Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, NemoKOF napisał:

Ale to liczą cyfrę też? Bo z reguły podają wyłącznie pudełka.

To chyba są wyniki z cyfrą bo pochodzą oficjalnie od Nintendo

 

@Rayos

VG chartz to dane z przysłowiowej dupy nie polecam się tym sugerować (chociaż w tym przypadku pewnie się wynik zgadza)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, _Be_ napisał:

To chyba są wyniki z cyfrą bo pochodzą oficjalnie od Nintendo

 

@Rayos

VG chartz to dane z przysłowiowej dupy nie polecam się tym sugerować (chociaż w tym przypadku pewnie się wynik zgadza)

 

To zależy ale wedle dokumentów, które wypuściło obecnie Nintendo podaje, że gry mają wliczone sprzedaż cyfrową jak i wydania z bundlei w formie kodów lub pudełek. 

 

Raport 1

 

Raport 2

Odnośnik do komentarza

Wiadomo, że rok nowej konsoli, Mario, Mario Karta i Zeldy będzie dobry finansowo dla N. Z większych ciekawostek wymieniłbym wzrost sprzedaży cyfrowej o niemal 100% w porównaniu do 2016. Jest to już na Switchu rynek na setki milionów euro rocznie, czyli z jednej strony dużo, z drugiej - to nadal mała część całości. Można założyć, że jakieś 80% sprzedanych gier na Switcha to nadal fizyczne kopie, ale jak widać "nadrabiają" do standardów plejstejszyn. W przypadku największych hitów, wystawianych w każdym sklepie i kosztujących w eShopie 60 euro, na pewno ten odsetek jest jeszcze wyższy, a zaniżają go gierki dostępne tylko na eShopie, Moon Huntersy itp.

 

 

Ponadto ciekawy element sprawozdania: ostatni prawdziwy handheld świata, czyli 3DS, sprzedał się w tym roku tylko o 9% słabiej, niż w poprzednim (software 33% mniej, co nie jest takie złe w roku po "prawdziwych" nowych Pokemonach, no i że trochę mało gier wyszło). Można powiedzieć, że Switch nie wpłynął znacząco na 3DS-a. A wśród najważniejszych perspektyw finansowych na najbliższy czas wymieniony jest, obok Kirby'ego i Bayo, także Pikachu Detective na 3DS-a.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Mnie te wyniki cieszą i to bardzo, bo to wróży bardzo dobrze na przyszłość. I wygląda na to, że jednak Nintendo osiągnie to co sobie założyli w pierwszym roku.

Sprzedaż samego Xeno również cieszy, bo to może oznaczać, że będzie zielone światło dla kolejnych tak świetnych projektów.

Ja tam jestem zadowolony, i czekam na kolejne zapowiedzi na Switch'a...

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, szurubur napisał:

Rocket League będzie poprawione jeżeli chodzi o rozdzielczość. 

https://www.vg247.com/2018/02/01/rocket-league-is-getting-a-resolution-bump-on-nintendo-switch-this-spring/

 

w trybie wydajnosciowym 900p dock/720p z plynna rozdzielczoscia by trzymac 60fps, w jakosciowym 1080p dock/720p caly czas ale lock na 30fps

 

mocna poprawa wzgledem tego co teraz, ciekawe czy xeno2 tez dostanie patcha podbijajacego rozdzilczosc w przenosnym

Odnośnik do komentarza

Widzieliście nowy licencjonowany pro kontroler do switcha?  Przewodowy z wymiennymi faceplateami, w tej cenie może być fajną alternatywą dla standardowego pro controllera. Premiera podobno w marcu chociaż amazon pokazuje in stock.

https://www.amazon.co.uk/Faceoff-Wired-Pro-Controller-Nintendo/dp/B073X47SG9?tag=ho01f-21

https://www.amazon.co.uk/Faceoff-Deluxe-Wired-Pro-Controller/dp/B073X3GHHX/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1517760213&sr=8-1&keywords=faceoff+switch+nintendo&tag=ho01f-21

Odnośnik do komentarza

Po zapowiedzi Pillarsów 2 na Switcha sam już nie wiem, którą platformę uznać za wiodącą - PS4 czy Switch... Konsola Nintendo staje się świetną platformą dla RPG, zarówno zachodnich jak i jRPG. Założyłem sobie, że ten gatunek będę ogrywał na konsoli Sony, bo lepsze wizualnie i często z polską wersją językową. Ale ideologicznie jestem po stronie Nintendo (rozgrywka ponad nowości technologiczne) i co teraz? Grać w "gorszą" wersję (podobnie mam z innymi multiplatformami - Skyrim, L. A. Noir, Doom) i swoją postawą wspierać "czystszą wersję gamingu" czy jednak wybrać lepszy port i wspierać "4k, HDRy, i inne bajery"?

Wogóle mam lekki problem teraz z wyborem platformy głównej. Switch miał być tylko do "N-exclusive", ale taki crafting w Skyrimie w łóżku musi być o wiele przyjemniejszy niż siedzenie przed tv. Switch również sprzyja skupieniu, słuchawki douszne, jakiś wolny ciemny kąt w domu i już można przepaść... Nie uważam się za kolekcjonera gier (bo mam ich za mało :P), ale wiem też, że np takie Pillarsy na PS4 szybko stracą na wartości, a wersja na Switcha nie dość, że o wiele wolniej to cena zatrzyma się i tak na wyższym poziomie. Jak żyć? Na czym grać? Problemy pierwszego świata kurza twarz... :P

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Takie gry to głównie na PC grac, nie mówie tego zeby wszczynac wojenki albo narzucac jakies swoje zdanie, poprostu izometryczne rpg z masa tekstu najwygodniej gra mi sie na PC. Ciekawe jak to bedzie wygladalo na Switchu, ale tam jakbym juz mial kupowac i grac to tylko ze wzgledu na tryb przenosny, no ale z drugiej strony pewnie slabo sie bedzie w to gralo na takim malym ekranie, jezeli bedzie mnostwo czytania.

Odnośnik do komentarza
Cytat

Po zapowiedzi Pillarsów 2 na Switcha sam już nie wiem, którą platformę uznać za wiodącą - PS4 czy Switch

Switch to póki co eksperyment, różne gierki na niego wychodzą bo devy chcą zbadać na ile to cacko stać. Tryb handheld zawsze będzie dawał pewien cons w działaniu gierek względen docka. Na pewno są twórcy co dobrze wykorzystają ten sprzęt i optymalizacje ale będą też tacy co odwalą kaszanę (jak Rime). Ja bym raczej był ostrożny i poczekał najpierw na recki, digital foundry zwłaszcza jak mówimy o pctowym porcie.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się, podobnie FPSy, RTSy itd. Tylko, że wtedy okaże się, że wszystko najlepiej zagrać na PC, bo i nawet z konsolowymi ekskluzywami warto poczekać na emulatory, bo będzie można zwiększyć rozdzielczość, poprawić płynność, włączyć dodatkowe opcje graficzne. Tak, Nintendo Switch powinno mieć drugą nazwę kompromis. Ale coś za to zyskujemy - niezależność miejsca. No i mi też chodzi o spójność biblioteki na półce. Chociaż gry, które wymagają ściągniecia dodatkowyh danych (np. l.a. noire) średnio są dla mnie grami "pudełkowymi"...

 

Oczywiście, że nie wiemy jak gra będzie jeszcze wyglądać na Switchu, jestem świadom cięć. Chodzi mi o sam trend, bo na horyzoncie jest już Dark Souls czy bardzo prawdopodobnie Crash. Dużo gier o których ludzie mówią "jak wyjdzie gra x to wtedy uznam, że konsola jest warta kupna". A tych gier przybywa.

Ja osobiście mam taki roz(pipi)ej umysłowy od paru miesięcy jeśli chodzi o Skyrim. Z przerwami gram na PS4 i progress pomału rośnie. Najlepiej grać w to nocą, ale wtedy żona płacze, że nie ma mnie w łóżku. No i taki Switch jak znalazł, ale znowu wszystko od nowa? 

Idealnym by było jakaś aplikacja do remote control i koniec dylematów...

Edytowane przez dawdi17
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...