Skocz do zawartości

Saga o Wiedźminie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam. Chciałbym się jakoś wkręcić w klimat nowego dodatku do wiedzmina, i chętnie przeczytałbym jakąś książkę, tak jak na premierę trójki przeczytałem dwie pierwsze książki. Na sagę niestety nie mam czasu, więc moje pytanie jest następujące: w którejś części sagi opowieść toczy się właśnie na Toussaint. Wiadomo że dużo trace nie czytając sagi od początku ale czy warto przeczytać akurat ta część gdzie akcja toczy się w Toussaint? Czy może lepiej sezon burz który nie nawiązuje do niczego??

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Witam. Chciałbym się jakoś wkręcić w klimat nowego dodatku do wiedzmina, i chętnie przeczytałbym jakąś książkę, tak jak na premierę trójki przeczytałem dwie pierwsze książki. Na sagę niestety nie mam czasu, więc moje pytanie jest następujące: w którejś części sagi opowieść toczy się właśnie na Toussaint. Wiadomo że dużo trace nie czytając sagi od początku ale czy warto przeczytać akurat ta część gdzie akcja toczy się w Toussaint? Czy może lepiej sezon burz który nie nawiązuje do niczego??

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Sagę tylko w całości. Toussaint jest opisane w ostatnim tomie więc czytanie go ma taki sam sens jak iść po zakupu do zamkniętego sklepu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość suteq

Krótkie historyjki lepsze bo skupiają się na pracy wiedźmina. Natomiast Saga jest też GOTY. Na początku mi przeszkadzało, że jest więcej polityki oraz wątków niezwiązanych bezpośrednio z życiem wiedźmina, ale Saga posiada tak genialne postaci czy tak świetnie rozpisane dialogi, opisy scen akcji itp, że można wszystko wybaczyć. Byłem zachwycony po przeczytaniu chociaż zakończenie znałem bo jednak wcześniej grałem w jedynkę. 

 

Jak chcesz więcej wiedźmińskich rzeczy to skuś się na moim zdaniem świetny Sezon Burz. Wiele ludzi na niego narzeka, a mi się go naprawdę świetnie czytało. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Kuzwa czytać je bać nic się nie bać. Kto oceni to lepiej jak nie ty sam po przeczytaniu?

 

Z tego co pamiętam to drugi zbiór trochę gorzej mi podszedł, ale za to początek sagi to Banderas. No i mi nawet ostatni tom, często krytykowany,bardzo się spodobał, a główny kryzys to miałem gdzieś w połowie 3, na początku 4, gdzie nastąpiło już zmęczenie materiału. Tak to jest jak czyta się w kółko to samo.

Odnośnik do komentarza
Gość kufir

Bardzo fajny, choć ten pierwszy lepszy.

 

 

Saga jest dobra, momentami trochę nudna, bo trochę tam polityki, która mnie nie interesowała, ale ogólnie warto.

 

Opowiadania lepsze, to wiadomo.

 

 

Nie wiem ile masz lat ale kunszt i magia prozy Sapkowskiego polega na tym że ta "nudną" sagę inaczej odbiera się jako czytający nastolatek, młodzież a inaczej dorosły.

Sam czytałem wszystko w takich właśnie odstępach czasu i za każdym razem co innego wyłapywałem i co innego zwracało moją uwagę. Jako młody chłopak tez nie ruszała mnie polityka, liczne romanse i dylematy z tym zwiazane. Teraz wręcz przeciwnie, nużą mnie sceny zabijania potworów a delektuje się właśnie ta polityką i romansami.

 

EDIT: Już wiem, podałeś że masz 18 lat. Gwarantuje że miedzy 30-40 rokiem życia inaczej będziesz odbierał tą Sagę :) Warto ją będzie sobie wtedy przypomnieć :) A teraz ciesz się młodym spojrzeniem na świat ;)

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jestem właśnie po pierwszym tomie Sagi i opowiadania bardzo mi się podobały. Teraz ogrywając KiW zasięgnąłem po Panią Jeziora. Wiem, że nie chronologicznie ale to jest o Toussaint, więc nie mogłem się powstrzymać.

 

O tej Trylogii Husyckiej nigdy nie słyszałem.

No już lepiej gdybyś w ogóle tego nie czytał.
Odnośnik do komentarza

Jestem właśnie po pierwszym tomie Sagi i opowiadania bardzo mi się podobały. Teraz ogrywając KiW zasięgnąłem po Panią Jeziora. Wiem, że nie chronologicznie ale to jest o Toussaint, więc nie mogłem się powstrzymać. 

 

O tej Trylogii Husyckiej nigdy nie słyszałem. 

Zaczynasz czytac trylogie od Pani Jeziora? LOL x 100.

 

Co z tego, że tam jest Tussaint. Jest tam też zawiązanie wszystkich wątków.

Odnośnik do komentarza

Trochę offtopując. W oczekiwaniu na drugi dodatek, hajp trzeba jakoś karmić. Po przeczytaniu wszystkiego związanego z Wiedźminem trzeba w końcu sięgnąć po coś innego od

Sapka.

e1cd391b997bf6f2c01b7a26be9c2f42.jpg

to co sapkowski odyebał w trylogii husyckiej mozna spokojnie nazwać geniuszem polskiej literatury. opowiesc niesamowicie rozbudowana i troche ciężka do ogarnięcia z marszu, ale całościowo jest to majstersztyk. elementy fantasy wplecione w historyczne postacie, miejsca i wydarzenia to kwintesencja sapka i bije na łeb nawet wiedzmina. przez swoją nietuzinkowość,  dzieło zdecydowanie nie dla wszystkich, perełka wśród świń, jak stuletnie wino z zapomnianej piwnicy, którego nazwy przeciętny homo sapiens nie potrafi wymówic. magnum opus pana andrzeja.

Edytowane przez Andżej
Odnośnik do komentarza

Może aż tak szalonych pomysłów nie mam, żeby zaczynać sagę od ostatniego tomu, ale fakt faktem że też trochę poleciałem,  bo skończyłem parę dni temu całą sagę i wziąłem się za opowiadania. Wiem że to może komuś wydawać się dziwne, ale serio nie ma tragedii, czuję się trochę tak, jakbym czytał retrospekcje do sagi, co się działo wcześniej.

 

No i czytając sagę miałem trochę wtf - wyobrażałem sobie że to jest o zabijaniu potworów, wiedźmińskim rzemiośle, a dostałem coś zupełnie innego. I teraz właśnie czytając opowiadania dostaje odpowiedzi na swoje wyobrażenia.

 

jeśli chodzi o sagę, to z tomu na tom czytało się coraz lepiej (pierwszy ciut nudził, ale tylko ciut). Opowiadania po 30 stronach  dają radę mocno.

 

A równocześnie do opowiadań rozpoczynam przygodę z Wieśkiem trzecim. Czy ktoś może powiedzieć, czy mogą tam być spojlery do opowiadań?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...