Skocz do zawartości

Saga o Wiedźminie


Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagi iż ostatnio dużo podróżuję, kupiłem audiobooka Krwi Elfów z Fonopolis, zostało to zrealizowane jako słuchowisko z kilkudziesięcioma aktorami i... hmm, niby fajnie się słucha i pracuje jednocześnie, ale wkurza mnie parę rzeczy, pominę "teatralność" wymowy, mogę zrozumieć w tym medium, ale:

-wszystkie nazwy własne wymawiane są wolniej i wyraźniej niż wszystko inne, a poza tym dziwnie... Gry nie są co prawda wyznacznikiem poprawności wymowy, ale nikt mi nie powie, że w "Kaer Morhen" wymawiamy głośno każdą literę, aż mi rozbraja gdy słyszę po raz kolejny to słowo.

-narrator fajny ma głos, ale dziwnie dużo emocji wkłada w swe sekcje, co w połączeniu z powyższym odpycha już przy czytaniu wróżby Itlinny("HEN III-HA-ER"), choć sprawdza się w czasie walk.

 

No ogólnie ja polecam, chociaż te nazwy własne...

 

No i parę głosów rozpoznaję z gier, oczywiście poboczne postaci.

Edytowane przez gkihdghdhj
Odnośnik do komentarza
Gość kufir

Słuchowiska które suchałem czyli:

Ostatnie Zyczenie,

Miecz Przeznaczenia,

Sezon Burz

Krew Elfów

 

oraz na podstawie komiksu, Dom ze szkła

 

są REWELACYJNE!!!!

 

Ja nie mogę się do niczego doczepić, fajny dobór głosów, odgłosy otoczenia itp itd :)

Czysta pozezja! :)

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza

 

Przede mną śmietanka aka Bonhart vs Szczury )) ahh shiet

 

Ja zawsze bardzooooo załowałem  że to Cahir zmierzył się z Bonhartem a nie Geralt.

Oj zawsze czytając liczyłem ze się Geralt stosownie odpłaci typkowi a tu nici ... :(

 

I swoją drogą Bonhart z postaci drugoplanoiwych jest chyba najfajniejszą postacią, brutalną, konkretną,  złą.

 

najlepszym złym jest Vilgefortz, totalny skur.wiel z manierami, nic go nie obchodzi, jest potężny, inteligentny, nie cofa się przed niczym. I jest magiem, to go stawia wyżej niż rębajłe Bonharta.

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, nie grałem w wiedźmina 1 , w 2 pograłem do 2 aktu. Zabieram się za czytanie książek w kolejności z pierwszego posta. I tutaj moje pytanie: przeczytać wszystkie książki,opowieści i dopiero wtedy zaczyąć grać w W3 czy w którymś momencie skończyć czytać tak, by nie zdradzać sobie fabuły z gry? 

Odnośnik do komentarza

Troche na odwrót bym na to patrzył. Przecież poznając historię Ciri w grze, dostajemy mega spojlery do książkowej sagi. Więc jak się komuś nie spieszy z grą, to warto najpierw skończyć sagę, zwłaszcza że moim zdaniem dostarcza więcej doznań niż gra.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie początek W3 to mega spoilery z książki Dodatkowo jak ktoś nie czytał książek to na bank będzie się dobrze bawił bo to jest  świetna gra. Nie zmienia to jednak faktu, że mając książki za sobą po prostu gra smakuje lepiej. Szczególnie chodzi o smakowanie fabuły czy poboczne postacie jak np Dijsktra. Ba nawet sam podtytuł nie powie praktycznie nic jak się nie ma przeczytanych książek (a powinien dużo, bardzo dużo).  Moim zdaniem W3 zasługuje na pełną 10 ale jak się czytało książki bo wtedy znacznie podbita imersja potęguje kozackie doznania z tej pięknej gry.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 2 miesiące później...

Co do tego komiksu "Dzieci lisicy:

 

Dobra, znalazłem, zapoznałem się i prawie się porzygałem. Takie samo gunwo obesrane jak "Dom ze szkła". Wzięli fajną historię z "Sezonu burz" i całkiem rozmemłali. Do tego znowu ten sam styl graficzny wyglądający jak rozmazane tekstury, ten sam błąd z wykrzykującym znaki Geraltem i sam design jakby wszystko było robione na odwal się. Nie polecam kupować. Przejrzeć/przeczytać w empiku, odłożyć na półkę, a następnie przeczytać ten sam fragment z książki i płakać nad tym, że ten komiks został wydany.

Odnośnik do komentarza

A tak w ogóle, znacie inne wielkie dzieło mistrza Sapkowskiego? Chodzi mi o tak zwaną Trylogię Husycką. Powiem wam jedno,: świat i realia całkiem inne, ale jeśli chodzi o sam kunszt pisarski, to przygody Raynmara de Bielau biją na łeb Geralta z Rivii ;) polecam się zapoznać z tą trylogią, bo jest to arcydzieło polskiej prozy i magnum opus Sapkowskiego. Zwłaszcza polecam audibooka http://fonopolis.pl/trylogia-husyckajest nagrany po mistrzowsku. kopie zapasową oczywiscie mozna znalesc bez problemu w internecie :D

Edytowane przez Andżej
Odnośnik do komentarza

rozważałem dać nawet prowo-status Trylogia Husycka > Saga o Wiedźminie - i w sumie nie byłoby to żadne prowo. na razie odświeżam sobie czytany pierwszy i ostatni raz z 12 lat temu Narrenturm i wciąż jest tak samo dobry. jeśli pozostałe tomy dają radę jak ten, to Wiesiek został odstawiony w tyle.

 

 

Edytowane przez nobody
Odnośnik do komentarza

Żmija za pierszym razem jak czytałem na premierę, to była bardzo słaba. 

 

Parę lat później czytałem jeszcze raz (średnio co, 2,3 lata sobie odświeżam całego sapka), to mi się podobało bardziej. Bardzo "fajnie" przedstawiona wojna itd. itp. a wątki magiczne nie przeszkadzały aż tak bardzo ;) trzeba było po prostu podejść do książki z przeświadczeniem, że to nie wiedźmin. 

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie za bardzo sie tam popisuje Sapkowski,wrzuca co chwile zolnierski slang, rosyjskie i afganskie wrzuty przez co czulem sie jakbym czytal belkot bez skladu i ladu.Co prawda jest slownik na koncu,ale nadal to bylo meczace w odbiorze.No nie wiem jakbym moze siedzial w militariach to byloby troche lepiej,ale odnioslem wrazenie,ze ta ksiazke napisal wylacznie dla siebie.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

W sumie poza Wiedźminem nic innego od Sapkowskiego nie czytałem. Słyszałem już dobre opinie o innych jego książkach i po Waszych komentarzach widzę, że trzeba będzie się zainteresować.

 

Czytam obecnie Sezon Burz, trochę na zasadzie odrabiania zaległości. Spotkałem się raczej z średnio przychylnymi opiniami, ale póki co bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.