Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą, do której generacji liczyć switcha? Nadal 8, jako druga konsola Nintendo tej generacji, półgeneracja jak PROsiak i SCORPIO czy może już nowa generacja? Czy może w przypadku Nintendo lepiej porzucić ten utarty schemat, bo Switchem wyszli daleko poza szeroko rozumiane granice generacji konsol?

Do 6 generacji by pasowala patrzac na moc tej konsoli. No ale juz cenowo to pelna geba 8 generacja, ciezko zdecydowac gdzie ja uplasowac. Edytowane przez Zetta
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Podzielam entuzjazm Rayosa, konsolka jest skazana na sukces i na ten moment ma więcej plusów niż minusów. Generacja? A może już nie ma generacji? Wyjdzie Switch Pro, PS4 Pro 2, Xbox Two Scorpions :) Porąbane to wszystko, ale nikt już nie będzie narzekał że konsole zbyt długo funkcjonują i szkodzą (jak to było z PS360).

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Vita to imo sprzęt który wyprzedził nintendo o 2 generacje Handheldów... Sony to debile, przecież gdyby wspierali tę konsolke to teraz wolę nie myśleć jaką by miała sprzedaż.

 

Chcieli zarobić mega łatwą kasę na własnych memorkach i dostali fucka od klientów. Tyle. Sony nigdy na poważnie nie wspierało żadnego handhelda bo żadne ich studio AAA nie pracowało nad grą stricte pod przenośniaka,a teamy developerskie od  gierek na psp i vity obecnie są zamykane/restrukturyzowane.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o moc Switcha to konsola nawet w trybie handhelda śmiga lepiej niż gry na Wii U a która była odrobinę mocniejsza od PS360, więc jako sam handheld nie ma się czego wstydzić i jestem bardziej niż pewny że Sony jakby stworzyło handhelda też wydałoby konsolkę z ekranem IPS i rozdziałką 720p (po co Full HD na tak małym ekranie?). Ja się bardzo cieszę na tak dobre wsparcie gier z japońskiego poletka bo najwięksi wydawcy i developerzy są na pokładzie i tworzą już obecnie gry a nie tylko chrzanią o wsparciu a jakichkolwiek efektów tego wsparcia nie widać. 

Aczkolwiek zachód na pewno zaprezentuje coś od siebie po premierze konsoli czy to na ND czy podczas E3. Widać że Zachód nie kryje się z zasadą "wydamy 1/2 gry do końca roku i sprawdzimy najpierw czy sprzęt się sprzedaje, jak tak to będziemy ją wspierać, jeżeli nie to sr.ał ją pies" co jest na swój sposób całkowicie zrozumiałe 

 

Tak samo jak Rayos konsolą jestem zachwycony, ponownie coś nowego, innego niż wiecznie tylko szare pudło pod TV jadące na tych samych zasadach z grami toczącymi się w okół tego co popularne na rynku (sandbox z elementami rpg lub shooter z elementami rpg i to tyle - taka jest niestety prawda). Jedynie martwię się o tą appkę i mam nadzieje że do końca roku pierwsi użytkownicy zjadą firmę za ten bzdurny pomysł i pójdą po rozum do głowy bo wejście Jack konsola przecież posiada i sami reklamowali ją, gdzie typ ma słuchawki na uszach (oni rzeczywiście myślą że wszystkie headsety są wielkie i nieporęczne?)

Odnośnik do komentarza

trzymanie sie? Raczej nie, najwyzej jako jakis dodatkowy ficzer, nie glowny sposob grania w gry. chyba tylko 1,2 switch korzysta tak na 100% z ruchu, w ARMS mozesz grac padem, splatoon celujesz normalnie + ew wspomaganie sie ruchem. Cos jeszcze? 

 

Arms i Splatoon mnie nie interesuje, bardziej o inne pozycje mi chodzi ale jak nie beda korzystaly to spoko.

Odnośnik do komentarza

Co do kont - przecież Vita i 3DS to sprzęty typowo przenośne, to TYLKO handheldy. Stąd myślę, że ograniczenie do jednego konta sieciowego na raz. Natomiast Switch to hybryda, sprzęt który będzie też stacjonarny, tutaj powinna być możliwość żeby np. rodzeństwo miało po koncie. 3DSa to ludzie w normalnych krajach kupują po jednym na głowę.

Jack w konsoli nie oznacza, że można tam podłączyć headset z mikrofonem. Jack może mieć 1, 2 lub 3 kanały (może teoretycznie więcej, ale nie widziałem takich). Także może być Mono, Stereo i Stereo + Mic - jaki jest w Switchu to chyba jeszcze nie wiemy. Chociaż jeśli zrobili bez mikrofonu, to są idiotami.

Odnośnik do komentarza

Co do kont - przecież Vita i 3DS to sprzęty typowo przenośne, to TYLKO handheldy. Stąd myślę, że ograniczenie do jednego konta sieciowego na raz. Natomiast Switch to hybryda, sprzęt który będzie też stacjonarny, tutaj powinna być możliwość żeby np. rodzeństwo miało po koncie. 3DSa to ludzie w normalnych krajach kupują po jednym na głowę.

Jack w konsoli nie oznacza, że można tam podłączyć headset z mikrofonem. Jack może mieć 1, 2 lub 3 kanały (może teoretycznie więcej, ale nie widziałem takich). Także może być Mono, Stereo i Stereo + Mic - jaki jest w Switchu to chyba jeszcze nie wiemy. Chociaż jeśli zrobili bez mikrofonu, to są idiotami.

 

No tak bo przecież Sony i Nintendo istnieją od wczoraj. To był celowy zabieg ze strony Sony. Na 3DS'a jak zmienisz kartę SD na której masz inne gry to wszystko gra i buczy, nie potrzebujesz jej za  każdym razem formatować. W przypadku Vity będziesz miał grę i savea z innej gry na drugiej karcie to i tak jesteś zmuszony do zrobienia formatu aby tą kartę widziało. Przecież to jest paranoja. Poza tym co z tego że handheld? Sami reklamują nie raz gry i konsole przenośne na zasadzie "konsole posiada starszy syn a żeby uspokoić młodszego brata/siostrę to daje mu konsole przenośną do grania / ew. aby miał spokój i nie siedział młodziak przy konsoli stacjonarnej daje mu swojego handhelda" jeżeli to jednak był zabieg celowy bo "to tylko handheld", to oby dwie firmy są idiotami to raz, dwa tak jak napisałeś, jeżeli Jack nie będzie miał kanału słuchawki + mic, to w Nintendo pracują skończeni idioci. Znając życie nie dowiemy się tego, dopóki konsola nie wyjdzie na rynek i osoby pokroju Ben Hecka nie rozbiorą Switcha na części pierwsze aby zobaczyć co kryje się w środku. 

Odnośnik do komentarza

Zdaję sobie sprawę, że tego się nie dowiemy. Co do gier - tak, działają bo na 3ds jest tak jak napiałem - zakup jest przypisany do konsoli a nie do konta. Konta NNID nie zmienisz zmieniając kartę. Ale jasne - formatowanie Vity jest do doopy. Przy czym, może chodziło też o jakieś ograniczenie piractwa czy tam sprzedawania kont? Ludzie taką cebulę z kontami robią, że to się we łbie nie mieści.

W ogóle Sony miało wszystko customowe w Vicie. I karty i ładowarkę. W wersji SLIM dali chociaż MicroUSB. 3DS korzysta z SD, Switch ma port USB-C który nie jest ich standardem. Chociaż tyle.

Odnośnik do komentarza

Obecnie żywot konsol jest dłuższy niż kiedyś też za sprawą gier wydawanych wyłącznie cyfrowo, na rynku handheldów nie mają konkurencji i jedynie walczą z komórkami, gdzie gdyby ludzie patrzyli na grafę to 99% pozycji nigdy by się nie sprzedało (nie chodzi mi o porty gier z konsol i PC). 

Odnośnik do komentarza

Z tego co kojarzę, to na początku 3DS też lekko nie miał na rynkach, ale się rozkręcił. I dobrze, bo to dobra konsolka - tzn. posiadająca fajne gry. Sam sprzęt niestety mocno jest ograniczony, no ale co zrobisz jak nic nie zrobisz :-)

Konsole mają dłuższy żywot od czasu generacji PS3/360. Faktem też jest, że technologie stacjonarne już tak szybko nie pędzą jak kiedyś.

 

Z kolei PS4 i XOne są na architekturze takiej samej jak PC, pozwoli to na wydanie kolejnej konsolki, która przy niewielkim nakładzie pracy odpali tytuły z poprzedniej wersji.To przecież już się dzieje.

 

EDIT: Tak zupełnie poważnie, to NIESTETY wszystko idzie w kierunku cyfrowej sprzedaży. Szkoda. PC już w zasadzie działa tylko w taki sposób, nawet jak pudełko kupisz to masz kod do Steam czy innego Origina. I gry nie sprzedasz. 

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Tylko, że na PC ceny gier są niższe + bardzo często można dostać tytuły w dużo niższych cenach (wyprzedaże) 

 

Pudełkowo w sklepach dosięgają cen wersji na obecne konsole, to że na Steam czy Origin są bardzo duże zniżki, to tylko dzięki inicjatywie Valve i tego na jakiej zasadzie można wydać gry na steama.  

Odnośnik do komentarza

Na Steam nowa gra AAA kosztuje z reguły 49-59 Euro. Także różnicy wielkiej nie ma. W PL czy RU są różnice ale pewnie przez specyfikę naszego rynku (niższe zarobki). Online ceny są wysokie. Dodatkowo przy cyfrze mogą zawsze ograniczyć możliwość aktywacji kodu do IP z danego kraju (w RU tak często jest).

Valve tak konstruuje umowy, żeby mogli te zniżki zrobić.

 

Ja chciałem tylko napisać, że rynek PC praktycznie już nie ma sprzedaży na nośnikach. Nie dotyczy to tylko gier. Rynek mobilny nigdy nie miał nośników. Także wydaje mi się, że podobnie będzie z konsolami w przyszłości. Niestety.

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że będzie to jak najbardziej odległa przyszłość. To mnie właśnie wykurzyło z rynku PC, i jeśli coś już uruchamiam na kompie to starocie, albo gry typu Visual Novel, które sobie sprowadzam ze Stanów. Prędzej przestanę grać, niż przejdę na cyfrę.

Z drugiej strony dopóki będą odbiorcy, skłonni kupować gry pudełkowe, to takowe będą wychodzić. Wyzbycie się pudełek nosi ze sobą ryzyko, że sklepy zarabiające na sprzedaży gier nie będą chciały dystrybuować nowych sprzętów, i powtórzy się sytuacja jaką miało Sony z PSPGo. O ile nie czekają nas po prostu platformy na wzór PSNow...

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...