Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Basior napisał:

Jest to bardzo prawdopodobnie. Spencer wspominał, że xbox chcę trafić ze swoimi grami do jak największej liczby urządzeń. Microsoft idzie w usługę, xbox jako odpowiednik netflixa i nie tylko oni, bo na dniach dowiemy się co google szykuje w temacie gier i stremingu. Zbliżająca się generacja będzie chyba ostatnią z fizycznymi pudełkami pod tv, później już tylko granie przez chmurę. Zyskają na tym chyba wszyscy, wydawcy, producenci (brak kosztów związanych z produkcją pudełek, płyt, transportu tego do sklepów, a także pozbycie sie używek), sami gracze powinni tez zyskac, chyba że cena gier się nie zmieni i za odpalenie jakiegoś tytułu w chmurze zapłacimy 200zł. Jest to raczej mało prawdopodobne, do takiej sytuacji musiałaby doprowadzić monopol jednej firmy.

GP w takiej formie jak teraz, na Switcha? Opcja świetna, zyska Nintendo, bo wiele osób zdecyduje się na kupno konsoli, zyska microsoft, bo ich gry trafią na kolejny sprzęt, tylko nie wiem w jaki sposób będą chcieli przekonać graczy do kupna ich konsoli.

Odnośnik do komentarza

jedyna opcja jesli mamy wybiegac w przyszlosc bez pudelek to bedzie abonament, moze beda jeszcze jakies promki na abonamenty jak sie bedzie podpisywalo umowy z nc plus, polsatem cyfrowym czy operatorem neta/komorkowym, juz przy premierze ps3/x360 wielu myslalo ze nadejda zlote czasy i cyfrowki beda tansze bo to niby logiczne ( brak kosztów związanych z produkcją pudełek, płyt, transportu tego do sklepów, a także pozbycie sie używek ) a jest tak, ze premiery to 199pudlko, 249/289 cyfrowka i w sumie jedynie na promocjach cyfrowych oplaca sie brac gierki

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, ASX napisał:

Liczę po cichu że ta gierka Rare na Switcha to port Sea of Thieves. 

 

Ile bym dał za takich przenośnych Piratów, wydaje mi się idealna pod Nintendo :banderas: problem tylko z komunikacja głosową..

ukradli by ja z calego piekna jakby mieli portowac SoT na switcha zeby to dzialalo natywnie

 

ori, cuphead, rare replay - to sa pozycje do portow natywnych

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, funditto napisał:

Czytałem na reseterze temat o Reggiem i padła tam opinia, że niedługo w Nintendo może się szykować większa zmiana pokoleniowa:

 

Takahashi 53 lata

Aonuma 55 lat

Tezuka 58 lat

Sakamoto 59 lat

Miyamoto 66 lat

 

Akurat to nie problem. Może w firmie za bardzo się te osoby tak nie ujawniają ale od lat Nintendo już szkoli młodych dyrektorów kreatywnych i nie tylko, którzy będą mogli przejąć pałeczkę. Za serię Super Mario w 3D od czasu Super Mario Galaxy odpowiada Yoshiaki Koizumi. W przypadku Zeld mają blisko 20 dyrektorów, którzy stale odpowiadają obok Aonumy za jakąś część  a za BotW przecież odpowiadał Hidemaro Fujibayashi, który był dyrektorem w Skyward Sword, Phantom Hourglass, Minish Cap, Fours Sword i Oracle of Seasons/Ages. Aonuma przede wszystkim jest producentem a nie dyrektorem Zeld.

 

Mogę tak wymieniać ale obecnie każda ważna seria u Nintendo posiada młodych albo młodszych dyrektorów. Tezuka, Miyamoto, Sakamoto i Aonuma obecnie są przede wszystkim producentami danych serii. Wyrażają swoją opinie i mogą czegoś nie przepuścić czy też wskazują w jakim ogólnie kierunku zespół mógłby pójść (nie oznacza to, że sami decydują o wszystkim - od tego są dyrektorzy). Co do Takahashiego to nie pracuje w samym Nintendo tylko w Monolith i nie widzę aby przez najbliższe 10 lat miał przejść w spoczynek. Poza tym również i on ma swoich dyrektorów, writerów itp. Firma stale się rozwija.

 

P.S. Również młody zespół stworzył Breath of the Wild, ba praktycznie w każdym wywiadzie Aonuma wspominał o tym, że nad nową Zeldą pracuje świeży i młody ale doświadczony zespół, który był szkolony do tego aby sobie poradzić z tą serią i choć mają nie zapominać o jej korzeniach tak chcą aby to młode pokolenie ruszyło ich zastygłe serię w nowych kierunkach.

Dokładnie tak samo wypowiada się Miyamoto, który od lat nie jest dyrektorem tylko prducentem i "specem" od wszystkiego. Jego główną pracą jest wyszkolić nowy narybek aby właśnie potrafili pracować bez takich ikon jak on sam czy resztą starych wyg, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę że młodsi się nie robią i prędzej czy później ktoś przejdzie w wieczny stan spoczynku i co team albo jeszcze gorzej firma podupadnie? Tak to przecież nie działa. To tak jakby powiedzieć, że jedynym ich kompozytorem, który jest czegoś wart jest Koji Kondo a to nieprawda, ponieważ Ninny zatrudnia potężną liczbę świetnych kompozytorów, którzy niczym dyrektorzy zmieniają się w zależności od tematyki danej odsłony czy serii.

Odnośnik do komentarza

Od zawsze myślałem że Koji Kondo jest niezastąpiony a co do zmian w BotW, głównie jego plumpkań z początku byłem dość sceptycznie nastawiony.Dopiero po przesłuchaniu niedawno pięciopłytowego albumu na audiofilskim sprzęcie poczułem wiatr we włosach aż został jednym z ulubionych.

Edytowane przez Oldboy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Strife napisał:

Na X Komie masz pudło za 119,90zł. Kumpel ogrywa i mówił że gra jest bardzo dobra.

Chyba się wstrzymam dzisiaj odebrałem Maria z królikami , i trochę szkoda mi inwestować w tytuł z tak mała liczbą recenzji, swoją drogą niezła nisza z tego Mudrunnera że tak mało o nim w necie piszą .

Dla chętnych w merlinie za 113 z kodem 533666 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...