Skocz do zawartości

Wiedźmin 3: Fabuła - różne możliwości, zakończenia


Rekomendowane odpowiedzi

Kwestie techniczne - jest. Z gwintem dobry pomysł.

Pewne tematy faktycznie można by nieco doprecyzować. 

 

Np. Temat z poprzednimi częściami i książkami - zostawić same książki, o ile się przyjmie w ogóle. I przenieść tu oddzielne tematy poprzednich części.

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza

Ok, to ja zacznę. 

Tutaj opiszę moje zakończenie, jak ktoś skończy to będzie mógł porównać.

 

 

Ciri weszła do portalu w wieży żeby powstrzymać Czas Białego Zimna. Gdy przechodzi przypominają jej się miłe momenty z Geraltem (między innymi wybrałem walkę na śnieżki w Kaer Mohren żeby ją pocieszyć, oraz odwiedzenie grobu tego przydupasa co jej pomógł przy ucieczce w którejś wiosce na Skellige). Nagle portal się zamyka a Ciri nie ma. Następna scenka to Geralt u cesarza, mówi mu że Ciri nie żyje i nie znajdzie się jej ciała. Wie o tym tylko on i ten elf co jej pomagał, ale jego też podobno się nie znajdzie. Cesarz mówi mu że nie chce go więcej widzieć i nara leszczu. Następnie Geraltjedzie do zniszczonej twierdzy w Białym Sadzie gdzie widzi się ze kowalem, który wykuł dla niego idealną kopie Jaskółki (miecz Ciri). Potem Geralt pojechał do karczmy i tam spotkał się z zamaskowaną postacią, którą okazała się być... Ciri :)

Po tym wszystkim są opisy konsekwencji naszych wyborów, nie wiem czy pamiętam wszystkie ale opisze kilka.

- Nilfgard się wycofuje, opuszcza ziemie Temerii i ludziom żyje się lepiej (bo zabiłem Radowida)

- Ciri została wiedźminką (nie wiadomo czy przeszła próbę Traw), przez jakiś czas podróżowała razem z Geraltem a potem już sama. Podobno była bardzo popularna.

- Geralt osiedlił się z Triss w Kovirze, czasami przyjmie jakieś zlecenie (z przyzwyczajenia) ale nie musi tego robić, bo Triss jest doradczynią króla i zarabia grube hajsy.

- Królową Skellige została ta laska, na wyspach zapanował pokój i brak wojen. Była lubiana przez wszystkich.

 

Reszty nie pamiętam, mam save'a przed tym wszystkim więc później może obczaje i dopiszę.

 

 

 

 

:banderas:

Edytowane przez wojnar
Odnośnik do komentarza

To jest najlepsze zakończenie. Ja miałem najgorsze:

 

Początek ten sam. Tylko Ciri na prawdę tam ginie. Później akcja przenosi się na bagna Velen gdzie Geralt spotyka wilkołaka i każe mu prowadzić do wiedźmy. Zabija tę trzecią wiedźmę i bierze medalion Vesemira który ukradła. Kończy się tym, że Geralt płacze w tech chatce z obrazem i zaczynają go otaczać potwory (nie wiem czy ginie czy nie). Do tego romanoswałem z Triss ale nie było o niej żadnej wzmianki, więc podejrzewam, że jednak zginął.

 

 

Na samo zakończenie rzutuje 5 możliwych szybkich interakcji z Ciri. Beznadziejne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza

Weźcie oznaczcie ten temat jako spoilerowy,bo po cholere mamy się czaić.

 

 

Też miałem to smutne zakończenie z odzyskaniem medalionu Vesemira i prawdopodobną śmiercią Geralta. Z tego co czytam, to to zakończenie dobre/złe to czysty random w ostatnich opcjach dialogowych z Ciri gdzie wszystkie tak naprawdę sprowadzają się do tego samego. Z dupy rozwiązanie.

Co do samego zakończenia to mi się podobało, bo wielki happy ending mi nie pasował do tego świata, a sam Geralt nie mający nic do stracenia wrzucał ciary na plecy idąc na pewną śmierć, bo w końcu wiedźmini nie umierają w łóżku.

 

To zakończenie dostałem wybierając opcje:

- Nie musisz się poświęcać.

- Nie rób mi tego. Proszę.

 

Dalsze zakończenie u mnie to:

- Emhyr podbija całą północ i rozprawia się ze swoimi politycznymi przeciwnikami w Nilfgaardzie

- Temerczycy odzyskują swój kraj na zasadzie lenna cesarstwa

- Skelige przeżywa rozkwit pod rządami królowej Cerys

 

edit: obejrzałem wszystkie 3 zakończenia i to moje rzekomo "złe" niesie ze sobą największą dawkę emocji w porównaniu z 2 happy endingami.

 

Odnośnik do komentarza

Końcówka jest średniawa/słabawa przez to,że czasem durny potwór z questa pobocznego jest lepiej nakreślony niż szefowie gonu

Crach zginął ot tak co wywołału u mnie reakcję "yhy". Po tym jak król gonu wrzucił geralta w portal myślałem, że będzie epicka bitwa przez kilka różnych światów, a tu taka prosta nawalanka z unikaniem 3 ataków na krzyż

 

 

Jestem zadowolony ze swojego endingu, ale to strasznie poroniony pomysł z tym, które zakończenie dostajemy w oparciu o jakieś totalne bzdury.

 

- Nie wziąłem kasy od cesarza, byłem pochować Skjalla, obroniłem ją przed lożą, a i tak dostałem zakończenie "złe", bo zamiast na śnieżki to zabrałem Ciri na kielicha i dałem jej ten amulet w laboratorium

 

Odnośnik do komentarza

Panowie czy warto

brać do pomocy z Dzikim Gonem w Kaer Mohem oddział Cesarza? Od początku jestem przeciw Cesarstwu i nie nam zamiaru oddać im Ciri, ale nie chce żeby przez taki wybór w jakiś sposób sobie popsuć zakończenie:)

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza

pytanie do ludzi którzy przeszli już większość gry - czy pojawia sie miejsce gdzie można składować rzeczy? (nie zdradzajcie fabuły tylko czy jest jakaś skrzynia czy coś gdzie można przechowywać?)

jeśli nie ma to jakie najmocniejsze juki dla konia znaleźliście? +100? obecnie mam +70 i przez większość czasu biegam przepełniony

Odnośnik do komentarza

Panowie czy warto

brać do pomocy z Dzikim Gonem w Kaer Mohem oddział Cesarza? Od początku jestem przeciw Cesarstwu i nie nam zamiaru oddać im Ciri, ale nie chce żeby przez taki wybór w jakiś sposób sobie popsuć zakończenie:)

 

 

Cesarz nie przyśle nikogo.

 

Edytowane przez Il Brutto
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...