Jump to content

Jaki handheld do emulacji? Help :)

Meanthord

Recommended Posts

Godzinę temu, Silver napisał:

Pomijając gabaryty i kiepską mobilność to jak oceniasz ten kontroler ipega 9087s? Wykonanie ok, występują jakieś lagi lub problemy z połączeniem? (zastanawiam się nad zakupem)

Do rpg spoko do platformerow już niestety gorzej. Połączenie  trzyma, łączy się również płynnie. Wykonanie jak na kontroler do 100 dobry. Ogólnie uważam go za najlepszą tanią i mobilną alternatywę dla grania na telefonie. 

Trzymasz w kieszeni wtedy mini switcha ;)

Edited by Rezoo7
W dniu 4.04.2021 o 00:29, kubson napisał:

o daj znać jak wrażenia zastanawiam się nad nim lub RG351P - ale na 90% pójdę w RG

No i doleciał dzisiaj, na szybko mogę napisać iż jakość wykonania petarda, na pokładzie android a na nim remake metroid 2 am2r. Także miła niespodzianka. 

W dniu 14.04.2021 o 15:02, Rezoo7 napisał:

No i doleciał dzisiaj, na szybko mogę napisać iż jakość wykonania petarda, na pokładzie android a na nim remake metroid 2 am2r. Także miła niespodzianka. 

Android z 1 GB RAM i ekranem 3.5" w 2021 roku. Wy tak na serio?

On 4/17/2021 at 2:37 PM, Meanthord said:

Android z 1 GB RAM i ekranem 3.5" w 2021 roku. Wy tak na serio?

Ekran wydaje się być mały, ale większość gier chodzi w 4:3 lub 3:2 więc wypełniony jest po brzegi. Co z tego, że odpalisz emulator NES na 6.5 calowym ekranie smartfona skoro po boku będziesz miał ogromne pasy?

Godzinę temu, Czoperrr napisał:

Ekran wydaje się być mały, ale większość gier chodzi w 4:3 lub 3:2 więc wypełniony jest po brzegi. Co z tego, że odpalisz emulator NES na 6.5 calowym ekranie smartfona skoro po boku będziesz miał ogromne pasy?

Co kto lubi. Ja akurat gram (na jakimkolwiek urządzeniu) na całym ekranie, który oczywiście jest rozciągnięty. Mi to nie przeszkadza, wolę większy ekran, jest dla mnie bardziej czytelny.

Co do samych urządzeń, to przerobiłem większość z nich - Pocket Go 2, V90, JXD, RK2020 i parę innych. Moja opinia jest taka, że to zwykły szajs nie nadający się do niczego. Tzn. pobawić się można, ale na dłuższą metę więcej wkurwu, niż zabawy. Retroid Pocket 2 miałem preorder, ale anulowalem jak termin wysyłki zmienili mi z 3 miesięcy do jednego roku. Teraz nie żałuję, bo widze, że nic ciekawego w tej konsoli nie ma na tle innych podobnych. Ale PR-owy hype firma nakręciła wzorowo trzeba przyznać.

Podsumowując dla mnie najlepsza maszyna emulacyjna jest stare, dobre PSP (ekran, możliwość podpięcia pod TV, stabilny system, okrzepła scena, wiele emulatorów w solidnych wersjach) lub złamana Vita. Tej ostatniej scena cały czas rozwija się pełna parą, a z OLEDowego ekranu nie ma już powrotu do jakiegokolwiek innego urządzenia :).

PSP mam i używam (wersja Street) do emulatorów, ale dla niektórych brakuje mocy i brak drugiego analoga i przycisków L2 oraz R2 czasami przeszkadza. Być może jest tak jak mówisz i chęć na Retroid Pocket 2 naszła przez dobrą robotę PR, a tak naprawdę nie potrzebuje tego sprzętu mając PSP :)

Szkoda, że nie można już dostać nowej Vity w dobrej cenie. Chyba poczekam na możliwość soft modowania Switch Lite i zakupię tą konsolę do emulacji.

Edited by Czoperrr
17 hours ago, Rezoo7 said:

10h w Mother 3 nabite na przehypowanym urządzeniu gra się cudownie w dodatku cobosy nareszcie wchodzą jak należy. 

Instalowałeś Android 8.1 czy jedziesz na stockowym? Podobno update zwiększa płynność systemu jak i gier. Daj znać jak z grami N64.

2 godziny temu, Czoperrr napisał:

Instalowałeś Android 8.1 czy jedziesz na stockowym? Podobno update zwiększa płynność systemu jak i gier. Daj znać jak z grami N64.

Jadę na stockowym, Narazie na szybko odpaliłem Mario karta z 64-ki bo taki jest wgrany i działa luksusowo. Później potestuje to dam znać. Na razie od Mother 3 nie mogę się oderwać :)

A zapomniałem dodać że tam są dwa systemy, jeden Retroidowy razem ze sklepikiem do zasysania gier. 

Edited by Rezoo7

Ja raczej pójdę w RG351P, male, podręczne i ma wszystkie gry które chce 

@Rezoo7 na którym systemie siedzisz android czy ten stockowy retroida? Faktycznie ten sklepik działa tak ze możesz ściągnąć wszystko bezpośrednio na konsole?

16 godzin temu, kubson napisał:

Ja raczej pójdę w RG351P, male, podręczne i ma wszystkie gry które chce 

@Rezoo7 na którym systemie siedzisz android czy ten stockowy retroida? Faktycznie ten sklepik działa tak ze możesz ściągnąć wszystko bezpośrednio na konsole?

Na androidzie Narazie, gdyż tylko na niego jest myboy emulator Gba, który odtwarza Romy z prawidłowym dźwiękiem oraz szybkością. 

Ale po przejściu Mother 3 posiedzę raczej na stockowym retroida. 

Ze sklepiku pobiera wszystko na konsolę bezpośrednio. 

Edited by Rezoo7
  • Thanks 1
  • 3 months later...