Skocz do zawartości

Wiedźmin 3: Gwint, Karty, Gracze


Gość Kyo

Rekomendowane odpowiedzi

Na PS4 pod przyciskiem Options (czyli Start) masz dostęp do talii kart. Trochę skopali, że wrzucili to w ten ekran, pomieszane z ustawieniami grafiki, zapisywaniem gry itp. IMHO powinno być pod interfejsem na równi z ekwipunkiem, mapą, alchemią itp.

 

O matko nigdy bym na to nie wpadł, że tam należy tego szukać :P Dzięki wielkie.

Odnośnik do komentarza

Wrzuciłem w głównym temacie, ale tam zaraz zniknie zakopane

 

Lista kart które można pominąć, daje jednak w spoiler, bo pojawiają się imiona postaci

 

 

Dandelion

  • Location: Secondary Quest
  • Territory: Nocigrad (Gustfields)
  • Quest Related: Secondary Quest: A Matter of Life and Death (Act I, Novigrad)
  • Trader or Character, Specific Location: Winning a bout during the masquerade ball, Vegelbud Estate
Zoltan Chivay
  • Location: Win from a Merchant of Crafter
  • Territory: White Orchard
  • Quest Related: N/A
  • Trader or Character, Specific Location: Scholar, White Orchard Tavern, White Orchard
John Natalis
  • Location: Secondary Quest
  • Territory: Novigrad
  • Quest Related: Secondary Quest: A Dangerous Game (Act I, Novigrad)
  • Trader or Character, Specific Location: From Ravvy, Golden Sturgeon Tavern
Fringilla Vigo
  • Location: Secondary Quest
  • Territory: Novigrad
  • Quest Related: Secondary Quest: A Dangerous Game (Act I, Novigrad)
  • Trader or Character, Specific Location: From Casesar Bilzen’s house, during the quest
Isengrim Faoiltiarna
  • Location: Secondary Quest
  • Territory: Novigrad
  • Quest Related: Secondary Quest: A Dangerous Game (Act I, Novigrad)
  • Trader or Character, Specific Location: From Zed’s house, during the quest
Milva
  • Location: Secondary Quest
  • Territory: Novigrad (Gustfields)
  • Quest Related: Secondary Quest: A Matter of Life and Death (Act I, Novigrad)
  • Trader or Character, Specific Location: Winning the tournament during the masquerade ball, Vegelbud Estate
Vampire: Bruxa
  • Location: Secondary Quest
  • Territory: Novigrad (Gustfields)
  • Quest Related: Secondary Quest: A Matter of Life and Death (Act I, Novigrad)
  • Trader or Character, Specific Location: Winning a bout during the masquerade ball, Vegelbud Estate
The Steel-Forged
  • Location: Secondary Quest
  • Territory: Novigrad
  • Quest Related: Secondary Quest: High Stakes
  • Trader or Character, Specific Location: During quest, Passiflora
The Relentless
  • Location: Secondary Quest
  • Territory: Novigrad
  • Quest Related: Secondary Quest: High Stakes
  • Trader or Character, Specific Location: During quest, Passiflora
Queen of Dol Blathanna
  • Location: Secondary Quest
  • Territory: Novigrad
  • Quest Related: Secondary Quest: High Stakes
  • Trader or Character, Specific Location: During quest, Passiflora
Destoryer of Worlds
  • Location: Secondary Quest
  • Territory: Novigrad
  • Quest Related: Secondary Quest: High Stakes
  • Trader or Character, Specific Location: During quest, Passiflora

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jestem na zadaniu pobocznym w Novigradzie, gdzie trzeba wygrać karty bo inaczej one przepadną, ale nie grałem wcześniej w gwinta wcale poza prologiem i kompletnie nie mam kart do gry, nie mam szans z tymi ludźmi tak.

 

Co byście mi poradzili, żeby zacząć zbierać talię? U kogo po kolei należy grać, żeby poziom szedł w górę, ale żebym nie grał od razu z samymi kozakami...

Odnośnik do komentarza

Jestem na zadaniu pobocznym w Novigradzie, gdzie trzeba wygrać karty bo inaczej one przepadną, ale nie grałem wcześniej w gwinta wcale poza prologiem i kompletnie nie mam kart do gry, nie mam szans z tymi ludźmi tak.

 

Co byście mi poradzili, żeby zacząć zbierać talię? U kogo po kolei należy grać, żeby poziom szedł w górę, ale żebym nie grał od razu z samymi kozakami...

Jeźdź po velen i sprawdzaj każdego kupca i kowala. Z dużą ilością można zagrać.
Odnośnik do komentarza

Pytanie za 100 punktów, podczas misji pobocznej

z Triss w Novigardzie. Gdzie mamy wywieźć alchemika z przyjęcia, odbywa się turniej w Gwinta.

Są tam unikatowe karty do zdobycia? Czy jest jeszcze szansa żeby je jeszcze zdobyć w razie czego?

Edytowane przez Słupek
Odnośnik do komentarza

Ciężko powiedzieć bo nie pamiętam jakie możesz mieć karty. Ja wygrałem ten turniej nie odwiedzając skellige wcale, a legendarek miałem chyba tylko 2-3. Do tego turnieju bardzo potrzebni są szpiegowie, manekiny i jednostki potrafiące przywracać karty z cmentarza (oczywiście przywracasz szpiegów).

Odnośnik do komentarza

Możesz śmiało lecieć. Najtrudniejsza pierwsza runda bo przeciwnik gra królestwami północy, które są zdecydowanie najlepszą talią. A pozostałe nie stanowią żadnego wyzwania mając wszystkie karty.

Mogliby zrobić jakieś DLC z nowymi kartami i silnymi przeciwnikami bo te ostatnie skórki to straszna bieda.

Odnośnik do komentarza

Pytanie za 100 punktów, podczas misji pobocznej

z Triss w Novigardzie. Gdzie mamy wywieźć alchemika z przyjęcia, odbywa się turniej w Gwinta.

Są tam unikatowe karty do zdobycia? Czy jest jeszcze szansa żeby je jeszcze zdobyć w razie czego?

Są tam 3 karty, które trzeba zdobyć i nie ma do nich potem powrotu. Dlatego zrobiłem przed tym zadaniem osobnego sejwa i jadę dalej z grą. Potem wrócę od tego momentu zebrać tylko wszystkie karty. ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki panowie.

 

Ale dałem dupy, przez połowę gry olewałem Gwinta. Trzy dni temu spróbowałem - "a co mi szkodzi", no i przepadłem jak głupi, teraz bardziej mi się chce grać w karty i je kolekcjonować. Niż robić normalne questy, szkoda, że zablokowałem sobie tamten turniej ;/

 

Jezu, żeby dali dlc Gwint online, możliwość grania przez sieć z żywymi graczami/znajomymi.

Odnośnik do komentarza

Jezu, żeby dali dlc Gwint online, możliwość grania przez sieć z żywymi graczami/znajomymi.

też bardzo na to licze. nawet jako osobną gierke w cyfrowej dystrybucji bym chętnie kupił, ale jednak wolał bym jako dlc do wiedzmina zeby dalo sie używać własnych kart

 

 

Czyli te "nowe karty" to tak naprawdę tylko nowe grafiki do starych? Myślałem, że dadzą jakieś z nowymi postaciami itp. 

 

ciekawe czy te nowe obrazki są liczone jako druga karta - bo jeśli tak to mieć w talii dwóch geraltów i 2 ciri to by nieźle dokoksowało talie

 

 

swoją drogą mimo że bohaterowie są zwykle silni (10dmg) i nie można ich zniszczyć to jednak zarazem nie można ich podpakować używając karty rogu albo innych kart zwiększajacych dmg - więc nie raz mozna uzyskać znaaaacznie wiekszy dmg za pomocą nie-bohaterów którym sie dubluje dmg. oczywiscie jest to okupione ryzykiem że przeciwnik rzuci negatywną pogodę albo pożogę

 

 

btw miałem ze 2-3 przypadki w których przeciwnik zachował sie strasznie głupio, byłem w trudnej sytuacji i byłem prawie pewny że przegram ale przeciwnik zrobił kilka głupich ruchów dzięki którym wygrałem. ciekaw jestem czy jest to losowa kwestia i poprostu czasem AI popełnia błędy czy może był to jakiś handicap który miał na celu ułatwienie wygranej

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...