasterowanych GoW czy Prince of Persia nie było żadnego szczegółowego opisywania jak to tekstury nie są poprawione. Widać jak to studio się wypaliło, bo na Gamescom już uderzają tylko z czymś takim. Ani słowa o Rising. Ciekawe czy ta gra powstaje...

Odnośnik do komentarza

Niekoniecznie. Firma wydała też kilka dobrych gier na DS, MGS4 (nie będę się już spierać o jakość tej gry), które świetnie się sprzedało, pojawiło się także MGS: Peace Walker. Chodzi mi raczej o Kojima Productions, bo od momentu ukończenia prac nad MGS4 i Peace Walker studio nie wykazało się niczym ponadprzeciętnym.

Odnośnik do komentarza

Może czas po prostu zakończyć serię MGS. Nie da się w nieskończoność eksploatować tego samego uniwersum. Od Metal Gear do MGS4 jest 6 części, dodatkowo są 2 "missing linki" na PSP, masa spin-offów i jakichś pierdół uzupełniających bądź pokazujących jakieś wydarzenie z innej strony. Nie da się wiecznie tworzyć arcydzieł. Szczególnie, że jak raz się coś zobaczy, przeżyje (typu MGS3) to oczekiwania mogą być ogromne i naprawdę ciężko je zaspokoić.

 

Miłoby było jakby Kojima zostawił już MGSa w spokoju i zabrał się za coś nowego, jeśli tylko już się nie wypalił.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Metal Gear Solid Ultimate HD Collection:
E, cena grubo ponad 2x większa od zwykłej edycji, a jedyne co dostajemy to MGS4 (taniocha), MGS1 na PSN (taniocha) oraz pocztówki i pewnie ładne pudełko. Sorry, ale nawet w przypadku obniżki byłoby to średnio opłacalne.

 

Co do właściwej edycji, PS3 co prawda (jeszcze) nie mam, ale myślę, że pakiecik ten prędzej czy później sobie sprawię, pomimo tego, że mam większość odsłon serii już na półce. Wersja MGS3 Subsistence na PS2 jest ciężka do zdobycia, a właśnie na MG1 i MG2 mnie przede wszystkim w niej zależy. MGS2 też będzie jako Substance, więc tak naprawdę jedyne czego mi tu brakuje do pełni szczęścia, to MGS1+Special Missions(na upartego).

 

Musze Cie zmartwic, ale MG1 i MG2 sa na dysku Persistance (dysk 2 z MGOnline), ktory to nie wejdzie w sklad trylogii. Wiec szukaj MGS3:S, bo innej opcji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Musze Cie zmartwic, ale MG1 i MG2 sa na dysku Persistance (dysk 2 z MGOnline), ktory to nie wejdzie w sklad trylogii. Wiec szukaj MGS3:S, bo innej opcji nie ma.
Mówisz? http://www.siliconer...-3-subsistence/

 

http://twitter.com/#!/Kojima_Hideo/status/101912547195748353

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zwiastun japońskiej edycji HD:

http://www.youtube.com/watch?v=YKVHwhogA0s

 

Będzie MG1 i MG2, MGS2 będzie w wersji Substance z VR Missions i Snake Tales, a trójka jako Subsistence z lepszą kamerą i tymi swoimi dodatkami.

 

Chyba jedyna re-edycja ejdż-di jaką jestem skłonny kupić. W pakiecie tak naprawdę 5 gier pełnych dodatków, z poprawioną grafiką oraz bajeranckimi achievementami (miejmy nadzieje polegającymi na czymś więcej niż samym przejściu gry). W dodaku Peace Walker z funkcją kompatybilności save'ów między platformami. Całość w bardzo przystępnej cenie. Tak się powinno robić te całe PS3 HD *cough*"remake"*cough*, a nie jak inni producenci, co wrzucają tę samą grę z podbitą rozdziałką na blu-ray i nic poza tym.

Edytowane przez Suavek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To tylko podbita rozdziałka, ale faktem jest, że o ile nie korzysta się z emulatora na PC, to efekt będzie zdecydowanie lepszy niż na PS2. Także taki MGS3 nie będzie cierpiał na spadki framerate'u jak to miało miejsce na PS2. Zresztą, mnie bardziej chodzi o to, że za tym pakietem przemawia o wiele więcej niż grafika + achievementy. Nawet mając wszystkie te MGSy (oprócz MG1 i MG2 z Subsistence) widzę sens w inwestycji pieniędzy w taki pakiecik. W MGS2 Substance chętnie sobie odświeżę VR Missions, i jest to jedyny przypadek w którym liczę faktycznie na jakieś ciekawe osiągnięcia (tryb się do tego nadaje idealnie). MGS3 będzie w wersji Subsistence razem z MG1 i MG2, w które bardzo chętnie bym zagrał, ale znalezienie tej edycji na PS2 po przystępnej cenie jest problematyczne. Natomiast Peace Walker doda możliwość gra dualshockiem (dwie gałki) oraz ułatwi rozgrywki online, co w połączeniu z konwersją save'ów między platformami skutecznie wydłuży zabawę. Ogólnie rzecz biorąc będzie to pakiet 5 dobrych gier za niewielkie pieniądze (~150zł). Na pewno inwestycja o wiele bardziej opłacalna, niż na przykład jakiś RE4 HD.

 

Na nowo nagrali dialogi? W wersji jap czy ogólnie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...