Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

No w eshopie jak widze fife 13 po 269zl to beka przeokrutnA.

 

No tak. Odrazu zmienili dezajn telefonow i polepszyli funkcjonalnosc. Juz nie bylo tekstow ze źle trzymasz telefon podczas gadania dlatego gubisz zasieg xd

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

@Orzeszek

No na pewno, zwłaszcza że w PSNie stare średniaki potrafią po 300zł dalej śmigać. Winą tutaj jest tępy przelicznik z Euro lub co gorsza Funta. Dopóki nie pójdą po rozum do głowę to wszędzie tak będzie. Cyfrówka nam nie straszna, Ninny głupie nie jest a sam nowy szef będzie pełnił swoją funkcję tylko przez rok. W przyszłym roku ew. na początku 2017r. mają wybrać nowego "młodszego" szefa. Obecny to tak zwany "safe bet" i Big N postawiło moim zdaniem właściwie. Zresztą, poczekamy, zobaczymy 

Odnośnik do komentarza

(...)

 

No tak. Odrazu zmienili dezajn telefonow i polepszyli funkcjonalnosc. Juz nie bylo tekstow ze źle trzymasz telefon podczas gadania dlatego gubisz zasieg xd

 

używałem Iphona 4 przez 3 lata (tego co niby zasięgu nie miał jak się go jakoś tam trzymało), nigdy mi nie zerwał połączenia, poza tym to był ostatni wypasiony iphon zostawiający konkurencję w czarnym zadzie, także ten tego...

 

A co do NX to szykuje się fail na miarę Virtual Boya. Jeśli przyrost mocy ma pomóc multiplatformom to widzę spory problem z prymitywną siecią w sprzętach Nintendo. Przypisywanie zakupów z eshopu do konsoli (a nie do konta) to też porażka, która powstrzymuje mnie przed wszelkimi zakupami cyfrówek od nich.

Czytałem gdzieś, że devkity NX mają moc wyższą niż PC z i7 i topową kartą (w rodzaju gtx 980). Fajnie. Ale nie widzę możliwości, żeby plebs kupił konsolę za $1500-$2000, a taniej się nie da kupić takich komponentów. Niby AMD jest tańsze, ale AMD nawet nie posiada żadnej jednostki, która jest w stanie wystartować do i7 w jakiejkolwiek dziedzinie, z energiooszczędnością włącznie. O kartach grafiki AMD nie wspominając. Konsola oparta na podzespołach AMD i mocy i7+gtx980 byłaby albo 2 razy większa, albo 2 razy głośniejsza, albo 4 razy droższa od PS4.

 

W jakimkolwiek kierunku nie analizuję tego co może zrobić Nintendo to dochodzę do wniosku, że to się nie uda. Obym się mylił.

Odnośnik do komentarza

Przecież to będzie sprzęt co najwyżej mocniejszy od Wii U, w cuda nie wierzę, zwłaszcza jeżeli ma być systemem hybrydowym. Wyobrażam sobie raczej takiego pada z ekranem od Wii U, który jest właściwą konsolą, ale za pomocą jakiegoś małego bezprzewodowego adaptera będzie można podłączyć pod TV, żeby wyświetlać na nim obraz. Nie wiem jak inaczej sensowniej połączyć granie stacjonarne z przenośnym. Sama miniaturyzacja urządzenia (jak we wspominanej Vedze) nie czyniłaby z NXa żadnej hybrydy, bo dalej do grania potrzebny byłby TV. Po prostu byłaby małą konsolką stacjonarną.

 

Jak już przy fantazjowaniu jesteśmy, to jeszcze jedną opcją jest rozwiązanie znane z rynku urządzeń mobilnych: mała przenośna konsolka, o biednych parametrach, którą dokuje się do stacjonarnego megazorda z osobną, dużo mocniejszą kartą graficzną i pamięcią. Rodziłoby to oczywiste problemy z grami, ale można hybrydyzacja polegałaby też na tym, że w ramach jednego systemu dostawalibyśmy dwie biblioteki gier (mobilne i stacjonarne), które oczywiście mogłyby ze sobą w jakimś stopniu koegzystować (cross buy jak w przypadku VITA/PS3/PS4). Takie rozwiązanie w mojej ocenie daje większe możliwości customizacji systemu, mniej bolesną zmianę generacji sprzętowej na kolejną ( a u Niny, przynajmniej w kwestii przenośniaków dosyć często następują liftingi, które uniemożliwiają korzystanie z części tytułów posiadaczom starszych wersji konsolek z tej samej generacji), bo taki moduł, ze względu na swoją specjalizację byłby tańszy, niż zupełnie nowa konsola. Oczywiście o takich planach dowiedzielibyśmy się dopiero po jakimś czasie, byłoby to bolesne, ale dużo mniej niż skazywanie nas na zupełne porzucenie.

 

Wiesiu, może zamiast i7 Niny wypnie się na w drogie procki i pójdzie w wydajniejszą technologię procesorów wielordzeniowych GPU, coś jak CUDA od NVIDIA ;)

Odnośnik do komentarza

bardzo jestem ciekaw jak siec ogarnie niny gdy nagle beda mialy system gdzie beda wychodzic muliplatformy i tytulow pod multi bedzie na dziesiatki, a nie kilka jak teraz (na wiiu w co po sieci graja?- smashbros, splatoon i mk8 chyba tylko)

 

kibicuje niny ale sie boje, ze ta konsola obnazy to jak bardzo sie w tyle za reszta jesli faktycznie chca znowu zworem n64 czy gcb wydac sprzet o mocy porownywalnej do konkurencji

Odnośnik do komentarza

@pajgi - nie da się wszystkiego robić nawet i tysiącem strumieni w GPU, procesorożerność gier rośnie równo z grafikożernością. No i wyobraź sobie portowanie gier multiplatformowych z x86 pod taki hipotetyczny sprzęt.

Przecież nawet w poprzedniej generacji to był problem żeby gry śmigały na obu Power PC i x86

Koszty programistyczne przerosłyby jakikolwiek możliwy zysk. Tak samo koszt zaprojektowania takiego sprzętu. To jest jak wymyślenie alternatywy dla koła, nikt się tego nie podejmie.

 

W jakieś bardzo skomplikowane urządzenie ze stacjami dokującymi też nie wierzę, za wysoki koszt.

 

To będzie jakiś prosty patent. Tak jak wszystko co do tej pory od N.

Odnośnik do komentarza

Ja stawiam,że będzie o mocy xone max. Samo Nintendo wypowiadało się,że nie zamierza konkurować z sony i ms wydajnością. A teraz to tylko plotki,że ma być wydajniejsze od ps4. Chociaż powinni. W końcu wyskakują z konsolą w połowie generacji konkurencji.

Edytowane przez creatinfreak
Odnośnik do komentarza

@pajgi - nie da się wszystkiego robić nawet i tysiącem strumieni w GPU, procesorożerność gier rośnie równo z grafikożernością. No i wyobraź sobie portowanie gier multiplatformowych z x86 pod taki hipotetyczny sprzęt.

Przecież nawet w poprzedniej generacji to był problem żeby gry śmigały na obu Power PC i x86

Koszty programistyczne przerosłyby jakikolwiek możliwy zysk. Tak samo koszt zaprojektowania takiego sprzętu. To jest jak wymyślenie alternatywy dla koła, nikt się tego nie podejmie.

 

W jakieś bardzo skomplikowane urządzenie ze stacjami dokującymi też nie wierzę, za wysoki koszt.

 

To będzie jakiś prosty patent. Tak jak wszystko co do tej pory od N.

Też w to nie wierzę, to była wersja delux, a w standardzie spodziewam się tej pierwszej opcji. Przenośny (bo czym niby ma być hybryda? mini PC są mniejsze od lapków, a nikt ich przenośnym sprzętem/hybrydą nie nazywa) sprzęt o mocy większej niż XO lub PS4 w rozsądnej cenie, to mrzonka. Jak będzie na poziomie Wii U lub ciut większej, to już byłoby coś. Ludzie spodziewający się graficznego kosiciela słabych przecież konsol od SONY i M$ chyba zapomnieli w którą stronę zmierza ten rynek.

Odnośnik do komentarza

A ja się pytam jakiego prawdziwego fana nintendo interesuje grafika. Grałem we wszystkie gry ninny z ostatnich 3 lat do tego kilka perełek z wii. Te gry są śliczne graficznie ale przez styl grafiki a nie przez aa czy bloom:) ja nie szukam drugiego pc'ta. Chcę oryginalnych gier z oryginalnym gameplayem. Moc konsoli nie jest ważna to nie xbox czy playstation. Multiplatformy ogram gdzie indziej tutaj chce mario kart 9, zelde, nowego mario ,jakiegoś rpg, pikmina czy grę tak oryginalną jak winderful 101.

Odnośnik do komentarza

Każdego zdrowo myślącego. Oni robią nową konsole właśnie po to, żebyś nie musiał ogrywać wszystkiego na ps4. Lepsze bebechy = wsparcie 3rd party (ku,rwa jakiekolwiek) = winycj sprzedanych gierek i reszty towaru = fan Nintendo będzie mial te swoje Mario karty i Zeldy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ale nie Metroida HehehehehehehHA HA HAaaa

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

gry przypisane do konta a nie konsoli

brak region lock

wsteczna kompatybilnosc

wsparcie multiplatform

jakas forma subskycji w stylu ea access albo ps plus/xbox live

normalna friendlista i funcje sieciowe

porzadna infrastuktura sieciowa ktora wytrzyma naplyw graczy do kilkudziesieciu tytulow multi, obecnie multi na wii tu 3-4tytuly

nowe IP, duzo nowych IP, powoli widac, ze jechanie tylko na zeldach i marianach sprowadzi ta firme do grobu, trzeba zaciekawic nowych

restrukturyzacja devow wewnatrz firmy (jedyne duze aaa porownywalne do tych z innych konsol - nowa zelda, robi sie zdecydowanie za dlugo)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...