Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi najpewniej o ich nowy projekt, który zapowiedzieli w zeszłym roku. Już wtedy dokładnie takie same oferty pracy wystawili na swojej stronie. Na razie wiadomo, że ma to być jakiś Action RPG w klimatach średniowiecznego fantasy (tak wynika waśnie z ofert pracy). 

 

http://www.ign.com/articles/2017/08/21/xenoblade-devs-hiring-for-new-fantasy-action-rpg

 

 

Edyta: 

nowy art dot. nowej gry ze strony Monolith

 

monolith-soft-3.jpg

 

 

Edytowane przez chrno-x
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wątpię aby to było MMO. Nie mają ani doświadczenia w tej kwestii ani nigdzie nie jest napisane, że poszukują takich ludzi *gdzie w ofertach pracy często jest z góry określone kogo szukają), Prędzej będzie tak jak P-chan napisał i rozbudują pomysł z Xeno X. 

Odnośnik do komentarza

Z jednej strony tak z drugiej wystarczy spojrzeć na FFXIV a Realm Reborn. Pierwsze wydanie robiła grupa devów ze Square, którzy nigdy nie pracowali nad MMO. Druga z kolei to już weterani w tym gatunku. Nintendo musiałoby w tym przypadku pracować z inną firmą niż Monolith. Jesli chodzi o gry, których się nie spodziewamy to Nintendo już eksperymentowało z Metroid Federation Forces i Hey! PIkmin. Z tego co pamiętam to firmie chodziło bardziej o próbę zmiany konwencji znanych już marek ale na nowe IP też bym się nie obraził.

 

Co do MMO to tak samo płatna usługa Online potrzebowała by gruntownej przebudowy. w porównaniu do tego co jest obecnie. Niestety po tylu latach już dawno skreśliłem Nintendo, że ogarną temat jak konkurencja. Tym bardziej bez możliwości komunikacji głosowej i tekstowej gra typu MMO nie ma najmniejszego sensu. Owszem w takich grach jest wewnętrzny chat ale już głosowej usługi często nie ma a i umawiać się ze znajomymi byłoby również ciężko bez stosownego systemu podobnego do XBL i PSN. 

Odnośnik do komentarza

smash ma byc grywalny(baa nawet bedzie turniej w niego) na e3 wiec obstawiam premiere w okolicach startu platnego online

grudzien to jak juz pokemony

zostaje yoshi i fire emblem - ja obstawiam jedno sierpien, drugie gdzies pazdziernik/listopad

 

nowy boss niny twierdzi, że maja duzo niezapowiedzianych pozycji w produkcji wiec dalej nie trace nadziei, ze cos jednak wleci w tegoroczny lineup

 

no i nie skreslal bym czerwcowego tenisa - pewnie nie bedzie to megatona ale jest szansa na solidna pozycje

Odnośnik do komentarza

Mario Tennis, czy SMB to typowe gry do multi, też fajnie, że będą. Poki mnie nie interesują. Liczę na niespodziankę w stylu nowego Pikmina, Wave Race, 1080 Snowboarding, czy coś od Retro. Bo inaczej ten rok będzie biedny, sytuację w moim przypadku ratuje tylko to, że nie miałem WiiU, oraz indyki, w które super się gra na Switchu.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Ja tam trochę zamówione gier mam, ale pierwsze pół roku jednak jest strasznie suche.

Preordery poszły na Donkey Konga, Ys8, Shining Force, Dark Souls i Octopath.

 

Ciekawe czy dadzą przy okazji informacji o Online jakiegoś Directa, czy już wszystko na E3 zostawią.
No i czym właściwie będzie ten Online.
Żeby się nie okazało, że po prostu płatne + gierka z NESa na miesiąc w abonamencie.

 

 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Basior napisał:

Ja tam trochę zamówione gier mam, ale pierwsze pół roku jednak jest strasznie suche.

Preordery poszły na Donkey Konga, Ys8, Shining Force, Dark Souls i Octopath.

 

Ciekawe czy dadzą przy okazji informacji o Online jakiegoś Directa, czy już wszystko na E3 zostawią.
No i czym właściwie będzie ten Online.
Żeby się nie okazało, że po prostu płatne + gierka z NESa na miesiąc w abonamencie.

 

 

 

Pierwsze konkretniejsze info ma być na początku maja wedle samego Big N. 

 

Panowie co do nowej gry od Monolith, ktoś zebrał wszystkie informację z ofert pracy developera i wychodzi parę ciekawych rzeczy:

 

- System walki wiadomo ma być bardziej w stylu Action RPG. System rozwoju postaci jakiegoś sortu również będzie. 

 

-  Świat gry ma posiadać otwarte tereny do zwiedzania jak i dungeony. Szukają ludzi ze znajomości Maya, wiec na pewno będzie to pełna trójwymiarowa produkcja (nie jakieś 2D czy 2.5D a to również było przebąkiwane). Wielu zakłada, że będzie to gra Open World ponieważ Monolith chce ostatnio trafić w gusta zachodnich graczy. 

 

- Gra ma się rozgrywać w świecie średniowiecznego fantasy. Tytuł ma posiadać funkcję online ale będzie to jak to nazywają ostatnio "single player expierence" ponieważ developer szuka ludzi z filmami i dramami. Chcą kogoś kto stworzy świat pełen różnych ras, kultur języków itp.  Co ciekawsze szukają scenarzysty, więc najwyraźniej sprawdza się, że Takahashi skupia się na nowym Xeno (sam tak jakiś czas temu o tym wspominał) oraz dalej jest przywoływana kwestia całkowicie nowych IP na które ma rzekomo stawiać Nintendo dając możliwość wykazania się młodym pracownikom (w końcu Switch to projekt właśnie młodego i świeżego teamu od Nintendo a nie weteranów). Gra ma posiadać w miastach NPCów oraz oferować side questy. 

 

- Monolith szuka również kogoś kto będzie odpowiadała za Chara Design głownych postaci oraz za Art design całej gry. Co ciekawsze szukają również kogoś kto by odpowiadał za design Mechów. 

 

Czy tylko ja mam wrażenie że chcą stworzyć Vision of Escaflowne? (taki animiec w czasach średniowiecznego fantasy z mechami). 

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.04.2018 o 11:33, Ficuś napisał:

 

smash i poksy to przeciez juz bomby, absurdalne wyniki oba tytuly wykreca

 

 

Jestem not happy ponieważ to jedne z niewielu marek Nimtendo, które obchodzę szerokim łukiem.

 

Ja w tym roku nie licząc Byo to faktycznie odpalam Switcha tylko na krótkie partyjki w indyki. Nie powiem, że czekam z nadziejami na E3 i jakieś "bomby".

Odnośnik do komentarza

Ja tam mam co ogrywać na Switcha, tym bardziej, że ostatnio mam naprawdę mało czasu dla swoich przyjemności growych, więc takiego Mario + Rabbids będę pewnie męczył do końca maja. Potem łykam Super Mario Odyssey, który starczy mi do premiery Octopath Traveler. Poza tym na liście mam jeszcze Crasha, Toada, Dark Souls, Dka, Wolfa 2 i parę innych pozycji, więc na brak gier nie narzekam i jestem pewien, że Smash i Poksy nie są jedynymi szpilami na resztę roku. Osobiście chyba najbardziej chciałbym Pikmina 4, na Metroida się nie nastawiam ale jestem bardzo ciekaw nad czym to od 4-erech lat dłubie ekipa z Retro. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, chrno-x napisał:

Poza tym na liście mam jeszcze Crasha, Toada, Dark Souls, Dka, Wolfa 2 i parę innych pozycji, więc na brak gier nie narzekam i jestem pewien, że Smash i Poksy nie są jedynymi szpilami na resztę roku

Jakoś też mi się nie chce wierzyć że Poksy i Smash to jedyne gry od Nintendo na resztę roku, szczególnie że mają ambitne plany opchnięcia 20 milionów Switch'ów. Więc muszą mieć jeszcze jakieś asy w rękawie, które przyciągną masy do ich konsoli...

Odnośnik do komentarza

Ciągle mówią o niezapowiedzianych produkcjach. Szczerze to jestem w stanie im uwierzyć. W zeszłym roku była Zelda, Mario, Splatoon, Arms, Xenoblade w którego nikt nie wierzył, że wyjdzie do końca 2017r. a jednak wyszedł i to równocześnie na całym świecie (w przeciwieństwie do Xeno X). Tak więc mają u mnie kredyt zaufania. Już niejednokrotnie też samo Big N wspomina, że starają się nie zapowiadać grę kilka lat przed wydaniem, tylko kilka miesięcy, wiec to nie Sony i MS, gdzie połowa prezentacji jest "gdzieś tam w niedalekiej przyszłości". Days Gone chyba jest pokazywany od 2/3 lat, gra miała wyjść w tym roku a wyjdzie w przyszłym i na E3 na 150% zobaczymy nowy gameplay. Nintendo akurat takich zabiegów nie stosuje (co ma swoje dobre i złe strony). 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jeżeli Yoshi będzie tak słaby jak Kirby, to nie jest to mocny lineup. Na pewno będzie niezbyt ładny, szczególnie w porównaniu do Woolly World czy Epic Yarn. Co by nie mówić to Fire Emblem czy Smash to tylko nazwy i nie wiadomo czy spełnią oczekiwania. Jeżeli Smash będzie odpicowaną wersją z Wii U, to moich nie spełni. Ilość sprzedanych konsol mnie mało interesuje bo Switch sprzedaje się jak głupi ale dobrych, dużych gier brakuje od pół roku niemal. Nie każdy duży tytuł Nintendo to obligatoryjny hit dla każdego. Gdyby tak było to PS4 by każdemu wystarczyło jako jedyna konsola- niezłe tytuły wychodzę w zasadzie co chwilę. E3 powinno być bombą dla Nintendo. Z VC, nowymi IP, sejwami w chmurze i ekskluzywnym wsparciem 3rd party. Jeśli okaże się że dorzucą do znanej już puli jeden tytuł własny i jakiś remake, to słabo. Wóz albo przewóz.

Odnośnik do komentarza

To że Nintendo ma jakieś asy w rękawie, to akurat w to nie wątpię. Pytanie jakie mi się nasuwa to czy to będą asy na ten rok? Bo o tym że Yoshi będzie i nowe FE (na które bardzo czekam), przecież wiemy. Ale chciało by się też czegoś więcej, ja bym się nie obraził na kolejne Advance Wars, czy jak to nazwą.

Co do samej polityki Nintendo to nie mam co im zarzucać, bo bardziej mi odpowiada ich polityka zapowiadania gier, niż ta prezentowana przez Sony gdzie czekasz nie wiadomo ile na ich gry, a na każdym E3 praktycznie oglądasz gameplaye z tych samych produkcji.

I gdy jest ten moment czekania co roku na E3, to okazuje się w moim przypadku, że najbardziej czekam na pokazy od Nintendo, nawet jeśli na tle konkurencji zdarza im się słabiej wypaść. Może jest to też spowodowane tym, że ostatnimi czasy mają na swoich konsolach najwięcej rzeczy które osobiście mnie interesuje i chcę zagrać.

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.04.2018 o 15:18, roivas napisał:

Jeżeli Yoshi będzie tak słaby jak Kirby, to nie jest to mocny lineup. Na pewno będzie niezbyt ładny, szczególnie w porównaniu do Woolly World czy Epic Yarn. Co by nie mówić to Fire Emblem czy Smash to tylko nazwy i nie wiadomo czy spełnią oczekiwania. Jeżeli Smash będzie odpicowaną wersją z Wii U, to moich nie spełni. Ilość sprzedanych konsol mnie mało interesuje bo Switch sprzedaje się jak głupi ale dobrych, dużych gier brakuje od pół roku niemal. Nie każdy duży tytuł Nintendo to obligatoryjny hit dla każdego. Gdyby tak było to PS4 by każdemu wystarczyło jako jedyna konsola- niezłe tytuły wychodzę w zasadzie co chwilę. E3 powinno być bombą dla Nintendo. Z VC, nowymi IP, sejwami w chmurze i ekskluzywnym wsparciem 3rd party. Jeśli okaże się że dorzucą do znanej już puli jeden tytuł własny i jakiś remake, to słabo. Wóz albo przewóz.

 

A ile lat potrzeba było aby Sony dostało jakikolwiek ex lub porządne multiplatformy? O ile pamiętam to przez pierwsze 1.5 roku nic oprócz Bloodborne naprawdę wartego uwagi nie wyszło i mówił to każdy. Było bardzo słabo. W tym przypadku Switch bije XO i PS4 na głowę. Co będzie w następnych miesiącach się zobaczy ale dobre gry wychodzą na platformę Sony bo czas produkcji dużych gier dobiega końca. Daj się konsoli rozkręcić bo jak widzę narzekanie na konsole, która ma zaledwie rok jest trochę niedorzeczne. Tym bardziej, że przed nami E3. Zresztą no kwestia gustu, wszystkich firma nie zadowoli, zawsze będzie ktoś kto się rozczarował danymi grami. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.