Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam zamiaru nawet komentować postów ogqozo, bo zmienią się pewnie jeszcze ze 3 razy. Jeśli jest to odpowiedź na mój cytat, to nie istnieje już w oryginalnej formie, więc nie ma sensu się odnosić.

 

Ale do sedna: ja już się gubię. To jest jakaś nowa matematyka, gdzie najwyższa sprzedaż pod każdym względem (czy to relatywnie w danym okresie widząc po wykresach czy biorąc po prostu bieżące liczby, bo aktualnie też Switch bije PS4 i 3DS w liczbie sprzedanych egzemplarzy) nie oznacza "sprzedaży jak świeże bułeczki", czyli świetnej? Te wykresy ja jakoś źle czytam, Switch będący zawsze najwyżej nie znaczy, że się sprzedaje świetnie? Tak po prostu, patrząc na cyfry, Switch sprzedaje się super. Lepiej niż PS4. Lepiej niż Wii. Lepiej niż DS. To było jedno stwierdzenie i znaczyło tylko tyle, a nie ogórkowa rozprawka na 3 strony A4 z trzynastoma warunkami do każdego zdania.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

holdmybeer.jpg

 

ja wiem, że to internet i ludzie na forum o gierkach, piszą o gierkach i często piszą totalne, oderwane od rzeczywistości bzdury przefiltrowane przez jakieś guwnowiadomości z internetu, ale to jedna z rzeczy która mnie uruchamia. Posty ogóra, nawet nie chce mi się tego punktować i pisać jak bardzo 264544765 znakowe posty nie mają pokrycia z branżą Gierek wideo. No, ale (pipi), 10 lat pracy w handlu grami i konsolami nintendo współpraca z dystrybutorami, nie znam się.

Muszę się leczyć.

Odnośnik do komentarza

Tak

 

EDYTA!

Serio do dziwnych wniosków ludzie dochodzą czytając posty Ogórkozo, ot facet sobie pisze tak jak każdy inny (czyli ja mam rację a nie wy), może nawet mniej obraźliwy niż reszta, a reakcje są co najmniej jakby komuś nawrzucał na najbliższą rodzinę. 

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, _Be_ napisał:

tenor.gif?itemid=10140242
 

ale ogór wie lepiej

Ło jezu, wy tak serio :( W skrócie: Jarek nie napisał, że znicz sprzedaje się gorzej/źle czy coś, napisał, że jak na konsole która miała takie hity w premierowym roku (jak chyba żadna inna), to reakcje na jej sprzedaż są takie jakby deklasowała plejsteszon, a sprzedaje się na podobnym poziomie.  Nie podoba mu się specjalnie ta konsolka, chociaż skoro już ja ma, to chciałby, żeby było inaczej. Może będzie lepiej. Nie wie, czym się tak podniecacie. 

 

Co ciekawe raven wrzucił wykres z którego wynika, że nawet średnio tutaj doceniany 3DS (w każdym bądź razie z 20 razy mniej entuzjastycznie niż Znicz), zwłaszcza pod względem komercyjnego sukcesu nie sprzedawał się jakoś znacząco gorzej (czyli jak np PS4 vs Xbonk). Orzeszek też się trochę na tym wyłożył z tym cytatem, bo przecież pamiętamy reakcje na obniżkę (Niny dało ciało, 3DS sprzedaje się słabo, ratują tonący statek itd.), a z wykresu wynika, że sprzedaż 3DS i Znicza cały czas trzymała ten sam dystans, a nie że po dopiero po obniżce 3DS w ciągu miesiąca prawie dogonił Znicza. To w sumie ciekawe, bo serio myślałem, że 3DS na początku schodził z 5 razy gorzej niź Znicz.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, pajgi napisał:

Ło jezu, wy tak serio :(

Ja nie na serio, dołączyłem tylko do kólka znęcania się nad Jarkiem, kto by czytał jego farmazony? Zresztą twoja rola adwokata diabła jest zabawna też :usmiech:

11 minut temu, pajgi napisał:

chociaż skoro już ja ma

Dobrze wiedzieć, że ją ma bo znając ogórka to wypowiada się też często o rzeczach, których nie ma. 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, _Be_ napisał:

Ja nie na serio, dołączyłem tylko do kólka znęcania się nad Jarkiem, kto by czytał jego farmazony? Zresztą twoja rola adwokata diabła jest zabawna też :usmiech:

Uważam, że ma sporo racji w tym co napisał, a że ludzie nie wiedzieć czemu z alergii na Jarka cytując go nie odnoszą się do sedna wypowiedzi, to wzmaga moją potrzebę wtrącenia się. Nie wiem czy jest drugi user, którego cytaty (nie, nie edytowane teksty) są tak wybiórczo oceniane, tak jakby każde zdanie było oddzielną treścią, a nie składową całej cytowanej wypowiedzi. 

 

25 minut temu, _Be_ napisał:

Dobrze wiedzieć, że ją ma bo znając ogórka to wypowiada się też często o rzeczach, których nie ma. 

To akurat dosyć dziwne podejście do dyskusji.

Odnośnik do komentarza

Hity sprzedażowe to bardzo ciekawy argument w kontekście Switcha i Nintendo. Jest taka jedna konsola też od Nintendo, która akurat tak się składa, że dzieli ze Switchem chyba z połowę swoich największych hitów (jak nie więcej), do tego miała jeszcze lepsze wsparcie multiplatform niż obecnie Switch. I jakoś te hity sprzedażowe tam nie wykręciły takiego wyniku.

 

I nadal nie wiem, co to wszystko ma do rzeczy. Stwierdzenie, że liczba A > B nie jest obarczone jakimiś relatywnymi założeniami. Przecież świetna sprzedaż to jest właśnie wynik wszystkich działań, jak marketing, lineup, pomysł na samą konsolę. To jest skutek, a nie zaprzeczenie tych faktów. Rozumiem, że dopiero jakbyśmy w rok przebili wynik sprzedażowy PS2 to dopiero wtedy pan ogórek by nie pisał magisterek o tym dlaczego nie wolno chwalić Switcha za sprzedaż.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek
Godzinę temu, pajgi napisał:

Ło jezu, wy tak serio :( W skrócie: Jarek nie napisał, że znicz sprzedaje się gorzej/źle czy coś, napisał, że jak na konsole która miała takie hity w premierowym roku (jak chyba żadna inna), to reakcje na jej sprzedaż są takie jakby deklasowała plejsteszon, a sprzedaje się na podobnym poziomie.  Nie podoba mu się specjalnie ta konsolka, chociaż skoro już ja ma, to chciałby, żeby było inaczej. Może będzie lepiej. Nie wie, czym się tak podniecacie. 

 

Co ciekawe raven wrzucił wykres z którego wynika, że nawet średnio tutaj doceniany 3DS (w każdym bądź razie z 20 razy mniej entuzjastycznie niż Znicz), zwłaszcza pod względem komercyjnego sukcesu nie sprzedawał się jakoś znacząco gorzej (czyli jak np PS4 vs Xbonk). Orzeszek też się trochę na tym wyłożył z tym cytatem, bo przecież pamiętamy reakcje na obniżkę (Niny dało ciało, 3DS sprzedaje się słabo, ratują tonący statek itd.), a z wykresu wynika, że sprzedaż 3DS i Znicza cały czas trzymała ten sam dystans, a nie że po dopiero po obniżce 3DS w ciągu miesiąca prawie dogonił Znicza. To w sumie ciekawe, bo serio myślałem, że 3DS na początku schodził z 5 razy gorzej niź Znicz.

A widzisz, ja nie posługuje się randomową tabelką a raportami rocznymi nintendo. Pierwszy rok 3ds to 12mln sztuk vs w switch 18 mln. Z czego po pół roku cena 3dsa spadła o połowę. Dla porównania w Polsce, day one 3ds kosztował koło 1599zl/ 1699 z grą by zlecieć po pół roku do 899/999zl. Switch trzymał cały rok cenę  od premiery koło 1699zl za golasa Ew bundla z gierką, od kilku miesięcy idzie teraz wyrwać nówkę w markecie za 1350zl.

NO JA BYM NIE NAPISAŁ ŻE PODOBNIE.

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Nie szkoda wam czasu na ustalanie kto co napisal , co sie lepiej/gorzej sprzedaje ? Naprawde takie to wazne . Ja jestem fanem xbox-a (mam tez ps4 ), mam nadzieje ze nie fanboyem , uwazam ja za super konsole i w dupie mam jak sie ona sprzedaje, jak wyglada na slupkch sprzedazowych w porownaniu do konkurencji. 

Edytowane przez claudeszz
blad
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, claudeszz napisał:

Nie szkoda wam czasu na ustalanie kto co napisal , co sie lepiej/gorzej sprzedaje ? Naprawde takie to wazne . Ja jestem fanem xbox-a (mam tez ps4 ), mam nadzieje ze nie fanboyem , uwazam ja za super konsole i w dupie mam jak sie ona sprzedaje, jak wyglada na slupkch sprzedazowych w porownaniu do konkurencji. 

No tak podsumowałeś ogólnie sens życia i posiadania konta na forum. Po co w ogóle się wypowiadać i spierać, świat byłby piękniejszym miejscem gdyby nikt nie miał swojego zdania. 

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek
10 minut temu, claudeszz napisał:

Nie szkoda wam czasu na ustalanie kto co napisal , co sie lepiej/gorzej sprzedaje ? Naprawde takie to wazne . Ja jestem fanem xbox-a (mam tez ps4 ), mam nadzieje ze nie fanboyem , uwazam ja za super konsole i w dupie mam jak sie ona sprzedaje, jak wyglada na slupkch sprzedazowych w porownaniu do konkurencji. 

Ja tylko chce się powyżywać na ogórku, wywalone na cyferki.

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Orzeszek napisał:

Ja tylko chce się powyżywać na ogórku, wywalone na cyferki.

 

7 godzin temu, _Be_ napisał:

No tak podsumowałeś ogólnie sens życia i posiadania konta na forum.

 

 

 

Wiem, że tak jest, ale pro forma podsumuję tylko zrezygnowany chyba największy z gdzieś tak 15 absurdów, jakie udało wam się wymyślić wobec tak krótkiej i naprawdę wyraźnie napisanej po polsku wypowiedzi:

 

Post dosłownie zaczynał się od słów "w ostatnim kwartale". Trzy słowa do przeczytania. To już jest dla was za dużo, żeby ktokolwiek odruchowo hejtując w ogóle chociaż udawał, że odnosi się do ostatniego kwartału. Żeby ktoś odnosił się do teraźniejszości pisząc w czasie teraźniejszym ("Switch schodzi lepiej niż PS4"), takie wyszukane techniki. Takie rzeczy, znajomość czasów w języku polskim, zrozumienie trzech słów, to już jest za dużo.  Piękne podsumowanie, że dosłownie nie ma granicy.

 

(Piękne jest też np. jechanie osoby, która dosłownie najwięcej pisze o licznych nowych gierkach w tym dziale że... nie ma Switcha. To jest argument. Ale tak można wymieniać bez końca. Tyle sensu)

 

 

Różne techniki - od Orzeszkowego "ja jestem insiderem branży więc aż żal mi tłumaczyć, że firma Nintendo nigdy wcześniej nie miała popularnego handhelda" przez Bartezowe "hehe iks de karzeł edytujący, ale mu oryginalnie dosrałem nie, dawajta plusiki" po Ravenowe "zmieszam 50/50 coś co brzmi retorycznie chociaż w ogóle się nie odnosi do tego co ktokolwiek napisał z pojazdami po Jarku, boże jakim jestem intelektualistą". Jeden cel. Tyle samo powiązania z tym, co napisałem - zero.

 

 

(Mimo bardziej sympatycznego podejścia, Pajgi tak samo przekręca jak cholera i wymyśla inne treści. Nie pisałem nic o tym, czy mi się Switch "podoba", czy kogoś "podnieca" jego sprzedaż itd. Podałem suche fakty, że 2018 rok na razie to żadne bicie rekordów, wiekowego już PS4 zeszło w obu kwartałach więcej; mamy już sierpień, a jednak nic to nie zmienia, że nadal Switch pozostaje konsolą pozbawioną funkcji innych niż uruchamianie gierek, zaś zapowiadany z dużym namaszczeniem update roku to 20 gierek na NES-a i save w chmurze. Post był tylko o zaletach i wadach tej sytuacji, co... widać, bo o tym były napisane zdania).

 

(Swoje ogólne podsumowanie "podobania się" Switcha i wszelkiej sytuacji konsoli napiszę po 1,5 roku od premiery, 3 września).

Edytowane przez ogqozo
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...