Jump to content

Labtec

Nintendo Switch - temat główny

Recommended Posts

W dniu 14.05.2020 o 14:34, Kris77 napisał:

Na jedno wychodzi. Dostałem dzisiaj info o nadaniu przesyłki. Też paczka jest rejestrowana i śledzona. Co więcej paczka idzie z Chin.

Jestem cholernie zadowolony z jakosci gier Nintendo. To jest kupowanie gier ktore starczaja na bardzo dlugo a nie na 10 godzin i do zyda. Grajac w Fire Emblem wkrecilem sie w akademie a to mi sie nie zdarza czesto, glownie krecil mnie czysty gameplay a w tej grze prawie wszystko jest fajne. Mam nabite 50 godzin, to sie nazywa content za taka cene jak w wielu grach Nintendo a nie jakis szmelc na 8-10 godzin i tyle :D Jestem zadowolony ze wrocilem do Nintendo i Switch po Pegasusie, GBA, Gamecubie laduje u mnie na topie obecnych konsol i poczulem potege Nintendo po raz kolejny. W grach chodzi o to zeby sie fajnie gralo a gry na Switcha maja rewelacyjny gameplay. Jestem dumny i zadowolony ze wrocilem do Nintendo :D 

Co by nie pisać to na Switchu grubo pojechali, rewolucyjna Zelda, odjechane Mario, Smash z ponad 70 fighterami, do tego długo wspierany Splatoon2 i SMM2, świetne Luigi's Mansion3, no i na koniec cudne Animal Crossing z masą rzeczy do roboty, ale to nie wszystko. Jeśli chodzi o gry to Ninny nie ma sobie równych. Mam nadzieję, że nie zwolnią i inne gry, jak MP4, również zmiażdżą.

Mi się wydaje, że trzeba to poczuć i samemu sprawdzić, bo ja nie mam żadnej nostalgii wobec Nintendo i dużo z ich gier do mnie po prostu nie trafia - Animal Crossing, Mario Maker, Mario Kart np.

Poza tym nie lubię grać na Switchu, bo mnie wkurza jego słaba jakość wykonania. Mam też gdzieś z tyłu głowy, że Nintendo do tej pory się nie odniosło do problemów z driftującymi joy-conami, co jest dla mnie absurdem patrząc na skalę problemu. Denerwuje też marna funkcjonalność sklepu i często nieintuicyjne rozwiązania online.

No ale jest te kilka(naście) naprawdę świetnych gier od Nintendo, możliwość gry przenośnej w te tytuły oraz mocarna scena indie.

Ogólnie udana konsola, ale mam wrażenie że Nintendo z roku na rok jest coraz bardziej oderwane od rzeczywistości i bardziej niż na konsumentach zależy im na hajsie. W sumie jak każdej innej korpie ;)

• Like 2

Konsolę mam praktycznie od premiery a soft dalej się nie zmienił. Jeszcze mama nadzieję, że przed premierą nowych konsol dodadzą tej konsoli funkcjonalności. W każdym razie duży krok wstecz po Wii czy 3DS. 

Co do gier, masa świetnych hitów. Nie wszystko od Nintendo mi podchodzi, jednak najważniejsze jest to, że te gry są zupełnie inne od hitów z konkurencyjnych platform. Traktuję tą konsolę jako odskocznię gdy główny nurt mnie nudzi. 

Nie zapominajmy o waznej rzeczy, cenie gier. Gry Nintendo maja swietna zawartosc za swoja cene w przeciwienstwie do wielu gier, warto wydac kase na gry Nintendo bo gra sie w te gry dlugo i szybko sie nie nudza

Posted (edited)

Co do jakości konsoli tu muszę się zgodzić, moja od premiery jest już cała wytarta ("świeci" się z tyłu, na joyach ten sam efekt), jedne joye wylądowały już w koszu, a następne dwie pary stwarzają, w jednym lewym joyu zacina się czasem w dół, to znaczy ruch jest powolny, mimo że wychylam analoga do końca. I nie pomaga już niestety ten spray tu reklamowany. Na szczęście sama konsola nie stwarza i śmiga od premiery :). Tego szczęścia nie miałem z niektórymi konsolami, zdarzało się, że któraś po roku, czy dwóch, wyzionęła ducha (innych producentów), ale to pewnie zależy od szczęścia. Co do gier to Ninny chyba znalazło środek, jak zatrzymać przy konsoli, bo ich gry zajmują, że tak powiem, zrobię to i jeszcze to itd., taka była Zelda i takie jest Animal Crossing, ciągle jest coś do roboty, niby powtarzalne czynności, ale że jest ich duża różnorodność i są serwowane na zmianę gra nie nudzi.

Edited by zdrowywariat

Ze wszystkich konsol przenośnych które miałem SWITCH prezentuje najgorsze wykonanie ( a miałem ich troche począwszy od Sega Game Gear które dostałem z Niemiec a po tygodniu w trakcie użytkowania ekran konsoli eksplodował na szczęście nie zranił mi twarzy, później Gameboy Advance, PSP, PS Vita i 3DS skończywszy na Switchu który jest moim 6 handheldem). Jakość materiałów tandetna, LCD jest ok ale Vita ma zdecydowanie najlepszy ekran. Nie zapominajmy o licznych problemach konsolki po premierze np. zbyt szybkie zużycie baterii ( ze 80 % potrafiło przeskoczyć na 70 zamiast 79%) dopiero nast aktualizacja systemu to naprawiła. Najgorsze co całkowicie pogrąża „Nintendo Seal of Quality”, że większość bolączek nie została naprawiona do dnia dzisiejszego - Dryfujące analogi, rysujące się ekrany po wkładaniu do docka (mnie to nie spotkało) i jeszcze kilka innych a o brakach elementarnych funkcji konsoli nie wspominam bo szkoda strzępić ryja.

Zupełnie inaczej prezentuja się gry ekskluzywne. To właśnie dzięki wysokiej jakości wykonania flagowcow Nintendo oraz mnostwa portów wspaniałych gier które mnie ominęły ( 29 maj to będzie sajgon !) ponownie wróciłem do Japończyków. Oczywiście nie wszystko co jest od Nintendo mi pasuje - załóżmy takie Kirby Star Allies zbyt dziecinne, Animal Crossing tez dziecinne ale po 20 godzinach znudziła mnie monotonia wykonywanych czynności, aczkolwiek rozumiem szał na nią i cieszę się ze jest tak dobrze wspierana różnymi eventami do których raz na jakiś czas powracam. Za to Zelda, Mariany, Fire Emblem, Xenoblade to tak przeładowane zawartością produkcje ze głowa mała. Nie żałuje żadnej złotówki wydanej na te tytuły bo są to gry które starcza na ponad 100 godz jak nie więcej i za każdym razem kiedy do nich wrócę będą bawić tak jak za pierwszym razem. Magia Nintendo ? niekoniecznie, po prostu twórcy starannie przykładają się do pracy dopieszczając swoje produkty do granic możliwości konsolki. Zauważcie jak długo i ile łatek/patchy wypuszczaja do swoich ekskluzywnych gier PlayStation czy Xbox. W dniu premiery dostajemy grywalne produkty ale przepełnione bugami i innymi problemami, które w ostatecznym rozrachunku łatane są dwucyfrową ilością patchy. Natomiast Nintendo albo w ogole nie łata swoich gier (np. Bayonetta 2) bo nie ma takiej potrzeby albo 2-3 łatki (np. Super Mario Maker 2 - 3 łatki w tym 2 dodające nową zawartość ).
Dla mnie Nintendo SWITCH to najlepsza konsola pod względem biblioteki gier. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jednak ogólne wykonanie konsolki to niestety rozczarowanie.

Grube są ceny gierek na Switcha po ostatniej podwyżce przez kurs Euro itd. Trochę absurdalne wręcz, nawet jak na Nintendo.

Ale wiesz ze my placimy raz z dobrze? Zobacz ile jest zabawy za taka cene, ja ostatnio wogole nie kupuje gier oprocz Fire Emblem a mam nabite prawie 60 godzin a to mi sie zdarza bardzo rzadko. W gry multiplayer Nintendo podobnie, do tego maja serce w sobie

• Downvote 2

Posted (edited)

Nie no o co chodzi, to przez brak dostaw przez koronawirusa? Chyba na to za późno już. Wszystkie gry Nintendo grubo ponad 200zł, a używane po minimum 180-190. Nawet taki Donkey Kong czy Mariu U Deluxe. Strasznie.  Do tego ten monopol  używek z Allegro i Olxa i jest bida z nędzą...

Edited by roivas

Co Ty gadasz? Ja kupilem nowke Fire Emblem TH za 100 zl z dostawa ostatnio

• Downvote 2

Jakim trzeba być dzbanem, żeby wyrwać jakąś super okazję, tasować się z tego powodu jeszcze kilka tygodni później i wciskać bezczelnie innym, że "przecież się da za grosze!!!"

Kompletna porażka.

• Haha 1

Czy Ty wlasnie obraziles prezydenta RP po sprowadzeniu masek do kraju? Poza tym takich okazji jest pelno, zrob jeszcze oczy kobry bo syczysz jadem az do Sosnowca

Frostiego pytać o coś innego niż spożyta dzisiaj mieszanka ciężkich dragów i ewentualnie którego kolegi poślady obczajał w robocie XD Miejcie Wy trochę rigczu.

1 hour ago, hennepin said:

Gdzie udało Ci się nówkę FE za 100 zł wyrwać?

W Skandynawii, Lite tutaj kosztuje niecale 800 zl a Switch 2 razy dluzej takze nie wierze ze w Polsce albo Europie nie mozna znalezc podobnych okazji

• Downvote 1

Ostatnio rozważałem zakup Pro Controllera albo jego odpowiednika, żeby wygodniej ogrywać sobie gierki w docku. Rozglądałem się, pooglądałem recenzję i koniec końców wybór padł na... adapter 8Bitdo. Cóż to jest za wspaniały wyrób pendrajwopodobny :banderas:Po domu walają się trzy pady (od XOX, Elite V2 i DS4) i dokładanie kolejnego średnio mi się widziało, dlatego dałem szansę temu urządzonku i co tu dużo mówić, jest legancko i jestem zadowolony. Każdy pad łączy się bez problemu, zachowując swoje funkcjonalności (DS4 ma motion control, Elitka V2 ma zapamiętane profile mapowania i działające łopatki), ogrywanie gierek na tych kontrolerach to czysta przyjemność. Jeśli jest jakiś input lag to go nie zauważyłem, internety donoszą, że waha się on w granicach 3-4 klatek, co przekłada się na około 68-72ms (zależy jakiemu testowi zaufać). Chrzest bojowy odbył się przy pomocy DMC3 SE, w którym lag stanowiłby ogromny problem, ale nic takiego nie miało miejsca. Cud, miód i orzeszki.

Jeśli jesteście w podobnej sytuacji to śmiało polecam ten sprzęcik - zaoszczędzi Wam trochę kasy i miejsca w pokoju, a działa jak natura chciała.

Ale tamte pady nie mają HD Rumble :(

Które jest wykorzystywane w garstce tytułów (a w naprawdę mający znaczenie dla rozgrywki sposób to chyba na palcach jednej ręki można policzyć). Wibracje działają w każdym z podłączonych padów, tylko są w SD czy coś.

Gram na padzie od xboxa na switchu i sobie chwalę. Najlepsze rozwiązanie jak masz wiele padów w domu. 

• Upvote 1

Przykre, że pad od innej konsoli jest najlepszy dla switch.

I wielce wymowne.

• Upvote 1
  • Downvote 1

1 minutę temu, aph napisał:

I wielce wymowne.

Nie wiem czy przykre. IMO jest dość dobry.

Jeśli chodzi o pady to dla mnie Xbox > Switch > PS4.

Ale znam ludzi, którzy uważają, że ten od PS4 najlepszy.

Dla mnie ProController ma mega zaletę - długo starcza na ładowaniu. Plus leży w miarę dobrze w dłoni.

5 minut temu, aph napisał:

I wielce wymowne.

Co to za bzdury, do Pro Controllera nie można się za bardzo przyczepić, tu był przeciez case że ktoś ma już pady do innych konsol wiec nie ma potrzeby w takim wypadku kupować specjalnie nowego dedykowanego pada. Chyba że chodzi Ci o Joycony, ale chyba nikt ich nie traktuje poważnie jako kontroler do gry w docku. Ot zgrabny kompromis dzieki ktoremu nie musieli dodawać dodatkowego pada do pudełka z konsolą.

17 minut temu, aph napisał:

I wielce wymowne.

Jak ktoś ma miliard padów po domu chciałbyś kupować miliard pierwszy?

• Upvote 1